زمان پایان شماره‌گذاری خودروی پراید مشخص شد

سرانجام زمان پایان شماره‌گذاری خودروی پراید مشخص شد. به نظر می‌رسد به پایان عمر این خودروی بسیار بی‌کیفیت، دارای ضریب ایمنی پایین و گران قیمت نسبت به قابلیت‌ها نزدیک می‌شوی...

سرانجام زمان پایان شماره‌گذاری خودروی پراید مشخص شد. به نظر می‌رسد به پایان عمر این خودروی بسیار بی‌کیفیت، دارای ضریب ایمنی پایین و گران قیمت نسبت به قابلیت‌ها نزدیک می‌شویم!

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی به تازگی بحث شیرین توقف شماره‌گذاری خود را پیش کشیده است. بر اساس گفته‌های این مقام مسئول، به خاطر افزایش مرگ و میر در اثر تعدد خودروی پراید در ایران و از طرفی ضریب ایمنی بسیار پایین آن، تولید خودروی پراید از سال 1399 متوقف خواهد شد. به عبارتی بر اساس گفته‌های سردار هادیان‌فر، افزایش بی‌رویه مرگ و میرها در اثر سوانح رانندگی صورت گرفته با پراید، دلیل اصلی تصمیم جدی نهادهای مسئول برای توقف شماره‌گذاری خودروی پراید محسوب می‌شود. در نتیجه باید اعلام کرد پراید نفس‌های آخر خود را می‌کشد.

تور گرجستان

آمار وحشتناک کشته‌های سوانح رانندگی با پراید

طبق گفته‌های سردار هادیان‌فر، آنالیز آمار تصادف‌های صورت گرفته در ایران طی یازده سال اخیر نشان می‌دهد 34 درصد مرگ و میرهای ناشی از تصادف با خودرو، مربوط به خودروی پراید بوده است! متاسفانه این خودرو، که ضریب ایمنی بسیار پایینی دارد، دارای بیشترین کمیت بین ایرانیان است، به همین دلیل بالای 30 درصد افراد تلف شده در سوانح رانندگی طی یازده سال پیش، سوار یک دستگاه خودروی پراید بوده‌اند.

پراید

سردار هادیان‌فر مدعی شد موضوع ایمنی بسیار پایین پراید، بارها در قالب گزارش‌های متعدد و به صورت مکتوب، همراه با تعداد زیادی سند، به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شده و برای تاکید روی جدی بودن این خطر، حتی جلسه‌های متعددی در این رابطه تشکیل شده است.

اگرچه ممکن است عده زیادی از نزدیک شدن پراید به آخر خط اظهار خوشحالی کنند، اما برخی دیگر زانوی غم بغل خواهند گرفت! دلیل ازدیاد این خودرو در شهرهای ایران، پایین بودن قیمت آن است، در نتیجه افراد و خانواده‌های بیشتری قادر به خریدش هستند. البته در حال حاضر، نمی‌توان قیمت پنجاه میلیون تومانی این خودرو را ارزان تلقی کرد، اما در هر صورت، نسبت به دیگر خودروهای ایرانی و خارجی موجود در بازار کشور، دارای کمترین قیمت ممکن است. در حال حاضر، هیچ جایگزینی برای پراید با همان قیمت وجود ندارد، به همین دلیل بعد از توقف شماره‌گذاری و در نتیجه تولید پراید، کف قیمت خودرو بالاتر می‌رود.

طبق گفته‌های سردار هادیان‌فر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، سایپا در سال 1398 تعهدهایی به مشتریان خود دارد، به همین دلیل در این سال نخواهد توانست توقف تولید پراید را متوقف کند. اما در سال آتی شاهد این اتفاق خواهیم بود.

گفتنی است پیش از این نیز چندین مرتبه، یک سری بازه‌ زمانی برای توقف شماره‌گذاری و تولید خودروی پراید اعلام شده بود، اما در نهایت هیچ کدام عملی نشد و اخبار مربوط به آن‌ها به دست فراموشی سپرده شد. امیدواریم این مرتبه، بحث به گور فرستادن پراید واقعا جدی باشد و پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی موضوع را جدی‌تر از همیشه دنبال کند. به این ترتیب از فرستاده شدن هموطنان بیشتر به گور توسط خودروسازان جلوگیری خواهد شد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*زمان پایان شماره‌گذاری خودروی پراید مشخص شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو