شرایط جدید اقامت توریستی ترکیه چگونه است؟

شرایط جدید اقامت توریستی ترکیه سبب شده افکار بسیاری از افرادی که در شهرهای این کشور اقامت دارند، مغشوش شود. در این مطلب قصد داریم مروری به قوانین جدید ویزای توریستی ترکیه داشته ...

شرایط جدید اقامت توریستی ترکیه سبب شده افکار بسیاری از افرادی که در شهرهای این کشور اقامت دارند، مغشوش شود. در این مطلب قصد داریم مروری به قوانین جدید ویزای توریستی ترکیه داشته باشیم

بر اساس قوانین قبلی، یک فرد قادر بود با استفاده از یک اجاره نامه، که نشان می‌داد وی در یکی از شهرهای کشور ترکیه خانه‌ای اجاره کرده است، بعد از یک مرتبه اقامت در این کشور برای یک سال،‌ مجددا ویزای خود را تمدید و اجازه اقامت مجدد را کسب کند. بر اساس شرایط جدید اقامت توریستی ترکیه از این پس بعد از به پایان رسیدن یک سال اقامت توریستی شما در این کشور، در صورتی که اجازه کار را به صورت رسمی دریافت نکرده یا اقدام به سرمایه‌گذاری همچون ملک طی یک سال قبل نکرده باشید، باید خاک ترکیه را ترک کنید. از جمله شرایط دیگر کسب اجازه برای ماندن در این کشور، تحصیل در دانشگاه‌های‌ آن است.

اگر به دنبال یافتن کار در ترکیه مخصوصا بزرگترین شهر آن هستید، بهترین روش سفر به تور استانبول و سپس کاریابی داخل شهر است. اگر بتوانید در این مدت زمان کارفرمایی را به استخدام خود به صورت رسمی ترغیب کنید، نیمی از مسیر را طی کرده‌اید.

طبق شرایط جدید اقامت توریستی ترکیه فردی که این کشور را ترک کرد، تا یک سال حق ورود مجدد به آن را نخواهد داشت و بعد از گذشت این مدت زمان دوباره می‌تواند با در دست داشتن یک اجاره نامه، برای یک سال دیگر فرصت اقامت در ترکیه را به دست بیاورد. نکته مهمی که در این راستا باید توجه زیادی به آن داشته باشید، دنبال کردن صحیح روال تشکیل پرونده و مهیا کردن مدارک مورد نیاز است. هر فرد از روش‌ مختلفی اقدام به کسب اقامت ترکیه می‌کند، به همین دلیل روشی که برای یک فرد موفقیت‌آمیز بوده است، لزوما برای دیگری بهترین راهکار نخواهد بود.

پیشنهاد اکید این است که با توجه به سرسخت شدن شرایط جدید اقامت توریستی ترکیه دو الی سه ماه مانده به انقضای ویزای کنونی، وضعیت را پیگیری کرده و کار را به هفته‌های آخر موکول نکنید. مخصوصا اگر در شهر بزرگی همچون استانبول سکونت دارید، در برخی شرایط ممکن است فرآیندهای اداری مربوط به بررسی شرایط شما تا سه ماه به طول بینجامد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*شرایط جدید اقامت توریستی ترکیه چگونه است؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۸۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو