معافیت گمرکی تایلند به دست دونالد ترامپ تعلیق شد

تعلیق معافیت گمرکی تایلند در تجارت با آمریکا را باید جدیدترین تصمیم کاخ سفید در راستای جنگ تجاری آن با کشورهای مختلف مخصوص کشورهای آسیایی دانست....

تعلیق معافیت گمرکی تایلند در تجارت با آمریکا را باید جدیدترین تصمیم کاخ سفید در راستای جنگ تجاری آن با کشورهای مختلف مخصوص کشورهای آسیایی دانست.

کاخ سفید جمعه گذشته اعلام کرد به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا، معافیت گمرکی تایلند که پیشتر به این کشور اعطا شده بود از این پس معلق خواهد شد. به عبارتی تجارت تایلند و آمریکا از این پس معاف از حقوق گمرکی نخواهد بود. رئیس جمهور آمریکا، نگرانی درباره حمایت از حقوق کارگران در تایلند را علت تصمیم جدیدش بیان کرده است.

دو سال پیش، دونالد ترامپ برای تعدادی از کالاها، دستور تجارت معاف از گمرکی را برای داد و ستد با اوکراین صادر کرد، اما مجددا آن را به حالت تعلیق درآورد.

بر اساس اعلام کاخ سفید، اگر تایلند تمایل دارد همانند چند سال اخیر، همراه با معافیت از پرداخت حقوق گمرکی با آمریکا تجارت کند، باید برای حمایت از حقوق کارگران در کشور خود گام‌هایی اساسی بردارد. در غیر این صورت مالیات‌های جدیدی در تجارت با تایلند طی شش ماه آینده اعمال خواهند شد.

بستن تعرفه به کالاها، تبدیل به ابزاری برای آمریکا به منظور آوردن فشار اقتصادی به دیگر کشورها شده است. به عنوان مهمترین اتفاق در این زمینه در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ باید به تعرفه‌های گمرکی سنگین وضع شده برای تجارت با کشور چین اشاره کرد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*معافیت گمرکی تایلند به دست دونالد ترامپ تعلیق شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو