با دسته بندی پکیج مسافرتی آشنا هستید؟

با دسته بندی پکیج مسافرتی آشنا هستید...

دسته بندی پکیج مسافرتی یکی از مواردی است که پرداختن به ان می تواند حائز اهمیت باشد . این که پکیج های مسافرتی به چه صورت به دست مشتری داده می شود می تواند بنا به سلیقه مسافران متفاوت باشد . فردی علاقه به مسافرت های گروهی دارد و فردی دیگر سفر های انفرادی را به گروهی ترجیه می دهد.

دسته بندی پکیج مسافرتی

همواره افراد به علت های مختلف به سفر می روند . مواردی چون کسب و کار ، تحصیلات ،سفر تجاری ، سیاسی ، زیارتی ، تفریحی ، ماجراجویانه ، گذراندن اوقات فراغت و غیره همه مواردی هستند که افراد را به سفر کردن هدایت می کنند . اما برای رفتن به سفر به خصوص در موارد تفریح و گردشگری معمولا مسافران به دنبال پکیج های مسافرتی یا بسته های سفر هستند . چراکه با خرید بسته سفر میتواند سهولت سفر را تا حدودی آسان تر کند . پکیج های مسافرتی شامل یک بسته سفر کامل که در آن ویزا ، رزرو پرواز یا اتوبوس ، رزرو هتل ، ترنسفر فرودگاهی ، گشت شهری ، بیمه مسافرتی ، لیدر فارسی زبان می باشد . در ادامه آژانس بیسان گشت به بررسی انواع  دسته بندی پکیج های مسافرتی خواهد پرداخت .

مقالات مرتبط: شخصیت شناسی شما برای انتخاب مسیر سفر چیست ؟

پکیج های مسافرتی


پکیج مسافرتی گروهی :

در پکیج های مسافرتی به صورت گروهی ، برنامه سفر به گونه ای توسط تور گردان برنامه ریزی می شود که مسافران شرکت کننده در تور به صورت دسته جمعی و گروهی به سفر می روند و باید در طول سفر با هم گروهیان خود سازگار باشند و تعامل گروهی را تجربه نمایند . که پکیج های مسافرتی گروهی خود نیز میتوان به دو دسته پکیج های مسافرتی گروهی عمومی و زمان بندی شده و همچنین پکیج های مسافرتی سفارشی  :

پکیج مسافرتی گروهی عمومی و زمان بندی شده:

هر گاه تور گردانان و آژانس های مسافرتی تور های خود را به صورت انفرادی برای یک زمان مشخص و تبدیل این افراد به یک گروه را به ثبت نام برسانند در واقع با یک گروه عمومی مواجه هستیم که هر فردی برای رفتن به سفر به صورت گروهی  پکیج را خریداری کرده است . مثلا اگر آژانسی تبلیغات تور استانبول یا تور باکو را به صورت گروهی کرده باشد در واقع تمامی اجزای سفر آن که شامل تاریخ حرکت رفت و برگشت ، ساعت حرکت ، انتخاب وسیله نقلیه ، نوع هتل ، تعداد شب های اقامت در شهر مورد نظر ، برنامه های گشت شهری ، ترنسفر ، لیدر ، برنامه ها ی بازدید از اماکن خاص همه و همه از پیش برای گروه مشخص خواهد بود و مسافران با دانستن این موارد تصمیم به ثبت نام در گروه را می کنند. این نوع اسم نویسی یک پکیج مسافرتی گروهی عمومی می نامند . مسافرانی که در طول سفر با هم خواهند بود معمولا یکدیگر را نمی شناسند و در طول سفر با یکدیگر آشنا خواهند شد .


پکیج مسافرتی گروهی سفارشی:

این نوع پکیج ها بستگی به حالت تشکیل گروه و تصمیم آنها دارد و این گروه ها از پیش تشکیل شده و برنامه سفر خود را با سلیقه خود انتخاب کرده اند و تنها آژانس مسافرتی بنا به سلیقه گروه پکیج را تهیه می کند . مثلا فرض کنید گروهی از مسافران که ممکن است دوست ، همکار یا چند خانواده باشند تصمیم به خرید پکیج تور دبی را دارند . آنها بنا به بودجه خود و همچنین بنا به انتخاب نوع پرواز و هتلشان تصمیم به خرید پکیج خواهند کرد . مزیت این نوع پکیج های گروهی این است که مسافران بنا به نیاز خود و با سلیقه ای که به صورت گروهی به تفاهم رسیده اند برنامه سفر خود را چیده اند و معمولا سفر در این نوع گروه ها متناسب با گروه است و سلایق بسیار به هم نزدیک است . البته نوعی دیگر از پکیج های سفارشی نیز می باشد که مربوط به ادارات ، سازمان های دولتی یا غیر دولتی ، اصناف یا انجمن ها می باشند که جهت شرکت در نمایشگاه ها یا سمینار ها و جلسات ، کنفرانس های بین المللی  تصمیم به خرید پکیج می کنند . این نوع برنامه سفر یک نفر به نمایندگی از گروه به تورگردان مراجعه و بنا به نیاز برنامه گروه یک  پکیج کامل که شامل هتل ، ویزا ، پرواز ، ترنسفر و... می باشد را خریداری می کند. در پکیج های گروهی به صورت سفارشی تور گردان در واقع تنها ارایه دهنده پکیج درخواستی مسافر می باشد و خود در برنامه تور مسافر نظر چندانی نخواهد داشت.


پکیج مسافرتی مستقل :

درواقع در پکیج های مسافرتی مستقل ، مسافران به صورت تک یا چند نفره تصمیم به سفر می گیرند و بنا به سلیقه خود اقدام به خرید تور از آژانس مسافرتی می کنند . در این نوع پکیج های مسافرتی ، مسافران بنا به بودجه ای که برای سفر در نظر گرفته اند با سلیقه خود و با مشاوره با کانتر های فروش تصمیم نهایی خود را می گیرند که با چه وسیله ای به سفر بروند و یا سطح هتلشان چگونه باشد به علاوه تاریخ رفت و برگشت سفر مسافران کاملا به تصمیم خودشان بستگی دارد و تنها آژانس مسافرتی بنا به سلیقه مسافر پکیج مسافرتی را ارایه می دهد.

 

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*با دسته بندی پکیج مسافرتی آشنا هستید؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو