لو سیزن و های سیزن مربوط به چه فصل هایی می شود?

در سفرهایی که جنبه گردشگری دارند بسیار شنیده شده است که فلان فصل ، فص“ لوسیزن“ است یا فصل “های سیزن“ .اما این ها چه هستند و منظور چیست ؟ در واقع “های سیزن“ فصلی است که به علت ویژگی ها�...

در سفرهایی که جنبه گردشگری دارند بسیار شنیده شده است که فلان فصل ، فص" لوسیزن" است یا فصل "های سیزن" .اما این ها چه هستند و منظور چیست ؟ در واقع "های سیزن" فصلی است که به علت ویژگی های آب و هوایی، جغرافیایی، مکانی و جاذبه ای یک منطقه باعث رونق گردشگری و  "لوسیزن" فصل کاهش گردشگری در مکانی خاص میشود .اما در حالت کلی سفر کردن در هر فصلی بهتر از سفر نکردن است . سفر کردن باعث میشود در محیطی خارج از محیط زندگی خود قرار بگیرید و با فرهنگ ها و آداب و رسوم مردمان دیگر آشنا شوید ، جاذبه های دیگر اماکن را ببینید ، تجربه های جدید کسب کنید و از طبیعت های همه جا لذت ببرید . حال میخواهد در فصل "های سیزن" باشد یا "لو سیزن" مهم این است که باید سفر را بخشی جدایی ناپذیر در زندگی خود قرار داد . در ادامه با  مجله بیسان گشت باشید تا به صورت کامل و دقیق تر به لوسیزن و های سیزن و اصطلاحاتی در این رابطه بپردازیم .

شما می توانید جهت رزرو تور دبی ، تور باکو ، تور استانبول ، تور تفلیس و ده ها مسیر دیگر با بیسان گشت در ارتباط باشید .

لو سیزن "low season"  یا آف سیزن "off season" چیست ؟

در واقع لو سیزن فصل افت گردشگری می باشد و مسافران برای مقاصد گردشگری بسیار ریزش می کنند .در فصل لو سیزن گردشگران تمایلی به رفتن به مقاصد مختلف ندارد  . در واقع دلایل مختلفی مثل آب وهوای نامطلوب که فصل پر بارش و سردی باشد مثلا زمستانهای روسیه و یا فصل گرم باشد مثل تابستانهای دبی می تواند باعث لو سیزن شدن فصل شود  . فصل لو سیزن مزایای خوبی دارد چرا که به علت ریزش شدید مسافران در فصل لو سیزن

 • قیمت پرواز ها و تورها بسیار ارزان تر از قیمت واقعی خود خواهد بود . اکثر هتل های آن منطقه آفهای زیادی می گذارند . در خیلی مواقع اتاق های خیلی خوب خود را به قیمت اتاق های معمولی میگذارند .
 • پرواز ها در فصل لو سیزن ارزان می شود حتی در برخی مواقع به علت خالی بودن هواپیما در بخص بیزینس هم به مسافرانی که در فصل لو سیزن سفر می کنند صندلی هواپیما داده می شود .
 • افرادی میتوانند به راحتی از اماکن دیدنی ، فضای بکر و خرید خود بدون ازدحام و شلوغی لذت ببرند. و بهترین عکس ها را از خود و محیط بگیرند بدون این که اثری از شلوغی زیاد باشد .

لو سیزن

های سیزن "high season" چیست ؟

همین طور که شما علاقه دارید در تایمی به سفر بروید که آب و هوای خوبی داشته باشد و یا برنامه سفرتان را طوری طوری تنظیم میکنید که تعطیلی ها را شامل شود و یا برای یک رویداد یا جشن ملی خاصی سفر می کنید مابقی مردم هم همین نظر را دارند و طوری برنامه ریزی می کنند که سفرشان در چنین تایمی باشد . در فصل های سیزن آب و هوا بسیار خوب است و یا تعطیلات رسمی باعث به وجود آوردن فصل های سیزن میشود . مثلا اگر شما نوروز را در نظر بگیرید در کل ایران های سیزن محسوب میشود چرا که هم هوا در آن زمان بسیار عالی و فوق العاده است و هم تعطیلات رسمی زیاد بوده و تایم خوبی برای کل خانواده برای برنامه ریزی سفر می باشد . لذا فصل های سیزن فصلی شلوغ برای گردشگری میباشد . مثلا برای استانبول های سیزن آن تابستان است و برای دبی های سیزن آن زمستان .

گفتنیست که های سیزن حتما نباید یک فصل را در بر گیرد . ممکن است از اواسط یک فصل شروع شود و تا اواخر یک فصل دیگر ادامه داشته باشد.

اما در فصل های سیزن چالش های زیادی هم وجود دارد چرا که به علت زیاد بودن مسافر "

 • مکان های گردشگری بسیار شلوغ است .
 • معمولا قیمت پرواز ها گران تر است .
 • هتل ها آف های خود را بر می دارند .
 • گاهی اگر زود نجنبید بلیط برای تاریخ مورد نظرتان پر می شود و یا اقامتگاه ها رزرو شده و جا نمیدهند.
 • با توجه به این که همه گردشگران علاقه با بازدید از اماکن دیدنی دارند بلیط های ورودی اماکن گران تر است .

لذا در حالت کلی برای فصل های سیزن هزینه سفر بالا تر خواهد بود . بهتر است در فصل های سیزن برنامه ریزی سفرتان را زودتر انجام دهید تا با مشکل رزرو اقامت گاه مورد نظرتان و یا پر بودن پروازتان مواجعه نشوید . همچنین در فصل های سیزن منتظر پایین آمدن قیمت پرواز و هتل نباشید و اگر قصد سفر دارید زودتر رزرو را انجام دهید چرا که با نزدیک شدن به های سیزن بودن فصل ممکن است قیمت ها بالا تر هم برود .

های سیزن

شولدر سیزن "shoulder season"  چیست ؟

در واقع شولذر سیزن فصلی ما بین "های سیزن" و "لو سیزن" است . در واقع قبل و بعد از های سیزن را شولدر سیزن میگویند. بسیاری از مسافران حرفه ای این فصل را برای سفر بر می گزینند چرا که شاید آب و هوا به خوبی فصل های سیزن نباشد اما نزدیک به آن هواست با این تفاوت که از شلوغی زیاد دور هستید و هزینه سفر کمتر از فصل های سیزن است . در واقع بلیط حمل و نقل هم راحت تر پیدا میشود و هم به گرانی فصل های سیزن نیست.

شلدر سیزن

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*لو سیزن و های سیزن مربوط به چه فصل هایی می شود? را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۵۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو