منظور از بلیط چارتر دقیقا چیست؟

حتی افرادی که تمایل پایینی به سفر کردن دارند، اصطلاح بلیط چارتر را به دفعات شنیده‌اند. اما منظور از بلیط چارتر دقیقا چیست و چه نوع پروازهایی در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند؟ ...

حتی افرادی که تمایل پایینی به سفر کردن دارند، اصطلاح بلیط چارتر را به دفعات شنیده‌اند. اما منظور از بلیط چارتر دقیقا چیست و چه نوع پروازهایی در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند؟

روی هم رفته، منظور از چارتر اجاره کردن یک هتل، قطار، هواپیما یا هر چیز دیگری است، اما در کشورمان این اصطلاح بیشتر برای (بلیط) هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرد. آژانس‌های مسافرتی در اغلب مواقع، بلیط‌های هواپیمای مسیرهای پررفت و آمد را به صورت عمده خریداری می‌کنند تا سودآوری بیشتری برایشان داشته باشد. به این ترتیب، هزینه تک تک بلیط‌ها در نهایت برایشان کمتر تمام خواهد شد.

خرید بلیط چارتر هواپیما

برای خرید بلیط چارتر نمی‌توان به ایرلاین مراجعه کرد و خرید آن‌ها تنها از طریق آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های چارترکننده امکان‌پذیر است. وقتی تمامی یا بخشی از مسیرهای پررفت و آمد توسط شرکت‌های چارترکننده اجاره شد، از آن پس، به جای ایرلاین، شرکت مجری اقدام به قیمت‌گذاری بلیط‌ها می‌کند. همین موضوع سبب می‌شود قیمت بلیط چارتر از فردی به فرد دیگر تغییر کند، چرا که قیمت‌ها متغیر هستند. در نتیجه ممکن است داخل یک هواپیما، فردی بلیط چارتر را به نصف مبلغ پرداختی توسط مسافری دیگر خریداری کرده باشد.

تور گرجستان

بلیط چارترکاهش قیمت‌ها با نزدیک شدن به روز و ساعت پرواز رخ می‌دهد. شرکت چارترکننده، تمامی صندلی‌های یک هواپیما برای مسیری مشخص را خریداری کرده و پول آن‌ها را پیشتر، تمام و کمال پرداخت کرده است، به همین دلیل در صورت به فروش نرفتن و خالی ماندن هر یک از صندلی‌ها، متضرر خواهد شد. در نتیجه قیمت‌ها را کاهش می‌دهد تا شانس پیدا شدن مسافر افزایش پیدا کند. هر چه به لحظه آخر نزدیکتر می‌شوید، احتمال کاهش قیمت بلیط افزایش پیدا می‌کند.

تور استانبول

در روزهای تعطیل، به عنوان نمونه در روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی، به خاطر افزایش حجم درخواست‌ها، احتمال یافتن بلیط چارتر ارزان قیمت پایین است و بعید نیست قیمت‌ آن‌ها به خاطر بالا رفتن حجم تقاضا افزایش چشمگیری نیز داشته باشد.


مزایا و معایب بلیط چارتر

مهم‌ترین مزیت‌ بلیط چارتر برای مسافران کاهش قیمت‌ها است. افرادی که برنامه زندگی‌شان منعطف‌تر بوده و اجباری برای برنامه‌ریزی سفر از هفته‌ها قبل برایشان وجود ندارد، می‌توانند با خرید بلیط چارتر تنها چند روز مانده به پرواز یا مخصوصا در همان روز پرواز، تخفیف‌های بسیار خوبی دریافت کنند. به این ترتیب هزینه سفر برای آن‌ها در مجموع به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

یکی از معایب آن‌ها، عدم تقسیم‌بندی بلیط چارتر برای کودکان و بزرگسالان است، به طوری که برای هر دو دسته باید هزینه یکسانی پرداخت کرد. همچنین اگر یک بلیط چارتر را خریداری کنید، برخلاف‌ بلیط‌های عادی خریداری شده به صورت سیستمی، امکان پس دادن آن وجود نداشته و بلیط شما خواهد سوخت.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*منظور از بلیط چارتر دقیقا چیست؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو