راهنمای گردشگری و تور

ده مکان دیدنی در باکو


باکو پایتخت آذربایجان بوده و به لطف داشتن سابقه تاریخی غنی، مملو از مکان های دیدنی است. این شهر همچنین به واسطه بهره بردن از معماری روز، از ساختمان هایی مدرن با ظاهری تکنولوژیک و امروزی پر شده است. به خاطر همین ترکیب معماری قدیم و جدید، این شهر فوق‌العاده دیدنی است. در ادامه با 10 مکان دیدنی در باکو که حتما طی سفر خود به این شهر باید از آن‌ها دیدن کنید آشنا می‌شویم.

قصر شیروان شاه

قصر شیروان شاه قصر شیروان شاه

این قصر که در پشت دیوارهای شهر قدیمی یا همان ایچری شهر واقع شده است، به عنوان یکی از سمبل های شهر باکو به شمار می‌آید. این کاخ در قرن 15 میلادی و درست در زمانی که پادشاهی شیروان پایتخت خود را به شهر باکو انتقال داد ساخته شد. قصر شیروان شاه از جمله معدود سازه های قدیمی شهر باکو است که تاکنون خیلی خوب باقی مانده است، هر چند طی این 500 سال، بخش هایی از آن طی بمباران های درون جنگ ها از بین رفته است.

این بنا در سال 2000 توسط یونسکو در فهرست میراث جهانی ثبت شد. از ایستگاه مترو ایچری شهر، تنها 5 دقیقه به طور پیاده تا قصر شیروان شاه مسیر وجود دارد. ورودی آن برای آذربایجانی ها 1 و نیم دلار، برای افراد خارجی 3 دلار و براش دانش آموزان 50 سنت است.

برج مایدن

برج مایدن برج مایدن

برج مايدن، قلعه دختر باکو، به عنوان یکی از توریستی ترین نقاط در آذربایجان محسوب می‌شود. این مکان دیدنی در باکو در واقع دومین ساختمان در این شهر از نظر تعداد بازدیدکننده به شمار می‌آید. وقتی به بالای سازه راه پیدا کنید، با دیدن شهر باکو از آن بالا محو زیبایی این شهر خواهید شد. خوشبختانه این بنا به قصر شیروان شاه نزدیک بوده و می‌توان با پای پیاده، بعد از دیدن این کاخ به برج مایدن مراجعه کرد. هزینه بازدید از آن با هزینه ورودی کاخ شیروان شاه یکسان است.

خیابان شهدا

خیابان شهدا خیابان شهدا

طی زمان وجود اتحاد جماهیر شوروی، این خیابان با نام پارک کیروف شناخته می‌شد. بعد از اینکه در دهه 90 میلادی مردم اذربایجان به دست نیروهای شوروی قتل عام شدند، در بیستم ژانویه هر سال مراسمی برای بزرگداشت آن‌ها برگزار می‌شود. همچنین این مکان تبدیل به مزار شهدای این حادثه شد و اکنون با نام خیابان شهدا شناخته می‌شود. اکنون خیابان شهدا به عنوان نمادی از غرور و استقلال آذربایجان شناخته می‌شود. از این مکان دیدنی در باکو می‌توان برج های شعله را به خوبی مشاهده کرد.

بلوار شهر

بلوار شهر بلوار شهر

بلوار باکو که به طور رسمی با نام پارک ملی ساحلی نامیده می‌شود، مکانی است که می‌توان در آنجا دریای بسیار زیبای خزر را مشاهده کرد. در بلوار شهر شاهد یکی از بهترین منظره ها در شهر باکو خواهید بود. یکی دیگر از مزایای رفتن به این مکان دیدنی در باکو ، دسترسی سریع به مراکز خرید، مراکز تجاری، رستوران ها، چایخانه ها و دیگر نقاط دیدنی شهر از آنجا است.

اگر در تابستان به باکو سفر کرده و احساس کردید گرما کمی برایتان آزاردهنده شده است، حتما هر روز به بلوار شهر رفته و از هوای تمیز اطراف دریای خزر استفاده کنید. خوشبختانه می‌توان به لطف قایق های تعبیه شده دل دریا زد. بهترین زمان برای رفتن به بلوار شهر در بعد از ظهر است. به این ترتیب نه تنها از هوای تازه استفاده خواهید کرد، بلکه می‌توانید زیبایی باکو را نیز در هوایی رو به تاریکی نظاره‌گر باشید.

موزه تاریخ

موزه تاریخ موزه تاریخ

این مکان روزی محل زندگی خانوادگی زین‌العابدین تقی‌یف، سرمایه‌دار خیر خواه و فرهنگ دوست آذربایجانی و اهل باکو بود. او توانست در صنعت نوپای نفت اطراف باکو سرمایه گذاری کند. اکنون محل زندگی وی تبدیل به یک موزه تاریخی شده است. در این مکان دیدنی می‌توان در زمانی کوتاه، تاریخچه آذربایجان از زمان های بسیار دور تا تاریخ معاصر را مرور کرد.

این مکان دیدنی در باکو به سه قسمت تقسیم شده است. در قسمت اول اشیای ماقبل تاریخ و قرون وسطایی قرار دارند و بین آن‌ها سکه های تاریخی، لباس ها، لوازم نظامی و حتی استخوان های انسان یافت می‌شود. در دومین قسمت از موزه تاریخ شاهد دارایی های شخصی افراد مشهور تاریخ آذربایجان هستیم. سومین قسمت مربوط به عمارت خانواده زین‌العابدین تقی‌یف است.

آتش فشان‌های گل و لای

آتش فشان‌های گل و لای آتش فشان‌های گل و لای

بله، این عنوان را درست شنیدید! آن‌ها در ده کیلومتری جنوب قوبوستان قرار دارند. این آتش فشان ها در نوبه خود منحصربه‌فرد هستند، چرا که به اندازه آتش فشان های متداول در دنیا ارتفاع ندارند. در واقع آن‌ها در بیشترین حالت تنها 2 متر ارتفاع دارند! تقریبا نیمی از آتش فشان های گل و لای در جهان در آذربایجان واقع شده‌اند (بیش از 350 مورد از بین حدود 800 مورد موجود)

همچنین بلندترین آتش فشان گل و لای نیز با ارتفاع هزار متر در آذربایجان واقع شده است. برخلاف دیدی که همگان از آتش فشان دارند، این مکان دیدنی در باکو سرد بوده و از درون کوه ها، حباب گل و لای بیرون می‌زند. به عقیده برخی، این گل و لای ها برای صورت مفید بوده و در برخی مواقع از آن‌ها برای مقاصد پزشکی استفاده می‌کنند.

مرکز فرهنگی حیدر علیف

مرکز فرهنگی حیدر علیف مرکز فرهنگی حیدر علیف

زاها حدید، به عنوان یکی از برترین بانوان تاریخ در دنیای معماری و طراحی، پیش از مرگ خود اثری ماندگار بر جای گذاشت. مرکز فرهنگی حیدر علیف بعد از حدود 5 سال ساخته شد و از زمان افتتاح، همه ساله برنده چندین جایزه مختلف در زمینه معماری می‌شود. این مرکز که هم داخل و هم بیرون آن به شکل موج گونه طراحی شده است، از بخش های مختلفی متشکل می‌شود. با مراجعه به این مکان دیدنی در باکو می‌توانید از گالری، موزه، رستوران، سالن کنسرت و دیگر بخش های متعدد آن دیدن کنید. مرکز فرهنگی حیدر علیف، شهر باکو دارای پیشینه قدیمی را به شهری تکنولوژیک تبدیل کرده و اکنون چهره باکو شناخته می‌شود.

معبد آتش‌گاه

معبد آتش‌گاه معبد آتش‌گاه

این مکان از مرکز شهر حدود 30 کیلومتر دور بوده و در ناحیه سوراخانی قرار دارد. این مبعد را به عنوان مکانی دارای آتش ابدی می‌شناسند. البته این مکان دیدنی در باکو ، تاریخچه آن‌چنان قدیمی نداشته و به قرن 18 میلادی، زمانی که هندی‌ ها حین سفر خود به باکو داروهای هندی و لوازم چوبی به آن جا می‌آوردند برمی‌گردد.

از آنجایی که شهر باکو در جاده ابریشم قرار داشت، تجار و بازرگان های بسیار زیادی به طور متناوب از آن عبور می‌کردند. معبد آتش‌گاه را به زرتشتیان نسبت می‌دهند، در حالی که با مراجعه به آن، نشانه هایی از مذاهب هندوها و نه زرتشتیان در آن جا مشاهده خواهید کرد. توصیه می‌کنیم حتی اگر تصمیم دارید سه روز در پایتخت آذربایجان اقامت داشته باشید، حتما دیدن از این مکان را فراموش نکنید.

پارک ملی قبوستان

پارک ملی قبوستان پارک ملی قبوستان

قبوستان بیش از همه به نقش و نگارهای حک شده بر روی سنگ های واقع در این مکان که تاریخچه آن‌ها بسیار بسیار قدیمی است معروف است. این محل به عنوان یکی از نخستین مکان هایی که انسان ها هزاران سال قبل در آذربایجان کنونی درون آن سکونت گزیدند شناخته می‌شود. پارک ملی قبوستان بازتاب فعالیت های مردم باستان همچون مراسم رقص، صحنه های شکار، نجاری و درودگری بوده و همچنین مملو از تصاویری از حیوانات است. این مکان دیدنی در باکو ، در حدود 64 کیلومتری جنوب غربی شهر واقع شده است.

بهترین راه برای رفتن به این مکان دیدنی در باکو، استفاده از اتوبوس هایی است که در کنار ایستگاه مترو ساحیل (Sahil) قرار دارند. در اینجا باید از اتوبوس های شماره 88 یا 120 استفاده کنید. در ادامه با اتوبوس شماره 195 خواهید توانست به پارک ملی قبوستان برسید. از آنجا همچنین می‌توانید به کمک تاکسی و طی مسافتی 5 دقیقه‌ای، از موزه‌ای که در این ناحیه در نظر گرفته شده است نیز دیدن کنید.

یانار داغ (کوه سوزان)

یانار داغ (کوه سوزان) یانار داغ (کوه سوزان)

یانار داغ یک مکان دیدنی در باکو بوده و در 25 کیلومتری شمال شرقی شهر واقع شده است. دلیل دیدنی و هیجان‌انگیز بودن این مکان، آتشی است که همیشه در آن شعله‌ور است و هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود. این آتش به خاطر وجود گازهایی در زیر زمین ایجاد می‌شود.

 

*ده مکان دیدنی در باکو را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی

تور دبی با کشتی
travel to dubai by ship
109 رستوران ایرانی در دبی
109 iranian restaurant in dubai
راهنمای کامل بهترین مراکز خرید دبی
the complete guide dubai shopping centers
غذا دادن به کوسه ها در آکواریوم دبی مال
shark feeding at dubai aquarium underwater zoo
غذاهای سنتی عربی
delicious foods in dubai
10 واقعیت جالب درباره دبی
10 interesting facts about dubai
چشم دبی
dubai eyes
سواحل دبی
dubai beaches
سینما در دبی
cinema in dubai
یک بندرگاه جدید بین جزیره نخل و دبی مارینا ایجاد شود
theres going to be a new suburb in between the palm and dubai marina

برچسب ها :

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

خرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
تیر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱