راهنمای گردشگری و تور

بررسی قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول در مناطق مختلف شهر


قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول همانند تمامی شهرهای دنیا به منطقه بستگی دارد. در این مطلب به بررسی قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول خواهیم پرداخت. در این مطلب بیشتر روی هزینه اجاره خانه متمرکز هستیم، هر چند نگاهی به هزینه خرید خانه در مناطق مختلف استانبول نیز خواهیم داشت. استانبول پایتخت ترکیه نیست، اما مهمترین شهر آن محسوب می‌شود، به همین دلیل قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول در مقایسه با دیگر شهرها بیشتر است. نیاز به اطلاع از هزینه‌ها می‌تواند دلایل متنوعی داشته باشد. به عنوان نمونه می‌توان به کسب اقامت، سفر برای کار یا تحصیل یا نیاز به اقامت در مکانی مشخص و ارزانتر از هتل به خاطر طولانی شدن تور استانبول اشاره کرد.

فاصله از مرکز شهر، نکته‌ای کلیدی در قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول

نباید فراموش کنید استانبول شهری بسیاربزرگ بوده و با در نظر گرفتن تنگه بسفر به عنوان یک دیوار حائل بین دو قسمت شهر، به دو نیمه اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود. مساحت این شهر برابر 5 هزار و 500 کیلومتر مربع است! برای دست پیدا کردن به دیدی درباره ابعاد آن باید بدانید مساحت کلان شهر تهران تنها 750 کیلومتر مربع است! به همین دلیل در صورت دور بودن از مرکز شهر، روزانه مجبور به صرف زمان زیادی برای رفتن به قسمت‌های مختلف آن خواهید بود. البته نزدیک بودن محل کار، دانشگاه و یا هر مکانی که هر روز به صورت روتین به آن می‌روید باید در کانون توجهتان باشد، اما در هر صورت مرکز شهر یعنی میدان تکسیم استانبول شاهراه اصلی مهمترین شهر ترکیه به شمار می‌رود.

مناطق اروپایی استانبول

شهر استانبول را می‌توان به دو نیمه کلی تقسیم کرد؛ یک نیمه در قاره اروپا و نیمه‌ای دیگر در قاره آسیا قرار دارد. تنگه بسفر جایی است که این دو قسمت را از یکدیگر جدا می‌کند. روی تنگه بسفر چند پل بنا شده است، به همین دلیل جابه‌جا شدن بین دو قاره آسیا و اروپا به لطف آن‌ها کار دشواری نخواهد بود! در این قسمت به بررسی قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول اروپایی می‌پردازیم.

منطقه باهچه شهیر

اجاره خانه در استانبولدر این قسمت از شهر خانه‌های ویلایی لوکس و برج‌های بلندی احداث شده است. همچنین چندین مرکز خرید وجود داشته و حتی یک پارک آبی در حوالی منطقه باهچه شهیر وجود دارد. اتوبوس‌ها از اینجا تا تمامی نقاط شهر حرکت کرده و ایستگاه متروی آن نیز به زودی تاسیس خواهد شد. مجاورت این منطقه با فرودگاه استانبول سبب شده سرمایه‌گذاری‌های خارجی زیادی در آن صورت بگیرد، به همین دلیل رونق بسیار زیادی گرفته است. البته تمامی این موضوعات، افزایش هزینه خرید و اجاره خانه در استانبول را نیز در پی داشته است! در ادامه در قالب جدول، فاصله منطقه باهچه شهیر تا دیگر قسمت‌های شهر را بررسی خواهیم کرد.
منطقه فاصله
ساحل 23 کیلومتر
میدان تکسیم و خیابان استقلال 37 کیلومتر
مرکز خرید 500 متر
فرودگاه بین المللی سبیحا 75 کیلومتر
فرودگاه جدید استانبول 30 کیلومتر
اگرچه تا مرکز خرید استانبول (Mall Of Istanbul) از باهچه شهیر چیزی حدود 25 دقیقه فاصله وجود دارد، اما مرکز خرید Akbati در همین حوالی قرار داشته و به همین دلیل برای تامین مایحتاج روزانه خود نیازی به رفتن به مرکز شهر نخواهید داشت. داشتن ارتفاع زیاد نسبت به دیگر قسمت‌های شهر سبب شده باهچه شهیر آب و هوای خنکی داشته باشد. از ذکر آرام و خالی از هیایو بودن آن نمی‌توان غافل شد. در ادامه در قالب جدول، هزینه خرید و اجاره خانه در استانبول در منطقه باهچه شهیر را بررسی خواهیم کرد.
خانه قیمت
خرید خانه یک خواب بین 40 تا 100 متر بین 150 هزار تا 600 هزار لیر
خرید خانه دو خواب بین 90 تا 160 متر بین 195 هزار تا 750 هزار لیر
خرید خانه سه خواب بین 110 تا 220 متر بین 350 هزار تا 1 میلیون و 200 هزار لیر
خرید ویلا بین 250 تا 700 متر بین 650 هزار تا 7 میلیون لیر
اجاره خانه یک خواب بین 40 تا 100 متر بین 750 الی 2 هزار و 500 لیر (ماهیانه)
باید در نظر داشته باشید شارژ ماهیانه ساختمان‌ها بین 150 تا 450 لیر متغیر است. همچنین اگر بخواهید هر خانه را به صورت فول امکانات و تمام مبله اجاره کنید، مبالغ ذکر شده در بالا افزایش پیدا خواهند کرد.

منطقه بیلیک دوزو و اسن یورت

منطقه بیلیک دوزو و اسن یورتبیلیک دوزو و اسن یورت در قسمت اروپایی شهر واقع شده و فاصله تقریبا زیادی از تنگه بسفر دارد. با این حال وجود مراکز خرید بزرگ و متعدد همچون مارمارا پارک و توریوم سبب می‌شود حداقل برای خرید کردن، از رفتن به مرکز شهر بی‌نیاز باشید. یکی از نکات حائز اهمیت که ممکن است برای بسیاری بیش از هزینه خرید و اجاره خانه در استانبول اهمیت داشته باشد، وجود چندین رستوران ایرانی در منطقه بیلیک دوزو به شمار می‌رود.
منطقه فاصله
متروباس 20 دقیقه
فرودگاه جدید استانبول 54 کیلومتر
ساحل 9 کیلومتر
میدان تکسیم و خیابان استقلال 41 کیلومتر
مرکز خرید 500 متر
مترو 22 کیلومتر
فرودگاه بین المللی سبیحا 80 کیلومتر
در ادامه هزینه خرید و اجاره خانه در استانبول در منطقه بیلیک دوزو و اسن یورت را بررسی خواهیم کرد. این قیمت‌ها به صورت میانگین و با در نظر گرفتن متوسط هزینه خرید و اجاره اجاره خانه در استانبول در این منطقه مشخص شده‌اند. همچنین قیمت‌های اعلام شده برای اجاره بها، برای خانه‌های بدون لوازم است.
خانه قیمت
خرید واحد یک خوابه 180 هزار لیر
خرید واحد دو خوابه 210 هزار لیر
خرید واحد سه خوابه 280 هزار لیر
اجاره واحد یک خوابه هزار و 200 لیر
اجاره واحد یک خوابه هزار و 600 لیر
اجاره واحد یک خوابه بیش از 2 هزار لیر
اجاره ویلا بیش از 3 هزار و 500 لیر

منطقه بشیکتاش، ساحل بیک

اجاره خانه در استانبولبشیکتاش یکی از گران قیمت‌ترین و لوکس‌ترین مناطق شهر استانبول به شمار می‌رود. این موضوع را با مقایسه جدول قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول در این منطقه با دیگر مناطق شهر به خوبی متوجه خواهید شد. اگر از نظر مالی مشکلی نداشته و به دنبال خانه‌ای ویلائی و بسیار شکیل در کنار خط ساحلی هستید، با وجود وسعت بسیار زیاد استانبول، کمتر منطقه‌ای همچون بشیکتاش پیدا خواهید کرد.
خانه قیمت
شروع اجاره بها از 5 هزار لیر
شروع قیمت خرید خانه از 1 میلیون لیر

منطقه لونت

اجاره خانه در استانبوللونت اگرچه یکی دیگر از مناطق گران قیمت و لوکس شهر محسوب می‌شود، اما مزیت آن در مقایسه با دیگر مناطق این چنینی همچون بشیکتاش، داشتن دسترسی مناسب به مرکز شهر است.
خانه قیمت
شروع اجاره بها از 3 هزار و 500 لیر
شروع قیمت خانه از 1 میلیون لیر

منطقه ساریر

اجاره خانه در استانبولاگر به دنبال منطقه‌ای سرسبز و بسیار آرامش برای خرید یا اجاره خانه در استانبول می‌گردید، کمتر منطقه‌ای همچون ساریر پیدا خواهید کرد. البته در نظر داشته باشید به همان اندازه که این قسمت از شهر از نظر سرسبزی و سکوت مناسب است، به همان اندازه از نظر امکانات محیطی در وضعیت بدی قرار دارد!
خانه قیمت
شروع اجاره بها از 2 هزار و 500 لیر
شروع قیمت خانه از 750 هزار لیر

مناطق آسیایی استانبول

شاید به نظر برسد از نظر شیک بودن، امکانات و در کل همه چیز، نیمه اروپایی شهر در وضعیت بهتری قرار داشته و در نتیجه قیمت خرید یا اجاره خانه در استانبول آسیایی کمتر از بخش مربوط به قاره سبز است، اما این عقیده از ریشه غلط است! البته نمی‌توان از اهمیت قرارگیری مرکز شهر، میدان تکسیم، در نیمه اروپایی استانبول غافل شد.

منطقه کادیکوی

اجاره خانه در استانبولاگر زیاد اهل خرید کردن بوده و دوست دارید مراکز خرید به منزلتان نزدیک باشد، خرید یا اجاره خانه در استانبول در منطقه کادیکوی گزینه مناسبی است. قیمت اجناس در فروشگاه‌های این منطقه در مقایسه با دیگر قسمت‌های شهر مناسب‌تر است. تجربه نشان داده توریست‌های ایرانی علاقه زیادی به این منطقه دارند، به همین دلیل در صورت خرید یا اجاره خانه در استانبول داخل منطقه کادیکوی هموطنان زیادی را مشاهده خواهید کرد. ابتدا وضعیت دسترسی این قسمت از شهر را بررسی می‌کنیم.
منطقه فاصله
ساحل 1 کیلومتر
میدان تکسیم و خیابان استقلال 22 کیلومتر
مرکز خرید 1 کیلومتر
مترو 1 کیلومتر
فرودگاه بین المللی سبیحا 34 کیلومتر
فرودگاه جدید استانبول 57 کیلومتر
یکی از مزیت‌های فوق‌العاده این قسمت از شهر مجاورت آن با تنگه بسفر است، به همین دلیل به راحتی می‌توانید به نیمه اروپایی رفت و آمد کنید. در ادامه هزینه اجاره خانه در استانبول در این منطقه را بررسی خواهیم کرد.
خانه قیمت
اجاره واحد یک خواب 2 هزار لیر
اجاره واحد دو خواب 3 هزار لیر

خیابان بغداد

اجاره خانه در استانبولاجاره بهای خانه‌های واقع در خیابان بغداد استانبول با وجود لوکس و شیک بودن این منطقه، نسبت به دیگر مناطق گران قیمت، چندان بالا نیست. این خیابان به موازات دریای مرمره کشیده شده و 14 کیلومتر طول دارد. این یک خیابان یک طرفه بوده و درست همانند خیابان استقلال، مهم‌ترین قسمت مرکز شهر، شب‌ها و روزهای آن تفاوتی ندارند و همیشه شلوغ است! این خیابان مملو از کافه‌ها و رستوران‌های مختلف بوده و نمایندگی‌ برندهای مختلف را در آن پیدا خواهید کرد. برخی از بناهای واقع در خیابان بغداد، از نقطه نظر معماری، در حد جهانی شناخته شده هستند. ابتدا دسترسی خیابان بغداد به دیگر قسمت‌های مهم شهر وسیع استانبول را بررسی می‌کنیم.
منطقه فاصله
ساحل 50 متر
میدان تکسیم و خیابان استقلال 23 کیلومتر
مرکز خرید 100 متر
مترو 1 کیلومتر
فرودگاه بین المللی سبیحا 28 کیلومتر
فرودگاه جدید استانبول 47 کیلومتر
اجاره بهای خانه در خیابان بغداد به شرح زیر است.
خانه قیمت
اجاره واحد یک خواب 3 هزار و 500 لیر
اجاره واحد دو خواب 5 هزار لیر

منطقه فنر باغچه

اجاره خانه در استانبولمجددا این قسمت از شهر نیز در مجاورت دریای مرمره قرار دارد. پارک فنر باغچه یکی از بزرگترین پارک‌های بخش آناتولی بوده و در اطراف دریای مرمره واقع شده است. اهالی استانبول آن را به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها به منظور گذراندن آخر هفته می‌شناسند.
منطقه فاصله
ساحل 50 متر
میدان تکسیم و خیابان استقلال 25 کیلومتر
مرکز خرید 500 متر
مترو 1 کیلومتر
فرودگاه بین المللی سبیحا 25 کیلومتر
فرودگاه جدید استانبول 52 کیلومتر
اجاره بهای خانه در منطقه فنر باغچه استانبول به شرح زیر است.
خانه قیمت
اجاره واحد یک خواب 3 هزار لیر
اجاره واحد دو خواب 5 هزار لیر

منطقه مال تپه

اجاره خانه در استانبول
منطقه فاصله
ساحل 3 کیلومتر
میدان تکسیم و خیابان استقلال 20 کیلومتر
مرکز خرید 1 کیلومتر
مترو 1 کیلومتر
فرودگاه بین المللی سبیحا 13 کیلومتر
فرودگاه جدید استانبول 64 کیلومتر
اجاره بهای خانه در منطقه مال تپه استانبول به شرح زیر است.
خانه قیمت
اجاره واحد یک خواب هزار و 500 لیر
اجاره واحد دو خواب 2 هزار لیر
 

*بررسی قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول در مناطق مختلف شهر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی

نمایشگاه کودک، نوزاد و مادر ترکیه (CBME)
turkeys baby toddler mothers day exhibition cbme
نمایشگاه مبلمان استانبول (ISMOB)
istanbul furniture exhibition ismob

برچسب ها :

تازه های بیسان گشت

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

اردیبهشت ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
خرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱