پرواز مستقیم مشهد باکو افتتاح شد

پرواز مستقیم مشهد باکو علاوه بر آسان کردن سفر اهالی مشهد به پایتخت آذربایجان، برای صنعت توریسم ایران نیز فوایدی خواهد داشت. این پرواز به صورت مستقیم بین دو شهر نام برده انجام خو...

پرواز مستقیم مشهد باکو علاوه بر آسان کردن سفر اهالی مشهد به پایتخت آذربایجان، برای صنعت توریسم ایران نیز فوایدی خواهد داشت. این پرواز به صورت مستقیم بین دو شهر نام برده انجام خواهد شد.

پرواز مستقیم مشهد باکو به وسیله نشستن نخستین هواپیما از مبدا پایتخت آذربایجان در فرودگاه بین‌ المللی مشهد افتتاح شد. مراسم افتتاح این خط در روز بیست و پنجم آذر ماه برگزار شد. شرکت هواپیمایی بوتا (Buta Airways) جمهوری آذربایجان و شرکت گردشگری «باکو استار» این کشور، در همکاری با یک شرکت ایرانی اقدام به راه‌اندازی این خط پروازی کرده‌اند.

تعداد هواپیماهایی که در این خط رفت و آمد می‌کنند، در هر هفته دو پرواز است. توسعه روابط بیشتر ایران و آذربایجان و تسهیل زیارت از حرم امام رضا (ع) برای شیعیان کشور آذربایجان، مهمترین دلایل ایجاد پرواز مستقیم مشهد باکو بیان شده است. با این حال نمی‌توان از مزیت آن برای ساکنان شهر مشهد، که از این پس بدون نیاز به سفر به تهران می‌توانند راهی تور باکو شوند، چشم‌پوشی کرد.

پروازها در روزهای دوشنبه و پنج شنبه توسط آذربایجان ایرلاین صورت می‌گیرند. به زودی قرار است این پرواز به صورت روزانه بین دو شهر نام برده صورت بگیرد. گفتنی است در حال حاضر، 9 ایرلاین خارجی در فرودگاه بین المللی مشهد فعالیت کرده و مسافران را از 17 مقصد مختلف در سراسر دنیا به مشهد می‌آورند یا از آن خارج می‌کنند. این شرکت‌ها و پرواز‌ها هواپیمایی کویت‌ایر به کویت، العربیه به شارجه، ترکیش به استانبول، الجزیره به کویت، العراقیه به نجف، بغداد، ناصریه و بصره، فلای دبی به دبی، قطر ایرویز به دوحه، آذربایجان ایر به باکو و تاجیک ایر به مقصد دوشنبه محسوب می‌شوند.

ظرفیت پرواز مستقیم باکو مشهد 105 نفر است. ساعت خروج این پرواز از شهر مشهد به مقصد باکو، برای اولین مرتبه 16:45 مرتبه بود. باید دید چه ساعتی برای این سفر هوایی در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر روزهای سفر، دوشنبه و پنج شنبه ثابت شده است و احتمال در نظر گرفتن ساعتی مشخص نیز وجود دارد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*پرواز مستقیم مشهد باکو افتتاح شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو