سفر به ارمنستان بدون ویزا مجددا امکان‌پذیر شد

سفر به ارمنستان بدون ویزا به لطف همکاری‌های اخیر میان این کشور با ایران در زمینه گردشگری میسر شد.پیشتر برای مدتی کوتاه سفر به ایروان نیازمند دریافت ویزا بود...

سفر به ارمنستان بدون ویزا به لطف همکاری‌های اخیر میان این کشور با ایران در زمینه گردشگری میسر شد. پیش از این برای مدتی کوتاه سفر به ایروان نیازمند دریافت ویزا بود.

تور ارمنستان در کنار شهرهای ترکیه و آذربایجان جزو محبوب‌ترین مقاصد برای گردشگران ایرانی تلقی می‌شود. البته بعد از شیوع کروناویروس، شبیه به ترکیه و آذربایجان، سفر به شهرهای این کشور نیز غیر ممکن شد. دولت ارمنستان بعد از مدتی اعلام کرد به طور موقت، مسافران ایرانی مایل به سفر به ایروان یا دیگر شهرهای آنريال بایستی ویزا دریافت کنند. روال انجام این کار هرگز به طور دقیق مشخص نشد و گردشگران به همین دلیل قادر به سفر نبودند.

وزارت خارجه ارمنستان به تازگی اعلام کرد تعلیق موقت سفر بدون روادید میان ارمنستان و ایران به پایان رسیده است. به همین دلیل برای رفتن به کشور همسایه نام برده نیازی به اخذ ویزا وجود نداشته و کافی است پاسپورتی معتبر در اختیار داشته باشید.

البته بهتر است تا هفته دیگر به ارمنستان سفر نکنید، چرا که دولت در آنجا به خاطر شیوع ویروس کرونا اعلام وضعیت قرمز کرده و این وضعیت تا 24 خرداد ماه ادامه خواهد داشت. در نتیجه محدودیت‌های ورود و خروج افراد از قلمرو کشور تا پایان تاریخ اعلام شده حفظ می‌شود. از طرفی وزارت امور خارجه ارمنستان با توجه به اضطراری بودن وضعیت در کشورمان نیز به شهروندان خود توصیه کرده تنها در صورت ضرورت، به ایران سفر کنند.

گفتنی است از بهمن ماه سال گذشته، برنامه سفرهای بدون روادید میان ارمنستان و ایران معلق شده بود. کشورهای مختلف نظیر همسایه‌های ایران و حتی کشورهای اروپایی که به شدت با کروناویروس دست و پنجه نرم می‌کنند، با وجود عدم کاهش آمار مبتلایان، در حال پایین آوردن میزان محدودیت‌ها و حتی باز کردن مرزهای خود به روی مسافران دیگر کشورها هستند. به عنوان نمونه چندی پیش زمان بازگشایی مرز هوایی ترکیه با ایران اعلام شد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*سفر به ارمنستان بدون ویزا مجددا امکان‌پذیر شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو