راهنمای گردشگری و تور

برنامه های ویژه ماه رمضان در کدام کشورها برگزار می‌شوند؟


برنامه های ویژه ماه رمضان تنها در شهرهای تعداد انگشت شماری از کشورهای دنیا برگزار می‌شوند. در این مطلب فهرستی از کشورهایی که طی ماه رمضان در آن‌ها برنامه‌ هایی خاص برگزار می‌شود را ارائه خواهیم کرد.

برای توریست‌های دارای دین‌هایی به غیر از اسلام، برنامه های ویژه ماه رمضان که در کشورهای مسلمان برگزار می‌شوند، جذابیت خاصی دارند، به همین دلیل ماه‌ها قبل از فرا رسیدن ماه رمضان برای سفر به کشورهایی که طی این ماه برنامه های خاصی دارند، برنامه‌ریزی می‌کنند. اگرچه بخشی از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و سایر مکان‌ها به خاطر فرا رسیدن این ماه مذهبی در کشورهای مسلمان نشین تعطیل هستند، اما از طرفی، می‌توان از برنامه های ویژه ماه رمضان در این کشورها لذت برد! برگزاری این برنامه های خاص سبب شده نه تنها سفرهای تور استانبول و تور باکو و دیگر شهرهای کشور مسلمان در این ماه کاهش پیدا نکند، بلکه همه ساله با افزایش درخواست‌ها نیز رو به رو هستیم.

برنامه های ویژه ماه رمضان

ایرانی‌ها، به عنوان ساکنان کشوری مسلمان، به خوبی با زیر و بم قوانین مربوط به مذهبی‌ترین ماه دین خود آشنا هستند، اما اغلب آن‌ها به طور دقیق نمی‌دانند برنامه های ویژه ماه رمضان به جز ایران، در کدام کشورها برگزار می‌شوند. در این مطلب، به پاسخ خوبی درباره این سوال خواهیم رسید. در این لیست، نام ایران حذف شده است، چرا که فارسی زبانان به خوبی از برنامه های ویژه ماه رمضان در کشورمان آگاه هستند. همچنین اگرچه ممکن است برنامه های ویژه ماه رمضان در کشورهای دیگری از دنیا نیز برگزار شوند، اما در این مطلب، مهم‌ترین کشورهایی که تعداد قابل توجهی از مردم مسلمان را در خود جای داده و این ماه را باشکوه جشن می‌گیرند، معرفی خواهیم کرد.

برنامه های ویژه ماه رمضانمالزی

در شهرهای بزرگ این کشور همچون پایتخت آن، کوالالامپور، زندگی به صورت عادی طی ماه رمضان جریان دارد، اما در شهرهای کوچک‌تر و بخش‌های حومه پایتخت، اتمسفر ماه رمضان به خوبی احساس می‌شود. در تقویم مالزی، برای عید فطر دو روز تعطیلی رسمی در نظر گرفته شده که از اهمیت مذهبی‌ترین ماه اسلامی در تقویم این کشور خبر می‌دهد. این دو روز تعطیلی، با برنامه‌ها، جشن‌ها و فستیوال‌های مختلفی همراه هستند.

اندونزی

برنامه های ویژه ماه رمضان در شهرهای کشور اندونزی نیز برپاست. در این کشور، رستوران‌ها و کافه‌های سطح پایین که اغلب توسط خانواده‌ها اداره می‌شوند، بعد از غروب آفتاب به شدت رونق گرفته و زنده می‌شوند. طی اولین روز ماه شوال، عید فطر، در بیشتر شهرهای اندونزی رژه‌هایی متشکل از تعداد زیادی قایق، به وجود می‌آیند. آتش بازی نیز بخشی از برنامه های ویژه ماه رمضان (عید فطر) در اندونزی است.

برنامه های ویژه ماه رمضانسنگاپور

برنامه های ویژه ماه رمضان سبب شده این ماه، یکی از بهترین زمان‌ها به منظور مسافرت به سنگاپور تلقی شود. دلیل این بیان را باید بازارهایی دانست که در سرتاسر گی‌لنگ سرای (Geylang Serai) ایجاد می‌شوند. خوردن غذاهای طبخ شده مخصوص افطاری در رستوران‌های سرتاسر شهر، لذت خاصی خواهد داشت.

برونئی

کمی مانده به غروب آفتاب، خیابان‌های شهرهای مختلف برونئی به شدت زنده شده و پررفت و آمد می‌شوند، چرا که مردم به منظور آماده‌سازی خود برای افطار، به تکاپو می‌افتند. همانند سنگاپور، در بازارهای شهرهای این کشور نیز می‌توانید با گشت و گذار، دسرهایی بسیار خوشمزه، طبخ شده مخصوص افطاری، پیدا کنید! البته به همان اندازه که زندگی کمی قبل و بعد از افطار به شدت در مکان‌های عمومی جریان می‌گیرد، در طول روز نیز خیابان‌ها به شدت خلوت هستند و زندگی و فعالیت‌های روزمره افراد با سرعتی آرام پیش می‌رود.

آفریقای جنوبی

در آفریقای جنوبی، اسلام دومین دین بزرگ به شمار می‌رود و در کیپ تاون برنامه های ویژه ماه رمضان به طور مدام برگزار می‌شود. مساجد شهرهای مختلف آفریقای جنوبی طی ماه رمضان زنده‌تر شده و رفت و آمد در آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

برنامه های ویژه ماه رمضانعمان

تعرفه هتل‌های مسقط طی ماه رمضان کاهش پیدا می‌کند، به همین دلیل افراد زیادی به این بهانه و همچنین برای شرکت در برنامه های ویژه ماه رمضان به شهرهای این کشور سفر می‌کنند. همانند سایر کشورهای مسلمان، طی روز، به خاطر روزه‌دار بودن مردم، زندگی با سرعت آهسته‌تری پیش می‌رود.

مراکش

شهر کازابلانکا خانه مسجد حسن دوم است که از آن به عنوان یکی از بزرگترین و زیباترین بناها در معماری‌ اسلامی یاد می‌کنند. برنامه های ویژه ماه رمضان به طور ویژه در این مسجد برگزار شده و در آن به روی تمامی مردم، فارغ از دین و مذهبشان، باز است.

استرالیا

استرالیا یک کشور مسلمان نیست، اما جمعیت عظیمی از مسلمانان را در خود جای داده است. هر سال، در لاکمبا به عنوان بخشی از حومه شهر سیدنی، برنامه های ویژه ماه رمضان برگزار می‌شود. به عنوان نمونه می‌توان به برگزاری فستیوال‌های مختلف در کنار برپایی بازارهای متنوع اشاره کرد.

در ادامه، سایر کشورهایی که برنامه های ویژه ماه رمضان در شهرهای آن‌ها برگزار می‌شوند را به صورت لیست خواهیم آورد. سفر به تمامی این شهرها خارج از لطف نخواهد بود. لذت سفر به آن‌ها طی مذهبی‌ترین ماه سال برای مسلمانان، امکان شرکت در برنامه های ویژه ماه رمضان ، خوردن غذاهای محلی و خاص بسیار خوشمزه و امکان بهرده بردن از تخفیف‌های ویژه است. به عنوان نمونه در مسقط، تعرفه هتل‌ها کاهش پیدا کرده و در دبی، فروشگاه‌ها محصولاتشان را با تخفیف ویژه عرضه می‌کنند.

 • عربستان صعودی
 • امارات متحده عربی
 • بحرین
 • سنگال
 • قطر
 • ترکیه
 • مصر
 • اردن
 • ترکمنستان
 • قزاقستان
 • افغلنستان
 • پاکستان

*برنامه های ویژه ماه رمضان در کدام کشورها برگزار می‌شوند؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی

هزینه زندگی در دبی
how much does it cost to live in dubai
8 وبسایت خرید آنلاین برتر در دبی:
8 best online shopping websites in dubai
یافتن کار در دبی
get a job in dubai
بهترین مکان ها برای خرید لوازم الکترونیکی در دبی
dubai electronics shopping best places to buy electronics in dubai
تحصیل در مدارس دبی
going to school in dubai
زبان ، مذهب و واحد پول در دبی
language religion currency in dubai
سفر به دبی در تابستان
travel to dubai in summer 2
قوانین مالی و حمل پول در دبی
financial and carry money in dubai

برچسب ها :

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

مهر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آبان ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰