مسئولان امارات به زودی مجوز فعالیت نیروگاه هسته‌ای باراکا را صادر می‌کنند

مرجع فدرال برای مقررات هسته‌ای (FANR) به تازگی اعلام کرده اکنون آماده صدور مجوز شروع عملیاتی فعالیت‌های نیروگاه هسته‌ای باراکا است...

مرجع فدرال برای مقررات هسته‌ای (FANR) به تازگی اعلام کرده اکنون آماده صدور مجوز شروع عملیاتی فعالیت‌های نیروگاه هسته‌ای باراکا است. این نیروگاه هسته‌ای که توسط شرکت Nawah Energy اداره خواهد شد، قرار است در سال جاری فعالیتش را با باز کردن نخستین راکتور هسته‌ای خود آغاز کند.

دستگاه نظارتی رسمی برای بخش هسته‌ای در امارات یا همان FANR وظیفه دارد بر فعالیت این نیروگاه نظارت کرده و زمانی که تمامی رویه‌ های رگولاتوری به طور صحیح انجام شدند، چراغ سبز شروع عملیاتی فعالیت‌ های آن را بدهد.

مدیر کل FANR در گفتگو با رسانه‌ها گفت این رگولاتوری تاکنون منتظر شرکت Nawah Energy بوده تا آمادگی خود برای آغاز عملیات در بخش اول نیروگاه را اعلام کند. بعد از اعلام آمادگی و فراهم شدن رویه‌ های لازم، FANR مجوز لازم برای شروع فعالیت را صادر خواهد کرد. این مقام مسئول گفت بر اساس میزان آمادگی شرکت مسئول، آن‌ها آماده هستند مجوزهای لازم را صادر کنند.

نیروگاه هسته‌ای باراکا

به عقیده وی راکتور از نقطه نظر تکنیکی کاملا آماده است، اما آن چیزی که بیشتر از همه در کانون توجه قرار دارد این است که آیا راکتور کاملا بر اساس قوانین و مقررات ایمنی ساخته شده است یا خیر. FANR تصمیم دارد از رعایت شدن تمامی پیش نیازهای ایمنی که وضع کرده است اطمینان پیدا کند.

مقررات سخت ساخت نیروگاه هسته‌ای باراکا

هر زمانی که شرکت Nawah Energy بتواند فعالیت راکتور را آغاز کند، این دستگاه نظارتی تلاش می‌کند از رعایت شدن قوانین مرتبط با ایمنی مطمئن شود. شاید به همین دلیل شروع فعالیت راکتور هسته‌ای تا این اندازه به تعویق افتاده است. FANR طی سال 2017 نزدیک به 40 مرتبه از نیروگاه هسته‌ای باراکا بازدید کرد تا بلکه از آماده بود آن به منظور شروع فعالیت خود اطمینان پیدا کند.

کار ساخت این نیروگاه در سال 2012 آغاز شد و طبق برنامه قرار بود تا سال 2020 پروژه به تکمیل برسد. حدود یک سال پیش یعنی اواخر سال 2016 اعلام شد نزدیک به 71 درصد کار ساخت نیروگاه هسته‌ای باراکا به پایان رسیده است. البته نباید از تامین بودجه 24/4 میلیارد دلاری برای ساخت نیروگاه باراکا امارات متحده عربی غافل شد!

جهت اطلاع از تور دبی  با ما در تماس باشید .

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*مسئولان امارات به زودی مجوز فعالیت نیروگاه هسته‌ای باراکا را صادر می‌کنند را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۲۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو