اولین پلیس آهنی به پلیس دبی ملحق می شود

اگر جایی در دنیا وجود داشته باشد که دارد به سمت سبک بلید رانر (نام یک فیلم)، و یک آینده علمی تخیلی پیش می رود، آنجا دبی است. از ناوگان ماشین های فوق العاده (سوپر ماشین ها) که از نرم �...

اگر جایی در دنیا وجود داشته باشد که دارد به سمت سبک بلید رانر (نام یک فیلم)، و یک آینده علمی تخیلی پیش می رود، آنجا دبی است. از ناوگان ماشین های فوق العاده (سوپر ماشین ها) که از نرم افزار پیش بینی جرم (Crime Prediction) برای جلوگیری از جرم و  جنایت کمک می گیرند تا آتش نشانان جت سوار، اینجا شهری است که هیچ ترسی از پذیرش تکنولوژی قرن 21 ام ندارد. در حال حاضر دبی ربات هایی را به نیروی پلیس خود معرفی کرده است و اولین ربات پلیس این هفته شروع به کار می کند و برنامه ریزی شده که تا سال 2030، 25 درصد از نیروی پلیس را ربات ها تشکیل دهند.dubai-robocop-5

اولین پلیس آهنی ریم (REEM)، یک ربات انسان نمای ساخته شده با تجهیزات رباتیک PAL اسپانیایی خواهد بود. ریم اولین بار در سال 2011 در اصل به عنوان یک ربات خدمات قابل تنظیم بر روی یک پایه چرخ دار راه اندازی شد، که به عنوان یک غرفه اطلاعات تعاملی با تکنولوژی بالا برای فرودگاه ها، موزه ها و بیمارستان ها طراحی شده بود.

پلیس دبی با رباتیک PAL کار کرد تا طراحی ریم را برای اهداف خود اصلاح کند و در اواخر سال 2016 از یک نسخه سازگار و منطبق بر اهداف خود پرده برداری کرد. در مصاحبه اخیر با CNN، سرتیپ خالد ناصر الرزوقی، رئیس پروژه ربات پلیس دبی، اعلام کرد که پلیس آهنی قبل از این که به ایستگاه های پلیس منتقل شود، ابتدا به عنوان مسئول پذیرش در مراکز خرید و جاذبه های توریستی رونمایی می شود. شهروندان قادر به پرداخت جریمه، گزارش تخلفات و  به طور کلی انجام مجموعه ای از تعاملات اولیه با پلیس خواهند بود.

مدیر مرکز خرید آینده پلیس دبی (Future Shopping Centre of Dubai Police)، سرتیپ عبدالله بن سلطان، در بیانیه ای در ماه مارس به گزارش گلف نیوز (Gulf News) گفت: "ما می خواهیم در آینده ربات های بیشتری برای رسیدگی به کارهای پلیس داشته باشیم. تا سال 2030، قصد داریم حدود 25 درصد از کل نیروی پلیس را به ربات ها اختصاص دهیم".

اگرچه تعداد این ربات های اولیه ارائه شده به پلیس دبی نسبتا کم است، اما احتمال وجود پلیس های رباتیک سیار وجود دارد. انتظار می رود که پلیس دبی یک نمونه اولیه ربات پلیس سیار تا سال 2020 رونمایی کند، و همچنین هدف آن داشتن یک ایستگاه پلیس بدون انسان کاملا اداره شده توسط ربات ها تا سال 2030 باشد.

dubai-robocop-5 (1) dubai-robocop-4 (1) dubai-robocop-3 dubai-robocop-2 dubai-robocop-1

گذشته از جاه طلبی های پلیس دبی، یک سری مسائل اخلاقی و عملی در حرکت به سمت دنیایی که در آن روبات های خودمختار افراد را در خیابان توقیف یا دستگیر می کنند، وجود دارد. هرچند در این میان، ما قطعا می توانیم ربات های مسئول پذیرشی را ببینیم که وظایف مدیران خشک ایستگاه های پلیس یا فعالیت های نظارتی پلیس های مرکز خرید را به عهده می گیرند. بنابراین حداقل در کوتاه مدت، در آینده ممکن است پلیس های آهنی کمتر و پاول بلارت: پلیس های آهنی مراکز خرید بیشتری وجود داشته باشد.

جهت اطلاع از تور دبی و رزرو تور لحظه آخری دبی با ما در تماس باشید

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*اولین پلیس آهنی به پلیس دبی ملحق می شود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو