با بایدها و نبایدهای فرهنگ سوار شدن به هواپیما آشنا هستید؟

هواپیما یکی از وسیله های حمل و نقل می باشد که دورترین نقاط دنیا را به هم وصل می کند و در حال حاضر سریعترین وسیله برای حمل و نقل برای سفر های داخلی و خارج از کشور می باشد . با توجه ب...

هواپیما یکی از وسیله های حمل و نقل می باشد که دورترین نقاط دنیا را به هم وصل می کند و در حال حاضر سریعترین وسیله برای حمل و نقل برای سفر های داخلی و خارج از کشور می باشد . با توجه به امن تر بودن وسیله حمل و نقل ، صرفه جویی در وقت و راحت تر بودن نسبت به بقیه وسایل نقلیه طرفداران زیادی دارد . دانستن نکاتی در حین سوار شدن به هواپیما بسیار ضروری و واجب است تا در طول مسیر سفر خوبی را داشته باشید .

فرهنگ سوار شدن هواپیما

با مجله بیسان گشت  باشید تا با ضروری ترین نکات درباره باید ها و نباید های فرهنگ سوار شدن هواپیما آشنا شوید .

شما می توانید جهت رزرو تور دبی ، تور باکو ، تور استانبول ، تور تفلیس و ده ها مسیر دیگر با بیسان گشت در ارتباط باشید .

 • در هنگام سوار شدن و پیاده شدن هواپیما حال بقیه مسافران را درک کنید :

یکی از مسایل مهمی که در همان ابتدای سوار شدن هواپیما وجود دارد بالا رفتن از پله های هواپیما می باشد . سعی کنید صبور بوده و اجازه دهید افراد خردسال و یا سالمند و یا افرادی که از لحاظ جسمی کمی سخت تر می توانند بالا بروند جلو شوند وهمچنین سعی کنید فاصله خود با افراد جلو را رعایت کنید .همه مسافران شماره صندلیشان مشخص است و هیچ کس نمیتواند جای دیگری بنشیند بعلاوه قرار است همه مسافران سوار شوند و سپس هواپیما پرواز کنید پس عجله کردن برای سوار شدن هواپیما کاملا بی معنی می باشد .

فرهنگ سوار شدن هواپیما

 • هنگام آموزش دادن مهمانداران دقت کنید :

بعد از سوار شدن کامل مسافران  به توضیحات مهمانداران در مورد نکات ایمنی مانند نحوه بستن کمربند ها ، درب های خروجی اضطراری ، آموزش گذاشتن ماسک اکسیژن  دقت کنید و آموزش های لازم را به خاطر بسپارید تا در صورت بروز کوچکترین مشکلی از آنها استفاده کنید .گوش دادن به نکاتی که مهمانداران توضیح می دهند علاوه برا این که دانستنش ضروری است احترام به  مهماندار محسوب می شود ، لذا حتما قبل از پرواز به این نکات دقت کنید .

فرهنگ هواپیما سوار شدن

 •  نخوردن غذاهای بودار در قبل و حین سفر :

یکی از مسایل مهمی که باید به آن اهمیت داد نخوردن غذاهای بوداری مانند پیاز ، سیر و غذاهای حاوی سیر قبل از سفر است . شما قرار است یک مسیر چند ساعته را در کنار افرادی که کنار دستتان هستند را سپری کنید تا به مقصد مورد نظرتان برسید . خوردن غذاهای بودار درحین سفر میتواند کنار دستی شما را بسیار اذیت کند . لذا یکی از مسایل مهم در فرهنگ سوار شدن هواپیما نخوردن غذا های بودار می باشد . همچنین اگر سفری طولانی دارید و برای مدت زمانی که در هواپیما هستید غذایی را به همراه دارید ، به هیچ عنوان غذاهای بودار مانند ساندویچ های حاوی سوسیس کالباس با خود نیاورید چرا که علاوه بر بغل دستی شما ممکن است کل هواپیما را بودار کنید و این امر اصلا مودبانه نمی باشد .

 • به هیچ عنوان کفشتان را در نیاورید :

یکی از مسایل دیگری که میتواند مسافران و به خصوص افرادی که در اطراف صندلی شما هستند را اذیت و آزرده خاطر کند بوی پا میباشد . درست است که شاید مسافت طولانی است و شما در حین سفر اذیت می شوید که با کفش بخوابید ولی این امر واقعا  دور از فرهنگ درست هواپیما سوار شدن است چرا که علاوه بر شما حد اقل 60-70 نفر و حد اکثر 400-500 نفر دیگر هم با شما در همان هواپیما می باشند . همانطوری که شما نیاز به استراحت در بهترین حالت ممکن در هواپیما را دارید کنار دستی شما نیز دقیقا همین حق را دارد . او هم میخواهد در طول سفر تا رسیدن به مقصد استراحت کند . علاوه بر این ، این امر از لحاظ امنیتی نیز کار درستی نمی باشد .چرا که در صورت بروز هر گونه مشکل و خروج سریع و اضطراری مسافران از هواپیما ، این که شما تازه به دنبال کفش هایتان و پوشیدن آن باشید می تواند  وقت زیادی هدر رود .

 • هنگام آوردن غذا صندلی خود را عقب نبرید و هر زمانی قبل از عقب بردن صندلی با پشت سری هماهنگ باشید :

زمانی که شما صندلی خود را عقب می برید در واقع درست است شرایط نشستن و استراحت شما بهتر می شود اما در هنگام آوردن غذا این امر بسیار ضروری است که صندلی خود را عقب نبرید و یا اگر عقب است به حالت اولیه برگردانید . در هنگام اوردن غذا به علت باز شدن میز برای سرو غذا اگر صندلی شما عقب باشذ ، مسافر پشتی به سختی می تواند میز جلو خود را باز کند .

 

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*با بایدها و نبایدهای فرهنگ سوار شدن به هواپیما آشنا هستید؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو