خرید و فروشگاه در استانبول

خرید در استانبول

خرید در استانبول تجربه‌ای فوق‌العاده است. در بزرگترین و مهم‌ترین شهر ترکیه مراکز خرید متعددی وجود داشته و درون آن‌ها، شعب معروف‌ترین و محبوب‌ترین برندهای دنیا در زمینه‌های مختلف همچون پوشاک، ساعت، لوازم الکترونیکی و دیگر اجناس را پیدا خواهید کرد.

بازرگانان و فروشندگان عمده و حتی خرده ایرانی، از سال‌ها قبل از ترکیه به عنوان مکانی برای تامین کالاهای مورد نیازشان استفاده کرده‌اند. این موضوع مخصوصا درباره وارد‌کنندگان و توزیع‌کنندگان پوشاک صدق می‌کند؛ ترکیه همواره منبعی ارزشمند برای واردات پوشاک به ایران بوده است. حال که تنوع و حجم پوشاک عرضه شده در سرتاسر شهرهای این کشور همچون استانبول به حدی است که نیاز بازرگانان و تامین‌کنندگان عمده را برآورده می‌کند، چرا توریست‌ها در طول تور استانبول خود از گشت و گذار و خرید در استانبول بهره نبرند؟

جذابیت‌های خرید در ترکیه

از آن جایی که سفر به ترکیه برای ایرانیان بدون صدور ویزا امکان‌پذیر است، خرید در ترکیه مخصوصا به صورت عمده صرفه بیشتری در مقایسه با زمان خرید از دیگر شهرهای بین المللی اطراف ایران همچون دبی خواهد داشت. ارتباط تجاری خوب بین ایران و ترکیه همواره دلیل خوبی برای سفرهای تجاری مردم کشورمان به شهرهای ترکیه بوده است. از طرفی خرید کردن حین سفر، حتی برای آن‌هایی که در شهر و کشور محل اقامت خود چندان اهل خرید کردن نیستند، تجربه‌ای لذت‌بخش است. همچنین برخی توریست‌ها، بر اساس قانونی نانوشته، حتما باید برای برخی از اعضای خانواده و دوستان خود، چیزی تحت عنوان سوغاتی خریداری کنند، وگرنه با واکنش تند آن‌ها رو به رو خواهند شد!

یکی دیگر از دلایل خرید کردن در استانبول یافت نشدن برخی کالاها در ایران، حتی در شهرهای بزرگ آن است. دلیل این موضوع عدم وجود شعبه‌های اغلب برندها و تولیدکننده‌های بین‌المللی معروف در کشورمان محسوب می‌شود. نیاز به خرید در استانبول یا دیگر شهرهای اطراف ایران مخصوصا در صورت الزام به خرید کالاهای اورجینال دو چندان می‌شود. اگرچه استانبول و دیگر شهرهای ترکیه تماما توریستی هستند، اما افراد زیادی از کشورمان تنها با هدف خرید اجناس مختلف به آن‌ها سفر می‌کنند. البته با توجه به تعدد مکان‌ های دیدنی شهرهای این کشور مخصوصا استانبول و وجود مراکز تفریحی – سرگرمی مختلف، حتی تاجران نیز حین سفر تماما کاری خود، گشت و گذار در این شهر را از دست نمی‌دهند.

برخی مراکز خرید استانبول محبوبیتی جهانی دارند. به عنوان نمونه می‌توان به مرکز خرید مگا اوت لت ونیزیا استانبول اشاره کرد که بسیار رویایی و متفاوت طراحی شده است. دلیل استفاده ونیز در نام‌گذاری آن، دو تکه شدن مرکز خرید به واسطه رودخانه‌ای‌ است که از مرکز آن می‌گذرد. به عنوان سایر مهم‌ترین و بهترین مرکزهای خرید این شهر می‌توان به مرکز خرید استانبول مال، مرکز خرید فروم استانبول، مرکز خرید ایستینیه پارک، مرکز خرید زورلو، مرکز خرید کانیون و مرکز خرید پالادیوم استانبول اشاره کرد.

 

هنور در این دسته مکانی ثبت نشده. معرفی مکان جدید
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو