عید پاک یا جشن ایستر چیست و چه مراسمی طی آن در کشورهای مختلف برگزار می‌شود؟

عید پاک یا همان جشن ایستر (Easter Sunday) یکی از جشن‌های مذهبی و روزهای تعطیل در تقویم مسیحی است. در کشورهای زیادی همچون ترکیه مراسم‌هایی به مناسبت عید پاک برگزار می‌شود. ...

عید پاک یا همان جشن ایستر (Easter Sunday) یکی از جشن‌های مذهبی و روزهای تعطیل در تقویم مسیحی است. در کشورهای زیادی همچون ترکیه مراسم‌هایی به مناسبت عید پاک برگزار می‌شود.

عید پاک یک جشن مذهبی است و برای مسیحیان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. باور بر این است که حضرت عیسی بعد از این که به صلیب کشیده شدن، مجددا زنده شد و به آسمان‌ها رفت. در دین مسیح از این اتفاق با عنوان رستاخیز مسیح یاد می‌شود. عید پاک یا جشن ایستر به مناسبت زنده نگه داشتن یاد این اتفاق گرامی داشته می‌شود. افرادی که در زمان برگزاری این جشن با خرید تور استانبول یا دیگر شهرهای کشورهای دارای اقلیت مسیحی به آن‌ها مسافرت کنند، می‌توانند از نزدیک نظاره‌گر مراسم مربوط به عید پاک باشند.

اهمیت عید پاک (جشن ایستر) برای مسیحیان سراسر دنیا

زمان برگزاری عید پاک در واقع مصادف با هفته‌ای است که نزدیک به دو هزار سال پیش، حضرت عیسی وارد اورشلیم شد. بعد از این اتفاق، سربازهای رومی وی را دستگیر کردند و به صلیب کشیدند. برخلاف اغلب عیدها و جشن‌های مذهبی که در تقویم همه ادیان وجود دارند، زمان برگزاری جشن ایستر یا همان عید پاک یکسان نیست و هر سال اغلب بین روزهای بیست و دوم مارس تا بیست و پنجم آوریل متغیر است. با این حال عید پاک امسال با یکشنبه هشتم اردیبهشت یعنی بیست و هشتم ماه آوریل مصادف شده است. اولین یکشنبه بعد از ماه کامل فرا رسیده در ادامه اعتدال بهاری، جشن ایستر محسوب می‌شود. منظور از اعتدال بهاری در علم نجوم زمانی است که خورشید از جلوی ناظر زمینی از صفحه استوای سماوی عبور کرده و به همین ترتیب حرکت خود به سمت شمال آسمان را در پیش می‌گیرد. هر سال، یک اعتدال دیگر نیز با نام اعتدال پاییزی به همین شکل این مرتبه در نیم کره جنوبی اتفاق می‌افتد، در حالی که اعتدال بهاری در نیم کره شمالی سیاره زمین رخ می‌دهد.

همانطور که احتمالا حدس زده‌اید، رفتن به کلیسا و شرکت در مراسم‌های مذهبی خاص عملی است که افراد دارای عقاید مذهبی در روز عید پاک انجام می‌دهند. این مراسم مخصوص مسیحیان نیست و افراد دارای دیگر ادیان نیز می‌توانند با رفتن به کلیساها، در این مراسم شرکت کنند. در کشورهایی که مسیحیان در آن‌ها زندگی کرده و کلیساها پرفت و آمد هستند، مراشم جشن ایستر برگزار می‌شود.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*عید پاک یا جشن ایستر چیست و چه مراسمی طی آن در کشورهای مختلف برگزار می‌شود؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۸۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو