محدودیت های سفر به کره شمالی

تا حالا به سفر به کره شمالی فکر کرده اید؟ در اینجا مواردی است که باید بدانید تا در صورت سفر به کره شمالی در امان بمانید. با ما همراه باشید....

تا به حال فکر کرده اید که مسافرت به پادشاهی کره شمالی چگونه است؟ از قوانین محلی گرفته تا مجرمانه، در اینجا مواردی است که باید بدانید تا در صورت سفر به کره شمالی در امان بمانید. با ما همراه باشید.

کره شمالی کره شمالی

کره شمالی شاید در ابتدا به عنوان یکی دیگر از کشور های شرق آسیا و از کشور های پپیشرفته ای مانند ژاپن ، کره جنوبی، مالزی و یا سنگاپور به نظر بیاید ولی هیچ شباهتی به این کشور ها ندارد و بیشتر کشور جهان سومی با قوانین سخت گیرانه و به شدت مشکل ساز است!

وضعیت ویروس کرونا در کره شمالی:

محدودیت های ویروس کرونا (COVID-19) در کره شمالی: به روز شده در 6 آبان 99: همه مسیرهای هوایی و قطار بین المللی به طور موقت از 5 آبان 98 به حالت تعلیق درآمده است. مسافرانی که برای اهداف گردشگری سفر می کنند اجازه ورود ندارند. خارجیانی که از کشورهای مبتلا به ویروس وارد شده اند تحت یک دوره 30 روزه قرنطینه و نظارت پزشکی هستند.

متاسفانه فقدان جدی از اطلاعات قابل اعتماد در مورد وضعیت ویروس کرونا در این کشور وجود دارد و اثبات یا رد هرگونه ادعا عملاً غیرممکن است.


آیا می توان بدون تور به کره شمالی سفر کرد

جنگ کره در سال 1953 پایان یافت و از آن زمان شبه جزیره کره توسط یک منطقه غیرنظامی (DMZ) تقسیم شده است و جمهوری خلق دموکراتیک کره (کره شمالی) و جمهوری کره (کره جنوبی) را از هم جدا می کند.

هرگونه سفر مستقل به کره شمالی را فراموش کنید، تنها در صورتی که با یک تور باشید می توانید بیایید و هر چیز دیگری جاسوسی محسوب می شود!

احتمالاً کنجکاوی زیاد می تواند برای شما باعث دردسر شود و اگر سوالات زیادی بپرسید یا از مسیر معمول تور خارج شوید، ممکن است از کشور اخراج شوید. هنوز هم کره شمالی کشوری جذاب و کاملاً بی نظیر است و شما ممکن است کنجکاو باشید که این مکان را برای خود تجربه کنید. اول، شما باید یاد بگیرید که تمام قوانین را دقیق دنبال کنید.

نکات مهمی که باید پیش از سفر به کره شمالی بدانید:


1. اوضاع سیاسی کره شمالی:

در حالی که صلح بر اساس توافقنامه آتش بس برقرار است، دو کره هنوز از نظر فنی در جنگ هستند و روابط بین کره ای به شدت متشنج است. اوضاع امنیتی در شبه جزیره کره می تواند با حتی هشدار کوچکی بدتر هم شود. کره شمالی یک کشور کمونیست است. ره راحتی می توانید تصور کنید که شما همیشه تحت نظر خواهید بود. پرسنل امنیتی دولت کره شمالی از نزدیک فعالیت ها و گفتگوهای خارجی ها را رصد می کنند. اتاقهای هتل، تلفنها و دستگاههای نمابر ممکن است تحت نظارت قرار گیرند، و وسایل شخصی در اتاقهای هتل ممکن است جستجو شود.

کره شمالی یک جامعه بسته است و اطلاعات کمی در مورد تحولات سیاسی داخلی در دسترس است. اگرچه دسترسی به کانالهای تلویزیونی ماهواره ای بین المللی در هتلهای مورد استفاده خارجی ها امکان پذیر است، اما ممکن است در شرایط بحرانی دسترسی به آنها محدود شود. ناآرامی های داخلی، بی ثباتی داخلی یا تشدید تنش ها در شبه جزیره کره می تواند به سرعت بوجود آید و شما ممکن است از رسانه ها یا مقامات محلی اطلاعات کمی دریافت کنید یا هیچ اطلاعاتی در این مورد نداشته باشید.


2. جهانگردی در کره شمالی:

این کشوری است که در آن اطاعت کامل از دولت یک امر عادی است. در کره شمالی "اختلاف" وجود ندارد و مسافران باید این امر را رعایت کنند یا به سادگی به آنجا سفر نکنند. کنجکاوی ممکن است باعث کشته شدن شما یا راهنمای شما در کره شمالی شود ، به همین سادگی است!

جهانگردی در کره شمالی بی شباهت به هر چیزی است که در هر جای دیگر دنیا تجربه کرده باشید. هر حرکتی توسط دولت کنترل، تماشا و با دقت برنامه ریزی می شود. بیشتر آنها، اگر نه همه تورها، در نهایت توسط شرکت مسافرتی بین المللی کره اداره می شوند و راهنماهای آنها هستند که شما را به اطراف نشان می دهند. هر تصوری از سفرهای مستقل، ماجراجویی یا انفرادی را فراموش کنید، در کره شمالی فقط به این ترتیب کارها انجام می شوند.

سفر به سراسر کشور فقط به عنوان بخشی از یک تور راهنما امکان پذیر است. سفر مستقل مجاز نیست، شما نباید از هتل خود بدون راهنما خارج شوید ، به هیچ وجه اجازه سفر با سیستم حمل و نقل عمومی را نخواهید داشت و در صورت نقض قوانین هم خود و هم راهنما مجازات خواهید شد. اگر آماده قبول محدودیت های شدید در حرکات و رفتار خود نیستید، نباید به کره شمالی بروید.


3. محدودیت های ورود به کره شمالی:

برخی از ملیت ها هستند که حتی اجازه ورود به کره شمالی را ندارند. کره جنوبی مجاز به ورود نیست و گزارشاتی مبنی بر مشکلات مربوط به اتباع اسرائیل ، آمریکا ، انگلیس و ژاپن گزارش شده است.با توجه به اینکه گزارش ها از روابط میان ایران و کره شمالی مثبت است ولی هنوز مشخص نیست که ایرانیان می توانند به کره شمالی سفر کنند یا خیر.


4. کنترل کامل

وقتی وارد کره شمالی می شوید، راهنمای شما پاسپورت شما را می گیرد و به "دلایل امنیتی" آن را نگه می دارد. اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما مناسب به نظر می رسد و با رایج ترین گذرنامه های کشور شما تفاوتی ندارد. همچنین، مقامات مرزی DPRK به طور معمول هنگام ورود تلفن های همراه بازدید کنندگان را ضبط می کنند و تلفن را فقط هنگام عزیمت برمی گردانند!

شما به کسی یا هر چیزی که بخشی از تور مجاز شما نیست دسترسی نخواهید داشت. شما در مورد چگونگی زندگی مردم محلی اطلاعاتی نخواهید یافت. تور شما برای بازدید از بخش های توریستی مجاز، خرید از فروشگاه های مورد تأیید و صحبت با راهنماهای رسمی طراحی می شود.

هیچ یک از قوانین تور را نقض نکنید. با این کار راهنمای شما در معرض خطر قرار می گیرد. وی به دلیل کمک به "جاسوسی" شما مورد زندان و حتی شکنجه قرار خواهد گرفت. همان کاری را که راهنماها انجام می دهند انجام دهید، از توقف تور خود در هر مکان توریستی تعریف کنید و این قانون را به خاطر بسپارید که "اگر حرف خوبی برای گفتن ندارید ، اصلاً آن را نگویید"!

کره شمالی میدان سانگ کره شمالی میدان سانگ


5. رهبر را گرامی بدارید!

بیشتر آنها (اگر نه همه)، از گروه های تور درخواست می شود هنگام بازدید از بناهای تاریخی با اهمیت ملی در یک یا دو بار در مقابل مجسمه های کیم ایل سونگ به طور جدی تعظیم کنند و گل بگذارند. همیشه با احترام در مورد تصاویر رهبران کره شمالی رفتار کنید. اگر فکر نمی کنید می توانید از این قوانین پیروی کنید، با احترام رفتار کنید و هرگونه افکار یا عقاید منفی را برای خود نگه دارید، باید در سفر به این کشور تجدید نظر کنید.

بی احترامی به رهبران فعلی و پیشین این کشور، کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ، در کره شمالی یک عمل جنایتکارانه است. افرادی که قوانین را نقض می کنند، حتی ناآگاهانه، ممکن است اخراج، دستگیر یا زندانی شوند.


6. قوانین محلی که باید بدانید:

هرگونه فعالیت غیرمجاز می تواند و به عنوان تلاشی برای جاسوسی تلقی شود. اگر بدون مجوز رسمی صریح و بدون سرپرست سفر کنید، یا هرگونه تلاش برای گفتگو با شهروندان، مقامات این اقدامات را اقدام جاسوسی می داند. همیشه با یک راهنما همراه باشید و هرگز برای جلب توجه مقامات محلی به سمت خود کاری انجام ندهید. مقامات کره شمالی ممکن است شما را به دلیل معاملات غیر مجاز ارز یا خرید در فروشگاه هایی که برای خارجی ها تعیین نشده است، جریمه یا دستگیر کنند.

عکس نگیرید! مگر اینکه به شما گفته شود که می توانید. مقامات دولت ممکن است گرفتن تصاویر غیر مجاز، ضبط با دوربین ها و فیلمبرداری را جاسوسی و یا بازداشت عکاس بدانند. عکاسی از صحنه های فقر یا سایر مواردی که ممکن است باعث ایجاد تأثیر منفی ازاین جمهوری دموکراتیک شود ممکن است منجر به مصادره شود.


7. جنایت در کره شمالی:

در کره شمالی تحت تأثیر هیچ جنایت جدی قرار نخواهید گرفت. بازدید شما آنقدر سخت کنترل خواهد شد که به سادگی در موقعیت قربانی جرم بودن، قرار نخواهید گرفت. بدترین چیزی که می توانید انتظار داشته باشید سرقت کوچک، به ویژه در فرودگاه پیونگ یانگ و در بازارهای عمومی است. مثل همیشه باید مراقبت کنید، نسبت به محیط اطراف خود هوشیار باشید و از ایمن بودن وسایل شخصی خود اطمینان حاصل کنید. فقط به دلیل اینکه حرکات شما کاملاً از پیش تعیین شده است نباید فک کنید کاملا امن هستید.


8. بهداشت در کره شمالی:

سفر شما چنان سخت کنترل خواهد شد که در این کشور واقعاً هیچ خطری برای سلامتی شما وجود ندارد. با این حال، بیماری مالاریا به ویژه در جنوب کشور خطرناک است و آنسفالیت ژاپنی زیاد کمیاب نیست.

بیماری های منتقله از راه آب، ناشی از غذا و سایر بیماری های عفونی (از جمله سل، حصبه، هپاتیت، سرخک، وبا و هاری) با شیوع جدی تر هر از چندگاهی رخ می دهد. با این وجود وعده های غذایی شما به شدت کنترل خواهد شد و به غذاهای خیابانی دسترسی نخواهید داشت.

بیماری دست، پا و دهان با شیوع جدی تری که هر از چند گاهی اتفاق می افتد شایع است. از اسفند تا خرداد، گرد و غبار زرد، که توسط وزش باد شدید از مغولستان و چین به شبه جزیره کره منتقل می شود، می تواند باعث تحریکات چشم، بینی، دهان و گلو شود و مشکلات تنفسی و قلبی عروقی را تشدید کند.


سخن آخر:

کره شمالی کشوری مرموز است که برای بسیاری از ما همواره سوال بوده که زندگی در این کشور و حتی سفر به آن چه حسی می تواند داشته باشد ولی در عمل متوجه می شویم که آنقدر شرایط در این کشور برای گردشگران پیچیده است که آنچنان نمی ارزد برای کجکاوی خطرش را به جان بخریم و به این کشور سفر کنیم!

پیشنهاد می کنیم 10 حقیقت درباره کره شمالی که شما را شوکه خواهند کرد و بناهای بزرگ کره شمالی که دید شما نسبت به این کشور را تغییر می‌دهند را نیز مطالعه کنید.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

منبع: worldnomads.com

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*محدودیت های سفر به کره شمالی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو