شرط دریافت مجوز سفر به کربلا برای اربعین اعلام شد

مجوز سفر به کربلا به همه افراد اعطا نمی‌شود. معاون امور حج و زیارت به تازگی شرایط دریافت مجوز سفر به شهر کربلا در اربعین سال 1398 را اعلام کرد...

مجوز سفر به کربلا به همه افراد اعطا نمی‌شود. معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت به تازگی شرایط دریافت مجوز سفر به شهر کربلا در اربعین سال 1398 را اعلام کرده است.

بیش از یک میلیون نفر تا روز هشتم مهر ماه به منظور سفر به کربلا در سامانه سماح ثبت نام کردند. بر اساس گفته‌های معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت، برخلاف چند سال قبلتر دیگر نمی‌توان تنها با استفاده از کارت ملی و بدون نیاز به گذرنامه به کربلا مسافرت کرد و افراد در صورت نداشتن پاسپورت با مشکل مواجه خواهند شد. بر اساس گفته‌های این مسئول، مجوز سفر به کربلا داشتن گذرنامه‌ای با اعتبار حداقل سه ماه است.

فهرست مطالب

مجوز سفر به کربلا

اگر فردی می‌خواهد برای رفتن به کربلا در اربعین سال جاری، در سامانه سماح ثبت نام کند، می‌بایست دارای گذرنامه‌ای با اعتبار 3 ماه باشد. تنها در این صورت اجازه خروج از کشور به وی داده خواهد شد. طبق گفته‌های معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت اگرچه ممکن است افراد دارای پاسپورت فاقد اعتبار کافی موفق شوند در سامانه نام برده ثبت نام کنند، اما در نهایت، حین خروج از کشور به مشکل برخورد خواهند کرد.

تور استانبول

طی روزهای اخیر، تعداد ثبت‌ نام‌کنندگان در سامانه سماح افزایش پیدا کرد و به یک میلیون و چهارصد هزار نفر رسید. انتظار داریم تعداد متقاضیان باز هم افزایش پیدا کند. به گفته معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت ثبت نام تا روزهای منتهی به اربعین حسینی ادامه خواهد داشت. البته به توصیه وی بهتر است مسافران ثبت نامشان را به روزهای آخر موکول نکنند.، چرا که همیشه در روزهای پایانی به خاطر هجمه درخواست‌ها، احتمال بروز مشکل در سامانه و متوقف شدن فرآیند ثبت نام وجود دارد. بهتر است در حال حاضر ابتدا به فکر تمدید مهلت اعتبار گذرنامه خود باشید و سپس برای ثبت نام در سامانه نام برده اقدام کنید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*شرط دریافت مجوز سفر به کربلا برای اربعین اعلام شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۲۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو