به فهرست فرمان مهاجرتی ترامپ 7 کشور دیگر افزوده شد

فرمان مهاجرتی قانونی است که به دست دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا صادر شده و از ورود مسافر و مهاجر از برخی کشورهای دنیا جلوگیری می‌کند. به تازگی هفت کشور دیگر به این فهرست...

فرمان مهاجرتی قانونی است که به دست دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا صادر شده و از ورود مسافر و مهاجر از برخی کشورهای دنیا جلوگیری می‌کند. به تازگی هفت کشور دیگر به این فهرست اضافه شده است.

بر اساس گزارش برخی رسانه‌های آمریکایی، روز سه شنبه اول بهمن ماه، کاخ سفید تصمیم گرفت نام 7 کشور را به قانون فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ اضافه کند. به موجب این قانون، ساکنان کشورهای نام برده، از مهاجرت و سفر به آمریکا منع می‌شوند.

تور استانبول

طبق گزارش جدید رویترز، 7 کشور دیگر نیز به فهرست کشورهای مشمول قانون فرمان مهاجرتی ترامپ اضافه خواهند شد. بر اساس گفته‌های وال استریت ژورنال، تعدادی از کشورها در خصوص برخی دسته‌بندی‌های ویزا با ممنوعیت رو به رو می‌شوند. به این ترتیب احتمالا همانند قبل، برای افراد همچون دانشجویان با هدف تحصیل، همچنان قادر به سفر به ایالات متحده آمریکا خواهند بود. به زودی اطلاعات بیشتری درباره به‌روزرسانی فرمان مهاجرتی ترامپ خواهیم شنید. 7 کشور اضافه شده به فهرست کشورهای مشمول این قانون را در ادامه بیان می‌کنیم.

کشورهای تازه اضافه شده به قانون فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ

 • بلاروس
 • اریتره
 • قرقیزستان
 • میانمار
 • نیجریه
 • سودان
 • تانزانیا

طبق اعلام تارنمای پولیتیکیو، فهرست بالا هنوز قطعی نشده و در نهایت امکان تغییر در آن وجود دارد. به عبارتی ممکن است نام برخی از کشورهای بالا از لیست تحریم مهاجرت حذف و اسم کشورهای دیگری به آن اضافه شود. دونالد ترامپ چندی پیش در گفتگو با وال استریت ژورنال اعلام کرد بررسی افزودن کشورهای جدیدی به فرمان مهاجرتی را در دستور کار قرار داده است، اما اطلاعات بیشتری مخصوصا درباره اسم کشورهای احتمالی در اختیار آن‌ها قرار نداد.

در صورت نهایی و اجرایی شدن تصمیم دونالد ترامپ، روابط بین ایالات متحده آمریکا و کشورهای اضافه شده به فهرست شدیدا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. به عنوان نمونه می‌توان به نیجریه اشاره کرد که در حال حاضر از آن به عنوان یکی از قط‌ب‌های اقتصاد آفریقا نام می‌برند. نیجریه همچنین پرجمعیت‌ترین کشور در قاره آفریقا محسوب شده و خود را در مبارزه علیه تروریست پیشرو می‌داند.

بد نیست بدانید پیش از این و طبق قانون فرمان مهاجرتی، سفر ساکنان کشورهای ایران، سوریه، لیبی، سومالی و سودان به آمریکا ممنوع اعلام شده بود. در ادامه سومالی از این فهرست حذف و نام چاد، ونزوئلا و کره شمالی به آن اضافه شد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*به فهرست فرمان مهاجرتی ترامپ 7 کشور دیگر افزوده شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۵۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو