امانت‌داری و اقدام خیرخواهانه زوج ایرانی در سفر به قونیه ترکیه

زوج ایرانی در سفر به قونیه ترکیه توانستند امانت‌داری و خیرخواهی ایرانیان را به مردم کشور همسایه‌مان ترکیه نشان دهند. اقدام آن‌ها تشکر و ابزار خرسندی پلیس کشور ترکیه را در پی د...

زوج ایرانی در سفر به قونیه ترکیه توانستند امانت‌داری و خیرخواهی ایرانیان را به مردم کشور همسایه‌مان ترکیه نشان دهند. اقدام آن‌ها تشکر و ابزار خرسندی پلیس کشور ترکیه را در پی داشت.

بر اساس گزارشی از خبرگزاری آناتولی ترکیه، یک زن و مرد ایرانی که با هدف دیدن آرامگاه مولانا به شهر قونیه ترکیه سفر کرده بودند، بعد از پیدا کردن یک کیف، آن را به پلیس تحویل دادند. در این کیف پول نقد و همچنین طلا و سکه وجود داشت. پلیس ترکیه بعد از این اقدام تحت تاثیر اقدام خیرخواهانه زوج ایرانی قرار گرفت و رفتار آن‌ها را ستایش کرد.

امانت‌داری زوج ایرانی در قونیه ترکیه

داخل کیف علاوه بر سکه و طلا در کنار کارت شناسایی، 2890 لیر پول نقد به ارزش حدود 7 میلیون تومان ایران وجود داشت. زوج ایرانی بعد از یافتن این کیف در ترمینال، آن را به پلیس همانجا تحویل دادند. پلیس در ادامه تشکر از امانت‌داری مسافران ایرانی، کیف را به صاحبش برگرداند. با وجود تعدد شهرهای توریستی ترکیه محبوب بودن تور استانبول، آنتالیا، ترابزون و بی‌شمار شهر دیگر، شهر قونیه به واسطه قرارگیری آرامگاه مولانا جلال الدین بلخی، شاعر پرآوازه ایرانی در این شهر، جزو محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای مسافرانی ایرانی محسوب می‌شود.

تور گرجستان


اطلاعاتی بیشتر درباره شهر قونیه

قونیه مرکز استانی با همین نام در کشور ترکیه محسوب می‌شود. در زمان یونان باستان این شهر را با عنوان ایکونیوم می‌شناختند. از دوره سلجوقیان در ایران به بعد، ایکونیوم را به صورت قونیه خطاب کردند. این شهر روزگار تحت فرمان هیتی‌ها قرار داشت. مردمان آن از شاخه آناتولی خانواده هندواروپایی بوده و یک پادشاهی برای خود به پایتختی خاتوشا تاسیس کردند. آن‌ها زمان‌هایی بسیار دور می‌زیستند، به همین دلیل می‌توان قونیه را جزو قدیمی‌ترین شهرهای جهان دانست. زمان تاسیس و انقراض هیتی‌ها به ترتیب به حدود 1600 سال قبل از میلاد (3600 سال پیش) و 1200 سال قبل از میلاد برمی‌گردد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*امانت‌داری و اقدام خیرخواهانه زوج ایرانی در سفر به قونیه ترکیه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو