تور گروهی خیابان سی تیر

امتیاز ۱۱ نفر ۴ از ۵
جاذبه ها :  کنسیه حییم (موزه ملی کلیمیان) بازدید داخلی  موزه آبگینه بازدید داخلی  موزه ی کلیسای ارامنه مریم مقدس بازدید داخلی • بازدید های پیرامونی  سردر باغ ملی  کاخ شهربانی قدیم (وزارت امورخارجه)  سر در موزه ملک  کوشک مصری  سردر موزه ایران باستان  نمای موزه علوم و فناوری  باشگاه افسران  ساختمان ستاد ارتش  کلیسای انجیلی پطروس مقدس  آتشکده ی آدریان  مدرسه فیروز بهرام

معرفی تور گروهی خیابان سی تیر

توضیح کلی تور:

یکی از مهم ترین خیابان های شهر تهران خیابان سی تیر است. این خیابان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و گردشگرهای بی شماری دارد. این خیابان محل زندگی یکی از افراد نامی دوران قاجار به نام احمد قوام، یا قوام السلطنه بوده است. خیابانی که سرگذشت پر فراز و نشیبی دارد و در دوران پهلوی تعدادی از  بناهای آن ساخته شده است. پیشینه ی این خیابان به دوران قاجار می رسد که ساخت و ساز اولیه در آن شکل گرفت. این خیابان که به چهار راه ادیان هم معروف است دارای یک کنسیه، معبد یا آتشکده ی زردشتی و دو کلیسا هم هست. گذر بر این خیابان شما را به قلب قصه های تاریخی می برد. آژانس گردشگری بیسان گشت مهر هر ماه تور خیابان سی تیر را برگزار می کند. خیابان سی تیر از یک طرف به خیابان امام خمینی می رسد و از جنب دیگر به خیابان جمهوری می رسد. در این خیابان قصه های مختلف بناهای تاریخی اش را می شنویم و در دل تاریخ قدم می زنیم.

ساعت نه صبح گشت نیم روزه تور خیابان سی تیر را آغاز می‌کنیم. از آنجا که این تور به صورت پیاده روی  همه ی مسافرها ساعت نه صبح روبروی باغ ملی باید حضور داشته باشند تا پیاده روی دلچسب تاریخی همراه با صدها قصه ی تاریخی  شروع کنیم. راهنمای متخصص بیسان گشت مهر به همراه کارشناس برنامه حدود 15 دقیقه قبل از تور در محل شروع تور حضور دارد. یکی از اهداف آژانس بیسان گشت مهر دادن اطلاعات تاریخی موثق است از همین رو از راهنمای های متخصص و کارشناس و پژوهشگر استفاده می کند تا مسافرها در کنار گشت یک روز دلچسب اطاعات تاریخی دقیقی را به دست آورند.

اولین مکان این تور سر درباغ ملی است. راهنمای مجرب بیسان گشت مهر سردر این بنا رو با تمام المان و موتیف های به کار رفته توضیح می دهد. وارد باغ می شویم و کاخ شهربانی قدیم را می بینیم. این کاخ امروزه وزارت امور خارجه است که معماری دقیق آن را توضیح می دهیم. در انتهای باغ کوشک مصری است،  این جا از معدود مکان های تهران است که اگر هوا تمیز باشد شما نمای کوه  های توچال را می بینید. پس از دیدن این باغ، سر در موزه ملک را با هم می بینیم. بعد از نمای موزه ملک به سمت خیابان سی تیر می رویم.

 از چند بنای تاریخی گذر می کنیم، به سر در موزه ایران باستان می رسیم. نحوه و ساخت شکل گیری اولین موزه ایران  را توضیح می دهیم و عکسی به یادگار می گیریم. سپس وارد خیابان سی تیر می شویم. از نمای موزه علوم و فناوری را می بینیم. این موزه روزگاری کتابخانه ملی ایران بوده است که بنای کتابخانه ملی به شمال تهران انتقال داده شده است و موزه علوم و فناوری در آن تاسیس شد. کم کم قصه های تاریخی را یکی پس از دیگری می گوییم. یکی از اتفاق های تاریخی این خیابان رویداد تاریخی سی تیر و‌توطئه برکناری دکتر محمدمصدق است، به آن دوران سفر می کنیم. با بیان شیرین و فصیح کارشناس متخصص اتفاقات تاریخ معاصر را مرور می کنیم.

قدیم می زنیم و سر خیابان سرهنگ سخایی به باشگاه افسران می رسیم. در دوران نوسازی شهر تهران در دوران پهلوی توپ مروارید میدان گلشن به این بنا انتقال داده شد. این خیابان از یک طرف به کوشک مصری می رسد و از طرف دیگر به خیابان سی تیر  می رسد که محل گردهمایی و مهمانان افسران ارتش شاهنشاهی بوده است.

پس از روایت باشگاه افسران به کلیسای انجیلی پطروس مقدس می رسیم. این کلیسا بازدید عموم ندارد. نحوه و ساخت و ساز آن را می گوییم. این کلیسا در سال 1891 میلادی مطابق با 1270 خورشیدی توسط مبلغان مذهبی پروتستان ساخته شده است. ساختمان کلیسای پطروس تلفیقی از معماری ایرانی و سبک کلیساهای اروپایی است. در جنب این کلیسا اولین مدرسه آمریکایی توسط ساموئل مارتین جردن ساخته شده است. بعد ها دیواری بین فضای کلیسا و مدرسه کشیده شده و سپس مدرسه مهر جردن نام گرفت. پس از انقلاب این مدرسه مرصاد نام گرفت. قصه های مختلف این بنا را می شنویم و گذری بر مدرسه مرصاد خواهیم داشت.

 پس از شنیدن قصه های ناب ساختمان کلیسای پطروس مقدس نمای ساختمان ستاد ارتش را می بینیم و قصه های تاریخی آن را بازگو می کنیم. پس از آن قدم می زنیم و به خانه احمد قوام السلطنه  می رسیم. خانه ای که بیش از نیم قرن موزه آبگینه و سفالینه است. از سرنوشت احمد قوام می گوییم. از تأثیرگذاری سیاست وی در سیاست خارجی دوران پهلوی دوم می گوییم و سپس بنای قدیمی و فاخر را می بینیم و معماری دقیق آن را توضیح می دهیم. پس از توضیح معماری اندکی استراحت می کنیم. به داخل موزه می رویم. سیر و روند شیشه ها و سفال ها را توضیح می دهیم. در این موزه سیر روند سفال و ساخت شیشه را می شنویم. پس از دیدن موزه آبگینه به مکان جذاب دیگری در خیابان سی تیر می رویم.

کنسیه حییم و موزه کلیمیان از مهم ترین کنسیه های یهودی در تهران است. جالب است بدانید که بازدید از این کنیسه به صورت گروهی و با مجوز و تور و آژانس گردشگری است. آژانس گردشگری بیسان گشت مهر این مجوز را فراهم می کند. وارد کنسیه حییم می شویم. آثار موزه کلیمیان را می بینیم. کنیسه حییم، اولین کنیسه ای بود که در خارج از محله یهودی نشین عودلاجان ساخته شد. قدمت این کنیسه به بیش از یک قرن می رسد. جالب است بدانید که در خلال جنگ جهانی دوم عده ای از مهاجرین لهستانی برای نجات کشورشان به تهران آمدند و مدتی در زیر زمین این کنیسه زندگی کردند. این فقط یکی از قصه های جذاب کنیسه حییم است. پس از بازدید کنیسه حییم، رهسپار موزه ارامنه کلیسای حضرت مریم مقدس می شویم. کلیسای حضرت مریم مقدس در روبه روی مدرسه فیروز بهرام و آتشکده آدریان است.

ورودی کلیسا ارامنه مریم مقدس هم دارای مجوز تور گروهی است که آژانس گردشگری بیسان گشت مهر آن را برای مسافرها فراهم می کند. دیدن موزه ارامنه با سند ها و وسایل بینظیرش شما را بخشی از فرهنگ ارامنه آشنا می سازد. این موزه دارای کارشناس است که توضیحات آن را گوش می دهیم. پس از دیدن موزه ارامنه روبه روی مان آتشکده آدریان قرار دارد. به توضیح و ورود زردشتی های تهران می پردازیم. به بازدید آتشکده آدریان می رویم. این آتشکده یکی از آتشکده های شهر تهران است که توسط پارسیان  زردشتی هند ساخته شده است.

آتشکده آدریان در خیابان میرزا کوچک خان جنگلی در امتداد خیابان سی تیر در میان باغ با درختان کاج قدیمی قرار گرفته است. حیاط این آتشکده یکی از مکان های زیبای تهران است که کم تر شناخته شده است. در نمای ورودی این آتشکده هم از نمونه ایوان های هخامنشی و سرستون های به سبک هخامنشی استفاده شده است. وجود این آتشکده، کلیسای ارامنه و کنسیه حییم باعث شده است که این مکان چهار راه ادیان نام گذاری شود.‌ در اینجا داستان ساخت این آتشکده آدریان را می شنویم.

حالا به مدرسه معروف فیروز بهرام می رسیم. دبیرستانی که در 18 اردیبهشت سال 1311 خورشیدی توسط انجمن زرتشتیان تهران ساخته شد. معماری این مدرسه هم تلفیقی از سبک اروپایی و ایرانی است که سبک معماری پهلوی اول و دوم به حساب می آید. کتابخانه فیروز بهرام یکی از مهم ترین کتابخانه های شهر تهران به حساب می آید که 2500 جلد کتاب دارد.  از افراد مشهوری که در این مدرسه درس خواندند می توان بابک افشار، بیژن جلالی، احمد شاملو، تورج نگهبان، مهرداد بهار و ده ها تن دیگر را نام برد. پس از دیدن نمای  مدرسه فیروز بهرام گذری بر کافه نادری در خیابان جمهوری داریم و سپس پس از شنیدن صدها قصه‌ی تاریخی موثق با خاطرات  خوشی از هم خداحافظی می کنیم.

 

خدمات تور

 

 • راهنمای مجرب مسلط به تاریخ معاصر و معماری
 • پرداخت ورودیه های امکان بازدیدی
 • پذیرایی
 • بیمه نامه تمام اعضای سفر و بیمه حوادث تمامی اعضای سفر
 • مجوز ورودی به کنسیه حییم، آتشکده آدریان، موزه ارامنه کلیسای حضرت مریم مقدس

وسایل مورد نیاز سفر

 • کرم ضد آفتاب
 • کفش مناسب پیاده روی
 • بطری آب معدنی
 • لباس مناسب فصل

توضیحات

*تور گروهی خیابان سی تیر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

11 نفر به این امتیاز داده اند

نظرات در مورد تور گروهی خیابان سی تیر


 • شما اولین دیدگاه رو در مورد تور گروهی خیابان سی تیر بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

سوالات متداول

۱-خیابان سی تیر کجاست؟
پاسخ : خیابان سی تیر در مرکز شهر تهران قرار دارد. این خیابان از یک طرف به خیابان امام خمینی و از طرف دیگر به خیابان جمهوری می رسد.
۲-دلیل محبوبیت خیابان سی تیر چیست؟
پاسخ : این خیابان به خاطر داشتن ده ها بنای قدیمی بالای صد سال اهمیت ویژه ای دارد و یکی از قدیمی ترین خیابان شهر تهران به حساب می آید. وجود بناهای قدیمی باعث شده است که گردشگرهای مختلفی از این مکان بازدید کنند
۳-جاذبه های معروف خیابان سی تیر چیست؟
پاسخ : از جاذبه های معروف این خیابان سی تیر، موزه ی ایران ایران باستان، باشگاه افسری، کلیسای انجیلی پطروس مقدس، موزه ابگینه، کنیسه و موزه کلیمیان، کلیسای ارامنه ی مریم مقدس، آتشکده ادریان و مدرسه فیروز بهرام را نام برد. البته کلیسای حضرت مریم مقدس، آتشکده ادریان و مدرسه فیروز بهرام در خیابان میرزا کوچک خان در شمال سی تیر است اما در گذشته این خیابان به همین نام سی تیر بوده است. در انتهای این خیابان هم باغ سفارت روسیه قرار دارد.
۴-معروف ترین کافه خیابان سی تیر چیست؟
پاسخ : کافه گل رضاییه معروف ترین کافه خیابان سی تیر است.

تازه های بیسان گشت

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به تور گروهی خیابان سی تیر

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای تور گروهی خیابان سی تیر

لطفا تصاویری فقط در مورد "تور گروهی خیابان سی تیر" ارسال نمایید
 • منتظر بمانیذ

تور گروهی خیابان سی تیر

لطفا منتظر بمانید...