سیستم حمل و نقل در باکو

سیستم حمل و نقل در باکو در مقایسه با کشورهای همسایه آذربایجان و همچنین بسیاری از کشورهای پیشرفته به مراتب ارزانتر است. در پایتخت کشور آذربایجان سیستم حمل و نقل از اتوبوس ها، تاک...

سیستم حمل و نقل در باکو در مقایسه با کشورهای همسایه آذربایجان و همچنین بسیاری از کشورهای پیشرفته به مراتب ارزانتر است. در پایتخت کشور آذربایجان سیستم حمل و نقل از اتوبوس ها، تاکسی ها و مترو تشکیل می‌شود.

در حال حاضر متاسفانه کارت یکسانی برای استفاده در شبکه اتوبوس رانی و همچنین شبکه زیرزمینی مترو وجود ندارد، اما از مدت ها قبل تمهیداتی برای فراهم کردن چنین کارتی اندیشیده شده است.

اتوبوس

در سیستم حمل و نقل در باکو اتوبوس ها پراستفاده ترین وسایل هستند، چون با استفاده از آن‌ها می‌توان هم مسافت های کوتاه و هم مسافت های طولانی را پیمود. نه تنها برای جابه‌جایی درون شهر به منظور رفتن به نقاط مختلف، بلکه برای خارج شدن از شهر نیز می‌توانید از اتوبوس استفاده کنید.

مبلغ کرایه باید به صورت نقدی به راننده یا فردی که به عنوان دستیار در کنارش ایستاده است پرداخت شود. درون شهر هزینه اتوبوس ها 0.20 منات آذربایجان است، در حالی که این میزان حین رفتن به مسیرهای طولانی به 0.30 تا 0.50 منات افزایش پیدا می‌کند. چنین مسیرهایی ممکن است به حومه های شهر و یا روستاها ختم شوند.


مترو

برای استفاده از شبکه مترو در سیستم حمل و نقل در باکو باید کارت مخصوص به پرداخت هزینه را خریداری کنید. هزینه کارت مترو 2 منات بوده و برای هر مرتبه ورود به شبکه باید 0.20 منات پرداخت کنید.


تاکسی

اما در سیستم حمل و نقل در باکو در نهایت به تاکسی ها می‌رسیم که حین استفاده از آن‌ها باید حواس جمع باشیم.احتمال اینکه راننده های تاکسی با سو استفاده از مسافرهای مخصوصا خارجی تلاش کنند مبالغ بیشتری از آن‌ها دریافت کنند بسیار بالا است، پس برای استفاده از تاکسی ها در باکو به منظور رسیدن سریعتر به مقصد و همچنین ذخیره پول دو گزینه پیش رو است.

یا باید از تاکسی های دارای رنگ بنفش رسمی استفاده کرده و یا از سرویس تاکسی سرویس 189 کمک بگیرید. در این دو سیستم بر اساس مسافت طی شده هزینه سفر از شما گرفته می‌شود. سایر تاکسی ها ممکن است بعد از آگاهی به خارجی بودن شما و عدم آشنایی با شهر، برای رسیدن به مقصد به جای نزدیک ترین مسیر دورترین مسیر را انتخاب کرده و با اتلاف وقت، بعد از رسیدن به مقصد مبلغ هنگفتی را از شما مطالبه کنند. برای استفاده از سرویس تاکسی رسمی باید با شماره 9000* تماس بگیرید.

تاکسی باکو

اگر به تازگی وارد پایتخت آذربایجان شده‌اید، باید از بین چند سیستم حمل و نقل در باکو دست به انتخاب بزنید. یا باید از تاکسی استفاده کرده و یا از اتوبوس شماره 116 بهره ببرید.


هزینه های استفاده از سیستم حمل و نقل در باکو

 • هزینه عادی برای استفاده از اتوبوس: 0.20 منات
 • هزینه استفاده از اتوبوس برای رفتن به مسیرهای طولانی و خارج از شهر: بین 0.30 تا 0.50 منات
 • هزینه اولیه استفاده از تاکسی‌ های بنفش: 1 منات برای 10 کیلومتر اول، 0.70 منات برای 10 کیلومتر دوم و 0.40 منات برای 10 کیلومتر سوم
 • هزینه استفاده از تاکسی سرویس 189: 3 منات برای مسیرهای بین 1 تا 3 کیلومتر، 3.8 منات برای 4 کیلومتر، از 6 تا 120 کیلومتر به ازای هر کیلومتر 0.50 منات
 • هزینه استفاده از مترو: 0.20 منات برای هر سفر

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*سیستم حمل و نقل در باکو را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو