راهنمای گردشگری و تور

10 کاری که نباید در دبی انجام دهید


دبی شهر خوش گذرانی و سرگرمی خلیج فارس است، با این حال، هیچ وقت نباید آن را لاس وگاس خاورمیانه در نظر گرفت. در حالی که این کلان شهر وسیع یکی از ممتاز ترین، آزادترین، راحت ترین، پر تحمل ترین و آسان گیرترین شهرها و یک مقصد چند قومیتی آزاد در کل منطقه خاورمیانه است؛ اما شما باید در مورد رفتار خود تا حد قابل توجهی هوشیار و مراقب باشید. این امر برای جلوگیری از درگیری های فرهنگی، مذهبی و شخصی ضروری است؛ به دلیل این واقعیت که آنچه در سایر کشور ها قانونی است، ممکن است با توجه به ویژگی های قانونی، فرهنگی و مذهبی در اینجا نامناسب، غیرقانونی و غیر قابل قبول در نظر گرفته شود.

بنابراین، اطلاع کافی از قوانین، مقررات و هنجارهای محلی قبل از رفتن به دبی الزامی است؛ چون عبور از خط قرمزها ممکن است منجر به عواقب ناگوار شود. از این رو، برای داشتن یک سفر ایمن و مطمئن، مهم است که بدانید چه کارهایی را نباید در دبی انجام دهید.

جهت اطلاع از تور دبی و رزرو تور ارزان دبی با ما در تماس باشید .

کارهایی که نباید در دبی انجام دهید

دبی مکانی ایده آل برای تعطیلات و خرید است؛ با این حال، اوقات خوش شما می تواند به دلیل رفتار ناخواسته خراب شود و ممکن است منجر به عواقب ناگواری مانند جریمه، مجازات و حبس (در موارد جدی) شود. تا کنون چندین بازدید کننده خارجی تحت قانون این کشور، به دلیل رفتارهای غیر عمدی خود که در واقع به ارتکاب جرم منجر شده است، به زندان فرستاده شده اند. با این وجود، نیازی نیست بترسید یا برنامه های خود را تغییر دهید. شما می توانید تنها با پیروی از چند دستورالعمل ساده مربوط به حساسیت های فرهنگی و مذهبی، اوقات واقعا خوشی آنجا داشته باشید.

 

  1. از فروش، مصرف یا حمل دارو خودداری کنید

این یکی از مهم ترین جنبه های امر است، زیرا انواع دارو در امارات متحده عربی ممنوع است؛ حتی مقدار کمی از آن ممکن است منجر به زندانی شدن شود. مشارکت در فروش، خرید، انتقال یا مصرف دارو می تواند به چهار سال زندان بیانجامد. علاوه بر این، باید به خاطر داشته باشید که هیچ نوع داروی تجویزی را نمی توان در دبی حمل یا خریداری کرد، و مواردی که ما ممکن است برای درمان جزئی مصرف کنیم، ممکن است در دبی کاملا غیر قانونی باشند. بنابراین، چمدان خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ داروی غیر مجاز در آن نباشد.

بیشتر بدانید : دارو های ممنوعه و قوانین حمل دارو در دبی

 

  1. از نوشیدن مشروبات الکلی در ملأ عام و مناطق غیر اختصاصی اجتناب کنید

در جهان اسلام، دبی یکی از آسان گیرترین کشورهاست به خصوص در مورد نوشیدن مشروبات الکلی. با این حال در دبی، شما باید به قوانین و مقررات احترام بگذارید و بدون قید و شرط احتیاط کرده و از خطوط تعریف شده رد نشوید؛ در غیر این صورت دچار مشکل جدی می شوید. اگر غیر مسلمان هستید، تنها می توانید از فروشگاه های مجاز الکل بخرید. علاوه بر این، همیشه خرید خود را در یک کیسه مات با خود حمل کنید که محتوای آن مشخص نباشد. مصرف الکل تنها در مکان های مشخص شده مانند بارها، رستوران ها، کلوب ها و هتل های دارای مجوز یا داخل خانه مجاز است. به همین ترتیب، نوشیدن و رانندگی کردن به شدت ممنوع است؛ بنابراین بسیار مراقب باشید چون دبی در رابطه با مصرف الکل سیاست تحمل صفر دارد.

 

  1. از همجنس گرایی، و روابط احساسی و جنسی بدون ازدواج خودداری کنید

ابراز احساسات در ملأ عام در دبی به شدت ممنوع است؛ حتی کارهای ساده ای مثل بوسیدن، در آغوش گرفتن، و نوازش کردن ممکن است منجر به جریمه های سنگین حبس شود. این بدین معنی است که انجام چنین اعمالی در ملأ عام با نگاه تحقیر آمیز دیده می شوند. طبق قانون دبی، رابطه جنسی قبل از ازدواج نیز غیرقانونی است. با این حال، این به این معنی نیست که شما هنگام بازدید از دبی باید ازدواج کرده باشید؛ بلکه باید در رعایت قوانین این کشور بسیار محتاط باشید. به همین ترتیب، همجنس گرایی نیز غیرقانونی است، و ممکن است به مجازات شدید منجر شود.

  1. لباس نامناسب نپوشید

همانطور که در بالا ذکر شد، دبی یک منطقه اسلامی است و قوانین سختگیرانه ای در مورد الگوهای لباس پوشیدن دارد، که نسبت به کشورهای غربی محافظه کارانه تر هستند. به عنوان مثال، زنان این کشور ترجیح می دهند سر خود را بپوشانند و لباس های کاملا پوشیده یا حجاب بپوشند. بنابراین، در مکان های عمومی مانند مراکز خرید، رستوران ها، خیابان ها و غیره سعی کنید با احترام به عقاید مردم این کشور لباس بپوشید و به خصوص از پوشیدن لباس های بسیار تنگ، نازک و باز خودداری کنید.

قوانین پوشش

دبی به شدت مخالف برهنگی است و در نتیجه شنا کردن بدون لباس در سواحل مطلقا ممنوع است، با این حال لباس شنای مناسب امکان پذیر است اما تنها در سواحل و استخرهای شنا. به همین ترتیب، مردها هم نمی توانند بدون لباس در ملأ عام ظاهر شوند، حتی اگر در حال دویدن یا گشت زدن باشند. آنها باید همیشه تی شرت بپوشند، و در سواحل ملزم به پوشیدن شلوارک هایی هستند که طول قابل قبولی داشته باشند، در غیر این صورت غیرقانونی تلقی می شود. علاوه بر این، پوشیدن تی شرت هایی با نوشته های توهین آمیز و غیر محترمانه نیز ممنوع است.

مطالعه بیشتر: لباس مردم امارات

  1. در ماه رمضان از خوردن و نوشیدن در ملأ عام اجتناب کنید

باید بدانید که اگر در ماه رمضان به دبی سفر می کنید، خوردن در مکان های عمومی از طلوع تا غروب خورشید ممنوع است. از آنجا که مسلمانان در ماه رمضان روزه می گیرند، خوردن یا نوشیدن در جلوی مسلمانان قبل از غروب خورشید در مکان های عمومی غیرقانونی است. اگر شما مسلمان نیستید، در مکان خصوصی خود یا در هتل ها و رستوران هایی که در آن خوردن یا آشامیدن مجاز است، می توانید بخورید یا بنوشید.

به همین ترتیب، در طول ماه رمضان با صدای بلند موسیقی پخش نکنید یا نرقصید (توجه: این کار به طور معمول نیز ممنوع است). برعکس، شب ها در ماه رمضان بسیار جشن می گیرند و شما می توانید یک منوی غذای بی نظیر در افطار داشته باشید.

مطالعه بیشتر: ماه رمضان در دبی

  1. زنان را نادیده نگیرید

جامعه و فرهنگ محلی امارات متحده عربی به طور کلی بسیار محرمانه و منزوی است. صحبت با خانم ها به صورت رندم در ملأ عام بسیار بدمنظر است. علاوه بر این، با آزار و اذیت جنسی و بی احترامی به زنان به شدت برخورد می شود. به علاوه، رفتار دوستانه با زنان، خیره شدن و ارتباط چشمی طولانی مدت در ملأ عام نیز توهین آمیز تلقی می شود.

  1. قسم نخورید و حرکات گستاخانه انجام ندهید

قسم خوردن، نفرین کردن و انجام حرکات گستاخانه بسیار توهین آمیز هستند. نفرین کردن مردم یا حرکات ناخوشایند مانند نشان دادن انگشت وسط به کسی در دبی غیرقانونی است. انجام این کار بسته به درجه و مقام کسی که به او توهین کردید، ممکن است منجر به مجازات هایی مانند جریمه، شلاق یا دیپورت شدن شود.

  1. به حاکمان و مذهب توهین نکنید

کل امارات متحده عربی یک سیستم مبتنی بر قبیله ای دارد که رهبران آن در جامعه بسیار مورد احترام هستند. بنابراین، هر نوع نظر توهین آمیز یا اظهارات انتقادی علیه رهبران، پرچم یا کشور خلاف قانون بوده و توهین محسوب می شود. در دبی، سعی کنید هیچ نظری در مورد حاکمان این کشور ندهید.

  1. بدون اجازه عکس نگیرید

در دبی گرفتن عکس از هر کسی و به خصوص مردم محلی بدون تمایل و اجازه آنها غیرقانونی بوده و قانون برای این کار جریمه و حبس اعمال می کند. بنابراین، هنگام عکس گرفتن محتاط باشید و بهتر است از قبل، به ویژه از ساکنان اجازه بگیرید.

  1. در مناطق غیر اختصاصی سیگار نکشید

اگرچه تعداد زیادی بار، قلیان خانه و رستوران در دبی وجود دارد که در آنها می توانید در ملأ عام قلیان بکشید، اما سیگار کشیدن در مراکز خرید، فروشگاه ها و ساختمان های دولتی به شدت ممنوع است و ممکن است به جریمه و مجازات منجر شود. بنابراین، از روشن کردن سیگار در مکان های عمومی خودداری کنید.

 

اینها برخی از کارهایی هستند که برای داشتن یک سفر ایمن و مطمئن نباید در دبی انجام دهید. می توانید تجربه و نظر خود را با اضافه کردن کامنت در زیر مطرح کنید.

منبع : dubaitravel.guide

*10 کاری که نباید در دبی انجام دهید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی

هزینه زندگی در دبی
how much does it cost to live in dubai
8 وبسایت خرید آنلاین برتر در دبی:
8 best online shopping websites in dubai
یافتن کار در دبی
get a job in dubai
تحصیل در مدارس دبی
going to school in dubai
بهترین مکان ها برای خرید لوازم الکترونیکی در دبی
dubai electronics shopping best places to buy electronics in dubai
زبان ، مذهب و واحد پول در دبی
language religion currency in dubai
سفر به دبی در تابستان
travel to dubai in summer 2
قوانین مالی و حمل پول در دبی
financial and carry money in dubai

برچسب ها :

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

انتخاب تاریخ شروع :