احتمال رفع فیلترینگ تماس صوتی واتس اپ در امارات بالا است

فیلترینگ تماس صوتی واتس اپ در امارات سبب شد استفاده از یک قابلیت بسیار مهم محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیا برای کاربران این کشور غیر ممکن شود. به تازگی اخباری درباره امکان رفع این ف�...

فیلترینگ تماس صوتی واتس اپ در امارات سبب شد استفاده از یک قابلیت بسیار مهم محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیا برای کاربران این کشور غیر ممکن شود. به تازگی اخباری درباره امکان رفع این فیلترینگ شنیده می‌شود.

واتس اپ تنها اپلیکیشن فیلتر شده در امارات نیست. پیش از آن دیگر نرم افزارهای برقراری تماس بر بستر اینترنت نیز در کشور امارات فیلتر شده بودند. بر اساس اخباری که به تازگی شنیده می‌شود، احتمال رفع فیلترینگ تماس صوتی واتس اپ وجود دارد. چنین اتفاقی می‌تواند زمینه‌ساز رفع فیلتر دیگر اپلیکیشن‌های برقراری تماس صوتی و تصویری بر بستر اینترنت باشد.

مذاکرات برای رفع فیلترینگ تماس صوتی واتس اپ

مدیر اداره امنیت ملی الکترونیک امارات چندی پیش از وجود مذاکراتی بین آن‌ها و همچنین شرکت فیس بوک به عنوان مالک واتس اپ خبر داد. به ادعای وی همکاری با شرکت واتس اپ مدتی است افرایش یافته و نتایج بسیار خوبی نیز حاصل شده است. یکی از نتایج به احتمال زیاد رفع فیلتر قابلیت تماس صوتی واتس اپ خواهد بود. با توجه به شنیده شدن این خبر از زبان مدیر اداره امنیت ملی الکترونیک امارات، احتمال وقوع آن بالا است.

بد نیست بدانید قابلیت تماس صوتی واتس اپ تنها چند روز بعد از معرفی این ویژگی بسیار کاربردی برای مهم‌ترین پیام‌ رسان دنیا فیلتر شد. دلیل این اتفاق عدم توانایی دولت برای مانیتور چنین سرویس‌هایی بیان شد. البته پیش از آن نیز قابلیت تماس صوتی دیگر اپلیکیشن‌های پیام رسان فیلتر شده بود. در نتیجه حتی در صورت رفع فیلترینگ تماس صوتی واتس اپ در امارات، کاربران این کشور همچنان قادر به استفاده از سرویس‌هایی همچون اسکایپ نخواهند بود.

البته فیلترینگ تا امروز چندان موفق عمل نکرده و سبب جلوگیری از دسترسی کاربران به اپلیکیشن‌های پیام رسان با قابلیت برقراری تماس صوتی نشده است. کاربران عادی و بیزینس‌های زیادی با استفاده از وی پی ان فیلترینگ را دور زده و از سرویس‌های برقراری تماس صوتی بر بستر اینترنت استفاده می‌کنند. با وجود فیلتر شدن پیام رسان‌های دارای قابلیت نام برده، دسترسی به آن‌ها از طریق وی پی ان سبب پیگیری از سوی مقامات دولتی نخواهد شد، مگر این که کاربر به محتواهایی غیر قانونی دسترسی پیدا کند. پس فراموش نکنید به صورت عادی طی تور دبی خود قادر به استفاده از تماس صوتی واتس اپ نخواهید بود.

سایر کشورهای عربی نیز رفتار دوستانه‌ای در برابر سرویس‌های اینترنتی خارج از قلمرو خود نشان نداده‌اند. به عنوان نمونه باید به فیلتر بودن اپلیکیشن‌های برقراری تماس صوتی بر بستر اینترنت در عربستان تا قبل از سال 2017 اشاره کرد. مسئولان دولت عربستان دو سال پیش با هدف کاهش هزینه‌های عملیاتی و کمک به توسعه شرکت‌های حوزه فناوری این محدودیت را از بین بردند.

البته همه اپلیکیشن‌های کاربردی برقراری تماس صوتی بر بستر اینترنت در امارات فیلتر نیستند. این کشور یک سری نمونه داخلی برای کاربرانش توسعه داده است. به عنوان نمونه باید به برنامه موبایلی Yzer و Botim اشاره کرد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*احتمال رفع فیلترینگ تماس صوتی واتس اپ در امارات بالا است را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۷۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو