نگاهی کلی بر سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از آن دسته شهرهاییست که از مسافرت به آن پشیمان نخواهید شد چرا که جاذبه های بسیاری گردشگران را به خود جلب میکند ...

سنت پترزبورگ از آن دسته شهرهاییست که از مسافرت به آن پشیمان نخواهید شد چرا که جاذبه های بسیاری گردشگران را به خود جلب میکند

بزرگترین شهر روسیه مسکو و در رتبه دوم سنت پترزبورگ می باشد. بین مردم روسیه سنت پترزبورگ "پنجره ای به اروپا"  مشهور است . بعلاوه سنت پترزبورگ پرجمعیت‌ترین شهر اروپا پس از لندن ،پاریس و مسکو است که جمعیتی در حدود پنج میلیون نفر طبق آخرین آمار در سال 2012 بوده است. موقعیت مکانی این شهر در شمال غربی روسیه، کنار رود نوا ،شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار دارد.این شهر از موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای برخوردار است که شمالی‌ترین شهر پرجمعیت جهان به شمار می‌رود و هر ساله در اوایل تابستان به دلیل اینکه خورشید زمان بسیار طولانی از روز وجود دارد و شب آفتاب را در خود نمیبلعد پس تمام مدت شبانه روز یا هوا روشن است یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شب‌های اوایل فصل تابستان در این شهر شب‌های سفید نام گرفته‌ است.

9

به دستور پترکبیر این شهر در سال 1703ساخته شد. در سال 1914، نام از سنت پترزبورگ به پتروگراد تغییر یافت ، در سال 1924 تا 1991 به مدت 67 سال به لنینگراد  ، و در سال 1991  با فروپاشی شوروی به نام اولیه خود یعنی سنت پترزبورگ بازخوانده شد .

سنت پترزبورگ دو صده پایتخت روسیه امپریالیست بوده است (بین سال های 1732 تا 1918).که در سال 1918، سازمان های دولتی مرکزی به مسکو نقل مکان کردند.

سنت پترزبورگ صحنه وقوع انقلاب 1917 روسیه و پایگاه دفاع مقابل المان نازی ها در زمان جنگ جهانی دوم جایگاهی بسیار مهم و در تاریخ روسیه نقش حیاتی برخوردار بوده است.

سنت پترزبورگ مرکز فرهنگی روسیه  و یکی از بزرگترین شهر های مدرن روسیه است.

99

مرکز تاریخی سنت پترزبورگ و گروه های مرتبط از بناهای تاریخی، میراث جهانی یونسکو را تشکیل می دهند. یکی از بزرگترین موزه های هنری در جهان در سنت پترزبورگ  به نام "ارمیتاژ" است. بسیاری از کنسولگری های خارجی، شرکت های بین المللی، بانک ها و شرکت های تجاری در سنت پترزبورگ دفاتر دارند.

سنت پترز بورگ دارای سه آسمان خراش است.

برج رهبر با ارتفاع 140 متر.برج الکساندر نوسکی با ارتفاع 124 متر و برج آتلانتیک سیتی با ارتفاع 105 متر .که هر سه تای آن ها از مراکز تاریخی دور افتاده اند. مقررات فعلی حاکی از ممنوعیت ساختن ساختمان های بلند در مرکز شهر است. برج 310 متری بلند تلویزیون سنت پترزبورگ بلندترین بنای ساختمانی در این شهر است. با این وجود، در سال 2008 یک پروژه بحث برانگیز و داغ توسط مقامات شهرستان تایید شده که بنام مرکز اوهتا شناخته شده است، برای ساخت یک آسمانخراش فوق العاده 396 متری وجود دارد. در اواخر سال 2010، پروژه مرکز اکتا در نهایت لغو شده است و به جای آن پروژه مرکز لختا در حومه شهر آغاز شده است. این مجموعه شامل آسمانخراش 463 متری و ساختمان های چند منظوره کم مصرف است. پروژه مرکز لختا موجب شد بحث های بسیار کمتر و بر خلاف پروژه های پیش ساخته نشده یونسکو به عنوان یک تهدید بالقوه برای میراث فرهنگی شهر دیده نمی شود؛ زیرا این شهر دور از مرکز تاریخی قرار دارد. ساخت و ساز آسمان خراش از قبل آغاز شده است، و این ساختمان در سال 2018 تکمیل شده است

999

در سنت پترزبورگ میراث فرهنگی و تاریخی قابل ملاحظه ای وجود دارد.

به دلایل متفاوت از جمله  خرابی های گسترده  و ویرانگی های جنگ جهانی دوم و ساختن ساختمان های بزرگ و مدرن بعد از جنگ در بزرگترین مراکز تاریخی اروپا ، معماری های قرن هجدهم و نوزدهم شهر و محوطه آن به شکل ناپایدار حفظ شده است. سنت پترزبورگ در سه قرن گذشته یک ذخیره منحصر بفرد از سبک های معماری اروپا بوده است. به علت اینکه سنپترزبورگ موقعیت پایتختی خود را از دست داد ساختمانهای پیش از انقلاب خود را حفظ کرده است، چون پروژه های معتبر و مدرن معماری در پایتخت روسیه یعنی مسکو ساخته شده بود؛ این امر تا حد زیادی مانع از ظهور معماری قرن بیستم شد و به حفظ معماری تاریخی این شهر کمک کرد.

سنت پترزبورگ در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان منطقه ای با 36 مجتمع معماری تاریخی و حدود 4000 آثار تاریخی و هنری خاص معماری، ثبت شده است. به علاوه تورهای توریستی و گشت و گذار برای داوطلبان مایل به دیدن میراث فرهنگی سنت پترزبورگ توسعه یافته است.

این شهر دارای 221 موزه، 2000 کتابخانه، بیش از 80 تئاتر، 100 سازمان کنسرت، 45 گالری و سالن نمایشگاه، 62 سینما و حدود 80 مرکز فرهنگی دیگر است. هر ساله حدود 100 جشنواره و مسابقات مختلف فرهنگی و هنری برگذار میگردد،و بیش از 50 مسابقه و جشنواره بین المللی دارا می باشد.

9999

با وجود بی ثباتی اقتصادی در دهه 1990 هیچ تئاتر یا موزه اصلی در سنت پترزبورگ بسته نشد.حتی در بسیاری از موارد جدید افتتاح شده است، مثلا یک موزه خصوصی عروسک ها که در سال 1999 باز شده است.موزه سوم این نوع در روسیه است که مجموعه ای از بیش از 2000 عروسک از جمله "سنت پترزبورگ چند ملیتی" و "خیابان پوشکین پترزبورگ" ' دنیای موزه سن پترزبورگ فوق العاده متنوع است. همچنین کاخ های سنت پترزبورگ و حومه آن، موزه های کوچک شهر و دیگران مانند موزه معروف روسی نویسنده داستایوفسکی؛ موزه آلات موسیقی، موزه هنرهای تزئینی و موزه جهت گیری حرفه ای.

زندگی موسیقی سنت پترزبورگ غنی و متنوع است، و این شهر در حال حاضر میزبان تعدادی کارناوال سالانه است

اجرای نمایش های باله محل زندگی ویژه سن پترزبورگ را به خود اختصاص می دهد. مدرسه باله پکن در پکن یکی از بهترین ها در جهان است. هنر معروف و مشهور رقصنده سنت پترزبورگ مانند رودلف نویرف، ناتالیا مکاراوا، میشائیل باریشنیکوف بوده و در سراسر جهان تحسین شده است. باله پاستور معاصر نه تنها از سنتی روسی ساخته شده است

در سنت پترزبورگ بر خلاف مسکو، معماری تاریخی مرکز شهر، عمدتا شامل ساختمان های باروک و نئوکلاسیک قرن های 18 و 19، تا حد زیادی حفظ شده است؛ هرچند تعدادی از ساختمانها پس از تصرف قدرت از بلشویکها در زمان معاصره لنینگراد و در سالهای اخیر تخریب شده است. قدیمیترین ساختمان باقی مانده، یک خانه چوبی برای پیتر اول در سال 1703 در ساحل نوا در نزدیکی میدان تریتی است. از سال 1991، مرکز تاریخی سن پترزبورگ و گروه های مرتبط آن در سنت پترزبورگ و منطقه لنینگراد توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده اند.

مجموعه ای از قلعه پیتر و پل با کلیسای پیتر و پولس، موقعیت غالب در جزیره زایاکی را در راستای رودخانه نوا می گیرد. هر ظهر یک توپ یک گلوله خالی از قلعه را می کشد. مسجد سنت پترزبورگ، بزرگترین مسجد در اروپا که در سال 1913 افتتاح شد، می باشد.

سنت پترزبورگ جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که در اینجا قصد داریم محبوب ترین و مشهور ترین جاذبه ها را بیان کنیم از جمله :

موزه ارمیتاژ ، کلیسای سنت ایزاک(اسحاق) ،قلعه پتر و پاول ،کلبه پتر کبیر، کلیسای منجی بر خون ریخته شده، موزه روس، کاخ کنستانتینوفکسی، کاخ کاترین، کاخ پترهف، اسب سوار برنزی، دریای بالتیک می باشد.

99999

مراکز فرهنگی سنت پترزبورگ

موزه ارمیتاژ، موزه تاریخ نشر سنت پترزبورگ، موزه تاریخ سیاسی روسیه ، موزه هنرهای تئاتر و موسیقی، کنسرواتوار سنت پیترزبورگ، موزه انسان‌شناسی ، تئاتر مارینسکی ، موزه نژادشناسی و جانورشناسی

مراکز علمی و دانشگاهی سنت پترزبورگ

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ، مرکز چشم پزشکی فیدروف، دانشگاه دولتی علوم پزشکی پاولوف سن پترزبورگ، دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ،دانشگاه معماری و مهندسی عمران سنت پترزبورگ

اگر قصد شناخت روسیه اماکن تفریحی ، تاریخی ، مراکز خرید ، تور روسیه و.... را دارید با بیسان گشت همراه باشید .

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*نگاهی کلی بر سنت پترزبورگ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو