قوانین جدیدی برای سهولت سفر زائران پاکستانی به ایران فراهم شد

سیاست‌های جدیدی به منظور تسهیل سفر زائران پاکستانی به ایران اتخاذ شد. این اقدام به خاطر افزایش مسافرت افراد پاکستانی به شهرهای ایران به مناسب فرا رسیدن ماه محرم صورت گرفت. ...

سیاست‌های جدیدی به منظور تسهیل سفر زائران پاکستانی به ایران اتخاذ شد. این اقدام به خاطر افزایش مسافرت افراد پاکستانی به شهرهای ایران به مناسب فرا رسیدن ماه محرم صورت گرفت.

پاکستانی‌ها اغلب به صورت زمینی به کشور عراق و عتبات عالیات سفر می‌کنند. به طور طبیعی، آن‌ها در این مسیر نیازمند طی کردن کل عرض کشور ایران خواهند بود. همچنین برخی از آن‌ها برای شرکت در مراسم مذهبی در ایام محرم، وارد شهرهای کشورمان می‌شوند. به همین دلیل یک سری قوانین برای تسهیل سفر زائران پاکستانی به ایران در نظر گرفته شد.

تور دبی

بر اساس آمارهای قبلی، هر سال نزدیک به 120 هزار نفر به منظور زیارت کردن اماکن زیارتی در کشور ایران و همچنین رفتن به عتبات عالیات در کشور عراق، از مسیر زمینی استان سیستان و بلوچستان، به ایران و سپس عراق سفر می‌کنند. متاسفانه دشواری سفر زمینی برای زائران پاکستانی، دردسرهای زیادی برای آن‌ها ایجاد کرده و در برخی موارد، سلامتی و جان آن را با تهدید رو به رو می‌کند. به عنوان نمونه باید به حمله‌های تروریستی به گروه زائران اهل پاکستان اشاره کرد.

تور گرجستان

اقدامات در راستای تسهیل سفر زائران پاکستانی به ایران

نخست وزیر پاکستان سال گذشته دستور داد سیاست‌های جدیدی در این کشور برای رفع معضلات سفر زائران فراهم شود. مسئولان کشور پاکستان از مدت‌ها قبل در حال رایزنی با همتایان خود در ایران و عراق، برای تسهیل سفر زائران خود به این دو کشور بوده و به دستاوردهای خوبی در این زمینه رسیدند. خوشبختانه ایران و عراق همکاری خوب با پاکستان در این زمینه داشته‌اند.

فراهم شدن امکان سفر زائران پاکستانی به ایران و عراق بدون دغدغه سبب شده از ابتدای ماه محرم سال جاری، نزدیک به 3200 نفر از ساکنان پاکستانی برای عزاداری خود را به کربلا برسانند. آن‌ها از طریق مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان به خاک کشورمان وارد شده و مسیر را به سمت کربلا در پیش می‌گیرند.

طبق آمارها، سال گذشته نزدیک به 73 هزار زائر پاکستانی وارد استان سیستان و بلوچستان شد. انتظار می‌رود به خاطر سیاست‌های جدید اتخاذ شده در راستای تسهیل سفر زائران، این تعداد امسال با افزایشی 30 درصدی رو به رو شود.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*قوانین جدیدی برای سهولت سفر زائران پاکستانی به ایران فراهم شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو