سواحل شب تاب جهان را بشناسیم:

سواحل شب تاب...

شاید کمتر کسی باشد که در مورد سواحل شب تاب شنیده باشد اما سواحل شب تاب جز معدود سواحل درخشان در شب می باشد که شگفتی های این جهان هستی را به زیبایی رو نمایی می کند .

بسیاری از گردشگران و جهان گردانی که حتی کشور ها و مکان های گردشگری خاص و فوق العاده ای دیده اند کمتر از سواحل شب تاب جهان شنیده و یا دیده اند . سواحل شب تاب جز زیباترین سواحلی هستند که هر بیننده و جهان گردی را به خود جذب می کند و می تواند علاوه بر آرامش فوق العادهای که دریا در شب می بخشد نمای فوق العاده و رویایی را در تاریکی دریا به گردشگران بدهد . شاید با شنیدن سواحل شب تاب خلیج موسکیتو در پورتوریکو ، خلیج تویوما در ژاپن، ، جزایر ماتسو در تایوان تالاب درخشان جامائیکا به ذهن ها مرور شود اما چرا راه دور برویم یکی از سواحل زیبا و فوق العاده شب تاب در چابهار خودمان است که در شب نمایی فوق العاده و زیبا را به ما هدیه می دهد . در ادامه با مجله بیسان گشت باشید تا با زیبا ترین سواحل شب تاب و درخشان جهان آشنا شوید .

تور باکو

ساحل شب تاب چابهار :

قبل از معرفی سواحل شب تاب جهان ابتدا از همین چابهار خودمان شروع می کنیم . شهری که می تواند هر گردشگری را به سمت خود بکشاند . مردمانی خون گرم و دریایی پر از آرامش . بسیاری از گردشگران که به چابهار سفر می کنند و از ساحل شب تاب آن خبر ندارند باید بگوییم که اگر شب هنگام به ساحل می روید شکه نشوید چرا که با ساحلی مملو از نور های آبی فیروزه ای مواجه می شوید . اگر پاهایتان را وارد آب کنید گویی مجموعه ای نور پاهای شما را احاطه کرده که می تواند هم زیبا باشد و اگر برای اولین بار با این صحنه مواجه می شوید کمی هم شوک بر انگیز . اما با کمی ماندن در کنار ساحل پر از نور های فیروزه ای می توانید حس شگفت انگیزی را در خود ببینید . حس و حالی که در هیچ ساحلی برایتان به وجود نیامده است . اگر در هوای پاییز یا زمستانی به چابهار سفر کنید بی شک وضوع این نور های ساحلی ، پر رنگ تر و با وضوح بیشتری خواهد بود . ناگفته نماند که علت این نور های فیروزه ای ساحل چابهار تا به حال به صورت قطع مشخص نشده است اما گفته میشود بخاطر موجودات ریز دریایی که شب ها به ساحل می آیند می باشد . ساحل شب تاب چابهار جز یکی از سواحل شب تاب جهان به حساب می آید که مورد علاقه بسیاری از توریست ها و گردشگران خارجی نیز می باشد .

ساحل شب تاب چابهار ساحل شب تاب چابهار

تور استانبول

خلیج زیبای تویوما در ژاپن :

خلیج تویوما ژاپن که در فاصله سه ساعته تا توکیو قرار دارد یکی از زیبا ترین خلیج های شناخته شده می باشد که شب های آن فوق العاده می باشد و گویی بی نهایت ستاره آبی فیروزه ای در آن قرار دارد . این خلیج که زیست گاه نوع خاصی ماهی های مرکب می باشد که تحت نظر محیط زیست هم می باشد باعث درخشان شدن این خلیج شده است . در واقع این ماهی های مرکب با ترکیباتی که در بدن خود دارند در شب این نور ها را از خود ساطع می کنند . گردشگرانی که به خلیج تویوما رفته اند خاطرات بی نظیری را به ثبت رسانده اند و همگی آن ها از شگفتی فوق العاده ای که این ساحل شب تاب به آنها القا کرده است سخن گفته اند . گفتنیست مسافرانی که به توکیو سفر می کنند می توانند با تور های محلی که از توکیو به خلیج تویوما برگزار می شود به دیدار این خلیج شب تاب فوق العاده رفته و خاطرات بی نظیری را از سفرشان به ژاپن به خاطر بسپارند .

ساحل شب تاب خلیج تویوما در ژاپن ساحل شب تاب خلیج تویوما در ژاپن

جزایر شب تاب ماتسو در تایوان :

جزایر ماتسو در تایوان جور دیگری درخشش خود را به زیبایی به نمایش می گذارد در واقع جلبک هایی که اطراف جزایر قرار دارند دارای درخششی خاص هستند که میتوان در شب تمایز آب از جزیره را به زیبایی دید . این جزایر در شب با احاطه کردن نوری فسفری که حاصل از جلبک های کمیابیست که اطراف جزیره به وجو آمده است زیبایی فوق العاده ای را به وجود آورده است . در واقع می توان از دور جزایری در دل آب را دید که اطراف آنها را نور احاطه کرده است . شناور بودن جلبک ها در شب این سواحل باعث نام گذاری این جزایر به اشک آبی نیز گردیده است .

ساحل شب تاب جزایر ماتسو در تایوان ساحل شب تاب جزایر ماتسو در تایوان

جزیره مودهو مالدیو :

جزیره مودهو مالدیو از دیگر جزایر کمتر شناخته شده درخشان و شب تاب در جهان می باشد که نمایی فوق العاده و درخشان در خود را داراست . علت درخشان بود جزیره مودهو مالدیو به علت صدف های دریایی خاصی می باشد که به آن ها صدف های میگو دانه ای می گویند و در شب و به خصوص در غروب آفتاب نور زیبایی را از خود به وجود می آورند . معلق بودن این صدف های دریایی باعث شده است که این نور ها به صورت دایره های معلق بر روی آب دیده شوند . بی شک تجربه رفتن به جزیره مودهو مالدیو می تواند یکی از خاطره انگیز ترین تجربه های سفر برای هر گردشگری باشد .

غار وایتومو در نیوزلند :

غار زیبا و فوق العاده وایتومو در نیوزلند نیز یکی از فوق العاده ترین غار هایی می باشد که نور فسفری فوق العاده ای که در آن وجود دارد ، می تواند اشتیاق رفتن به این غار را برای هر گردشگری که علاقمند به کشف کردن و دیدن مکان های جدید است را دو چندان می کند . حرکت در بین غار وایتومو در نیوزلند می تواند تجربه ای فوق العاده به هر گردشگری ببخشد گویی در بین کهکشان ها و ستارگان در حرکتید . علت درخشش نور ها  نیز به علت کرم های شب تابی است که به فراوانی در آب های این غار وجود دارد .

غار وایتومو در نیوزلند غار وایتومو در نیوزلند

منبع : traveloka.com

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*سواحل شب تاب جهان را بشناسیم: را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو