خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان به شدت رونق گرفته است

خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان بیشتر از مردم سایر کشورها است. ایرانی‌های زیادی برای خرید ملک در شهرهای ترکیه نظیر استانبول، آنکارا و وان صف بسته‌اند! ...

خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان بیشتر از مردم سایر کشورها است. ایرانی‌های زیادی برای خرید ملک در شهرهای ترکیه نظیر استانبول، آنکارا و وان صف بسته‌اند!

در روز بیست و هفتم اسفند ماه 1398 اخبار جدیدی توسط مرکز آمار کشور ترکیه درباره خرید املاک در این کشور توسط افراد خارجی منتشر شد. طبق گزارش این مرکز، در ماه فوریه (نیمه بهمن تا نیمه اسفند) 2020 ایرانی‌ها 721 خانه در شهرهای مختلف ترکیه خریداری کردند. این آمار نشان می‌دهد میزان خرید خانه در ترکیه توسط هموطنان ما بیشتر از مردم سایر کشورها است. این در حالی است که ماه فوریه، مخصوصا نیمه دوم آن، بحبوحه شیوع ویروس کرونا بود و رفت و آمدها به کشور ترکیه از ایران به شدت کاهش پیدا کرد.

بعد از ایرانی‌ها بیشترین میزان خرید ملک در ترکیه توسط عراقی‌ها، روس‌ها و افغانستانی‌ها صورت گرفته است. گفتنی است یک ماه قبل یعنی در ژانویه (نیمه دی تا نیمه بهمن)، رکورد خرید منزل در شهرهای مختلف این کشور در دست عراقی‌ها بود و آن‌ها املاک بیشتری خریداری کرده بودند. افراد زیادی از ایران برای ارزیابی وضعیت مسکن در کشور همسایه با تور استانبول یا دیگر شهرها به آن جا سفر می‌کنند.

یک سال پیش دولت ترکیه قوانین دادن شهروندی به افراد خارجی را آسان‌تر کرد تا بتواند به این بهانه سرمایه‌گذاران بیشتری جذب کند. این تصمیم دولت دقیقا بعد از سقوط زیاد ارزش لیر توسط دولت ترکیه گرفته شد. خرید ملک در حجمی انبوه توسط شهروندان دیگر کشورهای دنیا سبب شد بخش قابل توجهی از ضرر و زیان‌های اقتصادی دولت جبران شود.

قبل از تغییر قوانین، به منظور کسب شهروندی باید خانه‌ای به ارزش حداقل یک میلیون دلاری خریداری می‌کردید! این رقم سپس به یک چهارم یعنی 250 هزار دلار کاهش پیدا کرد. در سایر کشورهای دنیا ایرانیان باید هزینه‌های گزافی به منظور مهاجرت و سپس کسب اقامت و شهروندی داشته باشند، اما قوانین جدید ترکیه، کسب شهروندی کشوری خارجی را برایشان به شدت ارزان‌تر از قبل کرده است. این موضوع سبب افزایش شدید علاقه مردم کشورمان به خرید ملک در کشور همسایه محسوب می‌شود.

جدیدترین آمار خرید خانه در ترکیه

مرکز آمار کشور ترکیه به صورت مستمر و دوره‌ای آمار خرید خانه در ترکیه را اعلام می‌کند. در ماه فوریه، در سرتاسر ترکیه در مجموع 119 هزار معامله ملک انجام شد. از این بین، حدود 4 هزار مورد به خرید املاک توسط افراد خارجی مربوط می‌شود. میزان خرید آن‌ها در مقایسه با ماه ژانویه در مجموع 20 درصد افزایش داشته است. از بین حدود 4 هزار خانه به فروش رفته، 721 مورد به ایرانیان تعلق پیدا کرد.

طبق انتظار بیشترین میزان فروش در شهر استانبول بوده است. نزدیک به 19 درصد معاملات ملک در این شهر صورت گرفت. بعد از آن از نظر تعداد فروش خانه به ترتیب شهرهای آنکارا و ازمیر قرار می‌گیرند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان به شدت رونق گرفته است را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو