میدان تکسیم استانبول

Taksim Square

امتیاز ۸۰ نفر ۳.۵ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
استانبول استانبول - میدان تکسیم
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
میدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشتمیدان تکسیم استانبول - Taksim Square - بیسان گشت

معرفی میدان تکسیم استانبول

میدان تکسیم یا تقسیم استانبول، علاوه بر این که به تنهایی یک جاذبه گردشگری زیبا محسوب می‌شود، بلکه در اطراف آن نیز بناها و مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارند. به همین دلیل رفتن به منطقه میدان تکسیم استانبول را باید در سفر تور ترکیه خود در اولویت گذاشت.

میدان تکسیم استانبول در بخش اروپایی این شهر واقع شده است. این موضوع سبب می‌شود برای رسیدن به آن، مجبور به عبور از روی پل بسفر باشید. به این ترتیب، در مسیر بازدید از میدان تقسیم، از روی تنگه بسفر (لینک به تنگه بسفر) نیز عبور کرده و یکی از زیباترین و بهترین جاذبه‌های گردشگری استانبول را نیز مشاهده خواهید کرد.

دلیل اهمیت میدان تکسیم استانبول

از جمله دلایل معروف بودن و اهمیت این میدان، موقعیت استراتژیک آن است، به طوری که مراکز خرید، جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های تفریحی متعددی در محدوده آن وجود دارند. به این موارد باید وجود تعداد زیادی رستوران‌، مغازه‌ و مخصوصا هتل‌ را اضافه کنیم. همانطور که احتمالا متوجه شده‌اید، اگر پیش از خرید تور استانبول  به دنبال یک هتل با دسترسی بسیار خوب در بخش اروپایی این شهر هستید، می‌توانید یکی از هتل‌های محدوده میدان تکسیم را انتخاب کنید.

جالب است بدانید ایستگاه مرکزی شبکه راه‌های زیرزمینی و مترو شهر استانبول در میدان تقسیم واقع شده است که خود بیش از پیش به اهمیت این منطقه و موقعیت جغرافیایی استراتژیک آن می‌افزاید. میدان تکسیم را به جرات می‌توان قلب استانبول مدرن در نظر گرفت.

یکی از دلایل جذابیت این میدان، قرارگیری یادبود جمهوریت در دل آن است. این یادمان برای جشن گرفتن پیدایش جمهوری ترکیه در سال 1923 که با مبارزات زیادی تحت عنوان جنگ استقلال همراه شده بود، به دست پیئترو کانونیکا، یک پیکرتراش مشهور ایتالیایی، ساخته شد. زمان رونمایی از این یادبود، 5 سال بعد از جشن استقلال ترکیه و در سال 1928 بود. برای دیدن این مجسمه بعد از رسیدن به میدان تکسیم استانبول می‌بایست به ابتدای خیابان استقلال مراجعه کنید.

یادبود جمهوریت طرحی دو طرفه است، به طوری که در یک سوی آن مصطفی کمال (آتاتورک) در لباس سربازی و مشغول رهبری ارتش خود و در سوی دیگر، در لباس رهبر جمهوری ترکیه به نمایش گذاشته شده است. افرادی که به آتاتورک و اعمالی که وی برای آزادی ترکیه انجام داد احترام قائل می‌شوند، به منظور ادای احترام، با تاج گل وارد میدان تکسیم استانبول شده و هر از گاه در این مکان، گردهمایی‌هایی عمومی برگزار می‌کنند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی میدان تکسیم، سیستم ناوگان حمل و نقل درون شهری در اطراف آن فعالیت بسیار خوبی دارد، به همین دلیل از این نقطه می‌توانید با استفاده از خودروهای عمومی، خیلی سریع به دیگر نقاط شهر دسترسی پیدا کنید. دسترسی به ایستگاه مرکزی شبکه زیرزمینی مترو استانبول را نیز نباید از یاد برد. از آنجایی که تمام راه‌های شهر به میدان تکسیم ختم می‌شوند، از آن با عنوان قلب استانبول یاد می‌کنند.

گشت و گذار در اطراف میدان تکسیم استانبول

با کمی قدم زدن اطراف این میدان، هتل‌های مدرن، برج‌های کشیده و بلند قامت، کافی شاپ‌ها و گل فروش‌ها، دفترهای اداری و چندین مکان گردشگری و دیدنی همچون مرکز فرهنگی آتاتورک را مشاهده خواهید کرد. اگر به خوبی اطراف منطقه بگردید، از قرارگیری همه نوع کسب و کار، مغازه، فروشگاه، مکان دیدنی و سازه داخل آن شگفت‌زده خواهید شد.

اما نام میدان تکسیم استانبول بر چه اساسی انتخاب شده است؟ در زمان سلطان محمود اول یا محمود یکم عثمانی، که پادشاهی وی به بین سال‌های 1730 تا 1754 برمی‌گردد، این میدان به عنوان محلی برای انشعاب دادن آب‌های روان از شمال شهر ایجاد شد تا به این ترتیب آب‌های جاری به سایر نقاط استانبول نیز فرستاده شوند. علت نام‌گذاری میدان تکسیم یا تقسیم استانبول بر اساس کاربرد در نظر گرفته شده برای آن بوده است.

مسیرهای منتهی به میدان تکسیم

یکی از مسیرهای بسیار مهم و معروف متصل به این میدان، که یادبود جمهوریت نیز در ابتدای آن واقع شده، خیابان استقلال است. وجود انبوهی از فروشگاه‌ها و فعال بودن تعداد بسیار زیادی کسب و کار در دل این خیابان، سبب شده اغلب شلوغ و پرترافیک باشد. این ازدحام در حالی ایجاد می‌شود که هیچ خودرویی از این مسیر منتهی به میدان تکسیم عبور نکرده و کل خیابان سنگ فرش شده، در اختیار عابران قرار دارد! می‌توان متوجه شد این خیابان توریستی، همواره مملو از مردم است. بدون توجه به ساعت یا روز و شب بودن، خیابان استقلال همواره سر زنده و فعال است.

بسیاری برای رسیدن به میدان تقسیم و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن، خیابان استقلال را انتخاب می‌کنند، چرا که تا رسیدن به مقصد، فرصت خوبی برای دیدن سایر نقاط نیز دارند. به عنوان نمونه محله تاریخی سلطان احمد در همین خیابان واقع شده است. از جمله دیگر مکان‌های دیدنی بسیار مهم استانبول که با رفتن به میدان تکسیم، دسترسی به آن‌ها سریع خواهد شد، باید به مسجد ایا صوفیه ، مسجد آبی، مسجد سلیمانیه، حمام‌های تاریخی استانبول و مخصوصا بازار بزرگ این شهر اشاره کرد. پس در صورتی که به هزینه‌های سفر اهمیت نمی‌دهید، حتما هتل محل اقامت خود را در اطراف این میدان انتخاب کنید.

با قدم زدن در خیابان استقلال، شعب برندهای پوشاک و فست فودهای بین‌المللی زیادی همچون دیزل، زارا و مک دونالد را مشاهده خواهید کرد. وجود رستوران‌های محلی، مکمل آن‌ها شده و سبب می‌شوند برای هر نوع سلیقه‌ای یک رستوران وجود داشته باشد.

همانظور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره کردیم، از جمله مکان‌های دیدنی اطراف میدان تکسیم، مرکز فرهنگی آتاتورک است که در همان اولین روزهای پیروزی وی و تاسیس جمهوری ترکیه، ساخت آن آغاز شد. این مرکز دارای یک سالن اپرا بوده و تعداد زیادی از کنسرت‌ها و برنامه‌های فرهنگی بزرگ در آن برگزار می‌شوند.

فارغ از این موضوع که حین سفر به ترکیه، خرید کردن یا بازدید از مکان‌های تفریحی و تاریخی را بیشتر دوست دارید، هتل‌های اطراف میدان تکسیم استانبول بهترین مکان‌ها برای اقامت هستند. به طور واضح، وقتی در قلب یک شهر مستقر هستید، بهترین دسترسی ممکن به دیگر نقاط شهر را دارید.

توضیحات
نمایش بیشتر

*میدان تکسیم استانبول را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
80 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
22 نفر
عالی
14 نفر
خوب
24 نفر
متوسط
19 نفر
بد
0 نفر

نظرات در مورد میدان تکسیم استانبول


شما اولین دیدگاه رو در مورد میدان تکسیم استانبول بنویسین.
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

موقعیت میدان تکسیم استانبول روی نقشه

مکان های نزدیک میدان تکسیم استانبول

 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو

سایر دیدنی های نزدیک به میدان تکسیم استانبول

پل گالاتا استانبول
Istanbul Galata Bridge
قصر ییلدیز استانبول
Istanbul Yıldız Palace

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

شهریور ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
مهر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

میدان تکسیم استانبول

لطفا منتظر بمانید...