عضویت تایلند در کمیته میراث جهانی مجددا تکرار شد

عضویت تایلند در کمیته میراث جهانی باز هم تکرار شد. از 193 کشور رای‌دهنده، 156 کشور به عضویت تایلند در این کمیته رای موافق دادند. ...

عضویت تایلند در کمیته میراث جهانی باز هم تکرار شد. از 193 کشور رای‌دهنده، 156 کشور به عضویت تایلند در این کمیته رای موافق دادند.

کشور تایلند به عنوان عضوی از کمیته میراث جهانی یونسکو انتخاب شد. در این راستا پیشنهادهای قبلی تایلند برای افزوده شدن تعدادی از سازه‌های قدیمی و محیط‌های طبیعی آن به میراث جهانی یونسکو همچون پارک تاریخی Phu Phrabat دوباره بررسی خواهد شد.

نمایندگانی از 193 کشور دنیا در جریان بیست و دومین جلسه مجمع عمومی کشورهای عضو کنوانسیون میراث جهانی (General Assembly of States Parties to the World Heritage Convention) در شهر پاریس فرانسه، به منظور انتخاب اعضایی برای 9 صندلی خالی کمیته میراث جهانی در رای‌گیری شرکت کردند.

یکی از این 9 صندلی می‌بایست به کشوری از آسیا و اقیانوسیه تعلق پیدا می‌کرد. تایلند تنها کاندید به این منظور بود. از 193 شرکت‌کننده، 156 نفر به عضویت آن رای موافق دادند. جالب است بدانید در این رای‌گیری، بیشترین تعداد موافق مربوط به کشور تایلند بود و دیگر کشورها با تعداد رای‌های موافق کمتری به عضویت کمیته درآمدند.

این چهارمین مرتبه‌ای است که شاهد عضویت تایلند در کمیته میراث جهانی هستیم. دوره چهار ساله در سال 2023 به پایان رسیده و مرتبه‌ای دیگر رای‌گیری برگزار خواهد شد. تایلند از این فرصت برای پیشنهاد مجدد تعدادی از آثار باستانی خود به منظور اضافه شدن آن‌ها به فهرست میراث جهانی یونسکو استفاده خواهد کرد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*عضویت تایلند در کمیته میراث جهانی مجددا تکرار شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۴ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو