تور گروهی ملک ری

امتیاز ۱۱ نفر ۴ از ۵
جاذبه ها : بازدید از آتشکده ری  بازدید از بارو و حصار ری باستان  بازدید از تپه باستانی چشمه علی  بازدید از سنگ نگاره قاجاری چشمه علی  بازدید از برج طغرل  گشتی در آرامستان قدیمی این بابویه و گذری بر مشاهیر ایران از جمله علی اکبر دهخدا، میرزاده عشقی، حسین بهزاد، جهان پهلوان غلامرضا تختی، محمد علی فروغی معروف به ذکاءالملک، دکتر حسین فاطمی و ده ها تن دیگر  بازدید از دژ تاریخی رشکان

معرفی تور گروهی ملک ری

توضیح کلی تور:

یکی از مناطق باستانی اطراف شهر تهران منطقه ری است که امروزه با وجود ده ها آثار باستانی مورد علاقه گردشگرهای بی شمار شده است. آژانس گردشگری بیسان گشت مهر تور  ملک ری را هر ماه برای مسافرهای که به سفرهای فرهنگی علاقه دارد برگزار می کند. در این تور با آثار باستانی شهر ری آشنا می شوید و یک باستان گردی حسابی خواهید داشت. بخش مهمی از آثار تاریخی نزدیک شهر تهران از جمله  آتشکده ری باستان، تپه چشمه علی، آرامستان ابن بابویه ،دژ رشکان، برج تاریخی طغرل و  دژ تاریخی رشکان، را می بینیم و با ده ها اتفاق تاریخی آشنا می شویم. با معمار قدیمی سلجوقی آشنا می شویم و یاد و خاطره مشاهیر ایرانی چون حسین بهزادريا، غلامرضا تختی، میرزاده عشقی و ده ها تن دیگر را گرامی می داریم.

تور ملک ری راس ساعت نه صبح از طرف آژانس گردشگری بیسان گشت مهر برگزار می شود. ساعت نه صبح در میدان هفت تیر تهران سوار بر وسیله نقلیه می شویم تا یک روز دلپذیر را در کنار شهر تهران تاریخ گردی و باستان گردی داشته باشیم. اولین جایی که از شهر ری می بینیم  آتشکده ری باستان است.  این آتشکده از پنج آتشکده به جا مانده از دوره ی ساسانیان است. تاریخچه ساخت و ساز آن را می شنویم و با نحوه و کارکرد آتشکده ها آشنا می شویم. پس از بازدید از آشتکده به سمت بارو حصار ری می رویم. این بارو و حصار به یاد برج و دیوار قدیمی شهرری ساخته شده است. در اینجا شکل گیری تاریخی شهرری را توضیح می دهیم.

 با قدمت این شهر آشنا می شویم. شاید برایتان جالب باشد که این شهر یکی از مهم ترین سکونتگاه های پیش از تاریخ بوده است که از حدود ۵۰۰۰ هزار سال ق.م تا به امروز دارای تکاپوی زندگی در آن جریان داشته است. به سمت منطقه تپه چشمه علی می رویم و یکی از مهم ترین محوطه های پیش از تاریخ ایران می ببنیم. این تپه توسط باستان شناس آلمانی دکتر اریخ اف اشمیت حفاری شده است و یکی از مهم ترین سکونتگاه های ایرانی به حساب می آید. در این تپه با نوع زندگی در دوران مس و سنگ آشنا می شویم و راهنمای مجرب بیسان گشت مهر اطلاعات دست اول و نابی را به شما انتقال می دهد. در این تپه سنگ نگاره فتحعلی شاه قاجار به همراه ملازمانش را می بینیم و علت حجاری در این منطقه را توضیح می دهیم.  این سنگ نگاره از سنقش برجسته باقی مانده فتحعلی شاه قاحار در ایران است. یکی از این سه نقش برجسته در شهر ری قرار دارد.

در قسمت بالا این برج هم باروی ری قرار دارد که برای علاقه مندان جذاب است. در اینجا سیر و روند تاریخی شهرری را مفصل بازگو می کنیم. در  اینجا یکی از چشمه های قدیمی شهر هم  وجود داشته است که  با ساختن اتوبان امام علی راه این چشمه برای همیشه مسدود شد و شما فقط حوچضه هایی که برای آب باقی مانده است را می بینید.در محوطه پیرامونی دژ رشکان را میبینم. این محوطه هم یکی از تپه های باستانی شهر تهران است که  با آثار آن آشنا می شویم و تاریخچه آن را بررسی می کنیم. این دژ در حفاری  دو دهه اخی باستان شناسی کشف و کاوش شد.

 

پس از بازدید این  تپه چشمه علی به بازدید برج طغرل می رویم. برج طغرل از برج های دوران سلجوقی است که قدمتی هزارساله دارد و یکی از مهم ترین آثار تاریخی شهر تهران به حساب می آید. معماری این برج بسیار دقیق ساخته شده است و اهمیت فراوان دارد. این برج در میان باغ بسیار کوچکی قرار دارد که هر روز گردشگرهای علاقه مند به سمت به بازدید این برج می روند. در این برج شما می توانید انعکاس صدا را تجربه کنید و یکی از معدود بناهای ایرانی است که این امکان را به شما می دهد. معماری دقیق برج طغرل را توضیح می دهیم. بر سر مزار  استاد احمد محیط طباطبایی یکی از مهم ترین افراد تاثیر گذار بر ادب پارسی می رویم و یادش را گرامی می داریم. پس از آن به سمت آرامستان ابن باویه می رویم.

وارد آرامستان ابن بابویه می شویم، این آرامستان یکی از مهم تریم  قبرستان های شهر تهران به حساب می آید که هزاران نگین قیمتی در دل آن آرامیده است. هم چنین این آرامستان لوکیشن ده ها فیلم و سریال ایرانی بوده است. تور ملک ری در روز جمعه برگزار می شود و به رسم فرهنگ ایرانی  زیارتی با هل قبور داریم و بر سر مزار مشاهیر ایران از جمله غلامرضا تختی، محمد علی فروغی معروف به ذکا الملک، محسن فروغی، علی اکبر خدا و خاندانش، میرزاده عشقی، دکتر حسین فاطمی ، شهدای قیام سی تیر، بر مزار استاد حسین بهزاد گذر می کنیم و زندگی نامه هر یک را می شنویم و یادشان را گرامی میداریم. در دل دالان های تاریخ قدم می زنیم و سری به اتفاقات معاصر خواهیم داشت.

پس از برای پذیرایی به کافه می رویم. استراحت می کنیم و با ملک ری خداحافظی می کنیم.

خدمات تور

 

  • وسیله حمل و نقل در رفت از هفت تیر به تپه چشمع علی
  • از تپه چشمه علی به صورت  پیاده روی است
  • راهنمای مجرب مسلط به تاریخ معاصر و معماری و باستان شناس
  • پرداخت ورودیه های امکان بازدیدی
  • پذیرایی
  • بیمه نامه تمام اعضای سفر و بیمه حوادث تمامی اعضای سفر

توضیحات

*تور گروهی ملک ری را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه سفرصبحانه : ندارد | ناهار : تدارد | شام : ندارد | اقامت : نداد
11 نفر به این امتیاز داده اند

نظرات در مورد تور گروهی ملک ری


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد تور گروهی ملک ری بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

سوالات متداول

۱-شهر ری در کجا قرار دارد؟
پاسخ : شهر ری در منطقه بیست تهران در جنوب شهر تهران قرار دارد.
۲-مهم ترین آثار تاریخی شهرری چیست؟
پاسخ : مهم ترین آثار تاریخی شهر ری برج طغرل، تپه باستانی چشمه علی، سنگ نگاره فتحعلی شاه قاجار، بازار تاریخی ری، آرامستان این باویه، آرامستان امامزاده عبدالله، آتشکده تاریخی ری، برج نقاره خانه، برج اینانچ و دژ رشکان است
۳-غذای محلی شهر ری چیست؟
پاسخ : غذای محلی شهر ری کباب و ریحان و خوشمزه است که از دیرباز بسیار معروف بوده است.
۴-مهم ترین اتفاق تاریخی معاصر شهرری در چیست؟
پاسخ : مهمترین اتفاق تاریخی معاصر شهر ری در جریان انقلاب مشروطه بوده است که بازاری ها و اهالی کسبه شهر تهران در این مکان تحصن می کنند و در نهایت منجر به پیروزی مشروطه می شود. جدا از این اتفاق هم این شهر از دیرباز نقش مهمی در دوران های مختلف تاریخی داشته است که حائز اهمیت است.

تازه های بیسان گشت

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به تور گروهی ملک ری

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای تور گروهی ملک ری

لطفا تصاویری فقط در مورد "تور گروهی ملک ری" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ

تور گروهی ملک ری

لطفا منتظر بمانید...