هفته وحدت و میلاد حضرت مسیح در دبی

هفته وحدت در دبی : سال ها میان شیعیان و هم آیینان اهل تسنن ، حدود 5 روز برای جشن گرفتن میلاد پیامبر اسلام اختلاف وجود داشت . به عقیده سنیان روز تولد حضرت محمد (ص) 12 ربیع الاول است و د...

هفته وحدت در دبی : سال ها میان شیعیان و هم آیینان اهل تسنن ، حدود 5 روز برای جشن گرفتن میلاد پیامبر اسلام اختلاف وجود داشت . به عقیده سنیان روز تولد حضرت محمد (ص) 12 ربیع الاول است و در مقابل شیعیان معنقدند که پیامبر اسلام (ص) در روز 17 ربیع الاول متولد شده اند . اما به پیشنهاد امام خمینی و برای جلوگیری از اختلافات و تاکید بر آنکه شیعیان و اهل تسنن ، هردو از پیروان آیین اسلام هستند و اختلافات جزیی نباید موجب جدایی این دو گروه از هم باشد ، رسم بر آن شد که هر ساله فاصه میان 12 تا 17 ربیع الاول را به نام هفته وحدت بنامند .

جهت اطلاع از تور دبی و رزرو تور ارزان دبی با ما در تماس باشید .

این هفته در کشور ایران از اهمیت خاصی برخوردار است و هر سال ، سران کشورهای مسلمان هم زمان با هفته وحدت در کشور ایران و شهر تهران گرد یکدیگر می آیند . همچنین در سایر کشورهای مسلمان و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز میلاد پیامبر اسلام (ص) همه ساله جشن گرفته می شود . کشور امارات متحده عربی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، چرا که دین رسمی این کشور اسلام است و اکثر مسلمانان این کشور نیز سنی می باشند .

اما علاوه بر ساکنین اصلی کشور امارات ، در شهر دبی مهاجران زیادی با فرهنگ ها و ادیان گوناگون زندگی می کنند . به علت جمعیت زیاد مسیحیان مقیم امارات ، همه ساله در این کشور مراسم با شکوهی برای گرامی داشت میلاد حضرت مسیح (ع) نیز برگزار می شود و در این زمان مسافرین و مهاجران به شرکت در جشن های گوناگون و پای کوبی می پردازند .

هفته وحدت در دبی

امسال ، یک تقارن زمانی جالب اتفاق افتاده و آن نیز هم زمانی تولد حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام و میلاد حضرت مسیح (ع) پیامبر آیین مسیحیت است . به همین علت است که امسال جشن زادروز این دو پیامبر با شکوه بیشتری در سراسر کشور امارات و همچنین دبی برگزار می گردد .

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*هفته وحدت و میلاد حضرت مسیح در دبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو