در امان ماندن از کرونا در طول سفر

سفر کردن در روز های کرونایی یکی از دغدغه هایی ست که برای خیلی از گردشگران به وجود آمده است که در این روز های کرونایی چگونه سفر کنیم تا از کرونا در امان باشیم . اما دانستن نکات ایمن...

سفر کردن در روز های کرونایی یکی از دغدغه هایی ست که برای خیلی از گردشگران به وجود آمده است که در این روز های کرونایی چگونه سفر کنیم تا از کرونا در امان باشیم . اما دانستن نکات ایمنی ساده و در عین حال مهم می تواند دغدغه سفر را برای گردشگران کاهش دهد .

با آمدن کرونا ، گردشگری و سفر تاثیر منفی فراوانی از این ویروس گرفت و کلیه تور های خارجی و بسیاری از تور های داخلی کنسل شد و گردشگران همیشه به سفر مجبور به کنار گذاشتن سفر و گردش شده اند . هر ماه خبر هایی به گوش میرسد که در روزهای آینده مرزهای کشور های مختلف بر روی ایران باز خواهد شد و مسافران می توانند سفر های نوروزی خود را با تاخیر در روز های آینده بروند اما هر بار با رسیدن به زمان موعود تمدید بسته شدن مرز ها باز هم به اجرا در می آید .با طولانی شدن این روز های کرونایی بسیاری از گردشگران با احتیاط، کرونا را در گوشه ای از زندگی شان جا داده اند و با در نظر گرفتن سختی های سفر با وجود کرونا به دنبال سفر کردن هستند اما قبل از برنامه ریزی سفر بهتر است نکات مهمی را در نظر داشته باشید تا از خطر ابتلا به کرونا در این روز های کرونایی در طول سفر در امان باشید . در ادامه با مجله بیسان گشت به برسی های نکات مهم و ضروری در طول سفر خواهیم پرداخت .

سفر در کرونا سفر در کرونا

در امان ماندن از کرونا در طول سفر:

در واقع با در نظر داشتن نکاتی بسیار ساده اما مهم میتوانید برنامه های سفر خود را داشته باشید و تا حدود زیادی از کرونا در امان بمانید. اما در صورت اجرا نکردن همین نکات ساده و ابتدایی می توانید پای کرونا را به راحتی به زندگیتان وارد کنید . پس قبل از سفر به این نکات توجه داشته باشید و اگر واقعا پذیرای این نکات هستید برنامه سفر را برای خود و خانواده تان بچینید :


به سطح ایمنی خود توجه داشته باشید :

یکی از مسایل مهمی که می تواند امنیت هر فرد از کرونا را بسنجد سطح ایمنی اوست . اگر شما جز افراد با سطح ایمنی پایین هستید و یا در گروهی که برنامه سفر با آنها چیده اید افراد مسن یا دارای بیماری های زمینه ای دارید بی شک برنامه سفر را لغو کنید و یا افراد با داشتن بیماری زمینی ای و یا مسن را به سفر نیاورید . چرا که در طول سفر ممکن است شما با کرونا مواجه شوید و این افراد می توانند سریع تر کرونا را گرفته و وضعیت وخیمی پیدا کنند .


بهتر است با وسیله شخصی خود سفر کنید:

بی شک استفاده از وسیله شخصی برای سفر کردن امن ترین گزینه حمل و نقل برای رسیدن به مقصد مورد نظر می باشد . لذا سعی کنید برنامه ریزی سفرتان را طوری در نظر بگیرید که رسیدن به مقصد مورد نظرتان با وسیله شخصی خودتان باشد تا از خطر ابتلا به کرونا از طریق همسفران در اتوبوس ، قطار و یا هواپیما کاهش یابد . به علاوه در شهر مورد نظرتان نیز با داشتن وسیله شخصی، دیگر نیازی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مثل تاکسی، اتوبوس و مترو نیست و این امر باعث در امان ماندن بیشتر شما از کرونا می شود .

سفر در کرونا سفر در کرونا


رژیم غذایی سفرتان را تعریف کنید :

برای تایمی که در سفر هستید از برنامه غذایی خود با خبر باشید . اگر با اتومبیل شخصی خود سفر می کنید حتما با خود غذایی به همراه داشته باشید و از غذاهای بین راهی پرهیز کنید . به علاوه برنامه غذایی مکان مورد نظرتان را نیز بدانید و از خوردن غذا در هر جایی خود داری کنید . بهتر است در طول سفر نیز غذا های کنسروی و خشک به همراه داشته باشید تا کمتر سر از رستوران ها و غذاهای بیرونی در بیاورید .


استفاده مرتب از محلول های ضد عفونی :

در طول سفر از داشتن محلول های ضد عفونی به اندازه کافی مطمین باشید . مرتب دست های خود را بشیویید و ضد عفونی کنید . به علاوه بهتر است هر کجا که قصد اقامت دارید مکان مورد نظر را ضد عفونی کنید. به همراه داشتن وسایل خواب نسل ملحفه و بالشت نیز می تواند بسیار مهم باشد.

ویروس کرونا ویروس کرونا


استفاده از ماسک و عدم حضور در مکان های شلوغ :

بی شک شهری که شما انتخاب می کنید شهری گردشگری خواهد بود لذا علاوه بر شما مسافران زیاد دیگری نیز به آن شهر سفر کرده اند . سعی کنید به مکان های شلوغ و پر تردد نروید و در صورت حضور به آن مکان ها داشتن محلول های ضد عفونی و ماسک را فراموش نکنید .


ضد عفونی تمامی مواد مصرفی :

هر مواد مصرفی ای که در طول سفر خرید می نمایید قبل از استفاده در صورت امکان با آب و صابون بشویید در غیر این صورت با مواد ضد عفونی آن را کاملا ضد عفونی و سپس استفاده نمایید . اما بهتر است تمامی مواد مورد نیازتان در طول سفر را از منزل با خود داشته باشید تا با آرامش بهتری از سفرتان لذت ببرید .


نکته مهم :

در این روز های کرونایی بهتر است برنامه سفر را به بعد از کرونا موکول کنید اما در صورت برنامه ریزی سفر در این روز ها ، حتما نکات گفته شده را رعایت نمایید تا سفری امن را در پیش بگیرید .مهم آن که در طول سفر در صورت داشتن تب ، سرفه، بدن درد و هر علامتی شبیه به کرونا نیز حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید تا از وضعیت حال خود با خبر باشید .

 

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*در امان ماندن از کرونا در طول سفر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو