تفریح و سرگرمی در استانبول

تفریح و سرگرمی در استانبول یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که توریست‌ها را به این شهر جذب می‌کند. استانبول و دیگر شهرهای ترکیه فارغ از جذابیت به خاطر قرارگیری روی خط ساحلی و داشتن چشم‌انداز و آرامشی بی‌نظیر، به خاطر داشتن بیشینه تاریخی اهمیت بسیار زیادی در صنعت توریسم پیدا کرده‌اند.

احتمالا در کتاب‌های تاریخی، به دفعات نام قسطنطنیه را شنیده‌اید، اما آیا می‌دانید استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری دنیا برای تمامی توریست‌های جهان مخصوصا ایرانی‌ها، همان قسطنطنیه سابق است! استانبول یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا به شمار رفته و اسرار امپراطوری‌های متعددی را در سینه دارد. این شهر روزگاری مقر اصلی پادشاهی امپراطوری روم باستان بود، فرمانروایی که قدمت آن به بیش از 2 هزار سال پیش برمی‌گردد و زمانی بر کل دنیا حکمرانی می‌کرد. به همین دلیل برخلاف شهرهای پررفت و آمدی همچون دبی که تمی تکنولوژیک و پیشرفته دارند، تور استانبول  به خاطر تاریخچه غنی این شهر مورد توجه توریست‌ها قرار دارد.

تعدد مکان‌ های دیدنی ترکیه و مراکز تفریح و سرگرمی در شهر استانبول

البته این موضوع به معنی غیر تکنولوژیک و به روز نبودن استانبول نیست، اما در هر صورت، بیشتر به خاطر طبیعت بکر آن و همچنین  مکان های تاریخی بی‌شماری که در سرتاسر شهر قرار گرفته‌اند، مورد توجه قرار گرفته است. البته امروز کمتر مکان های دیدنی تاریخی استانبول به شکلی کاملا دست نخورده از زمان امپراطوری روم شرقی باقی مانده و اغلب آن‌ها طی دوره‌های زمانی مختلف، بعد از آسیب دیدن در نتیجه وقوع زلزله، ایجاد جنگ‌های خیابانی و سست شدن در اثر فرسایش، تعمیر شده‌اند. با این حال، چیزی از ارزش تاریخی آن‌ها کم نمی‌کند. در هم آمیخته شدن جذابیت‌های تاریخی و طبیعی سبب شده استانبول، یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا باشد.

همچنین باید به ارزش پایین‌تر لیر ترکیه در مقایسه با پول دیگر کشورهای اروپایی و دلار آمریکا اشاره کرد که یکی از محرک‌های اصلی توریست‌های برای سفر پیاپی به استانبول به شمار می‌رود. ارزش تقریبا برابر پول ایران و ترکیه سبب شده هزینه سفر به شهرهای این کشور از جمله مهم‌ترین شهر آن، استانبول، برای توریست‌های کشورمان نیز به میزان قابل توجهی در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی پایین‌ باشد.

حین سفر به استانبول می‌توانید از چند بهشت (و جهنم) روی کره زمین نیز به واسطه طی یک مسافت چند ساعته به صورت دریایی دیدن کنید! مجمع الجزایر پرنس  از 9 جزیره مختلف تشکیل شده‌ و جزو دیدنی‌ترین نقاط ترکیه به شمار می‌روند. خوشبختانه دسترسی به آ‌ن‌ها از مرکز شهر آسان است؛ کافی است به متروی میدان تکسیم رفته و بعد از طی کردن چند ایستگاه، در ساحل سوار کشتی شوید و دو ساعت بعد در بهشت فرود آیید!‌ به عنوان مهم‌ترین جزایر پرنس که بر اساس وسعتشان، به مرور زمان اهمیت بیشتری در مقایسه با بقیه پیدا کرده‌اند باید به جزیره بیوک آدا استانبول (بزرگترین جزیره)، جزیره هیبلی آدا  و جزیره بورگازآدا استانبول اشاره کرد.

میدان تکسیم استانبول

میدان تکسیم استانبول - Taksim Square

میدان تکسیم یا تقسیم استانبول، علاوه بر این که به تنهایی یک جاذبه گردشگری زیبا محسوب می‌شود، بلکه در اطراف آن نیز بناها و مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارند. به همین دلیل رفتن به منطقه میدان تکسیم استانبول را باید در سفر تور ترکیه خود در اولویت گذاشت.

میدان تکسیم استانبول در بخش اروپایی این شهر واقع شده است. این موضوع سبب می‌شود برای رسیدن به آن، مجبور ... ادامه مطلب

۷ از ۵ امتیاز ۲۳۵۳ نفر
خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول - Istanbul İstiklal Avenue

خیابان استقلال استانبول (İstiklal Avenue) یکی از دیدنی‌ترین، پررفت و آمدترین و مهم‌ترین خیابان‌های شهر استانبول است. در خیابان İstiklal مکان‌های دیدنی، تفریحی و شعبه‌های برندهای معتبر زیادی را در خیابان ایستیکلال پیدا خواهید کرد.

همانند هر شهر دیگر، در استانبول نیز اهمیت برخی قسمت‌ها نسبت به بقیه بیشتر بوده و به همین دلیل پررفت و آمدتر هستند. همین موضوع سبب شده کسب و کارهای زیادی نیز ... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۱۵۹۵ نفر
شهربازی ویالند استانبول

شهربازی ویالند استانبول - Istanbul Vialand Amusement Park

شهربازی ویالند استانبول (Istanbul Vialand Amusement Park) یکی از مدرن‌ترین مکان‌های تفریحی این شهر است. اگر به دنبال یک شهر بازی در شهر استانبول هستید، شهر بازی ویالند استانبول را از دست ندهید.

استانبول شهری مملو از آثار تاریخی باستانی است. بخش قابل توجهی از آن‌ها مربوط به امپراطوری روم شرقی بوده و به همین دلیل نزدیک به 2 هزار سال قدمت دارند. با این حال، استانبول ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۷۲۰ نفر
پل سلطان محمد فاتح استانبول

پل سلطان محمد فاتح استانبول - Fatih Sultan Mehmet Bridge

پل سلطان محمد فاتح (Fatih Sultan Mehmet Bridge) که از آن به عنوان دومین پل بسفر نیز یاد می‌کنند، متصل‌کننده دو سر تنگه بسفر به یکدیگر است. پل سلطان محمد فاتح روزی جزو بزرگترین و طویل‌ترین پل‌های دنیا بود.

پل سلطان محمد فاتح بر بستر تنگه بسفر بنا شده و دو سر آن را به یکدیگر متصل می‌کند. وقتی این سازه در سال 1988 میلادی ساخته ... ادامه مطلب

۷ از ۵ امتیاز ۷۵۰ نفر
جزیره بیوک آدا استانبول

جزیره بیوک آدا استانبول - Istanbul Büyükada Island

جزیره بیوک آدا استانبول (Istanbul Büyükada Island) را بزرگترین، بهترین، دیدنی‌ترین و زیباترین جزیره استانبول می‌دانند. همانطور که از نام جزیره بیوک آدا (جزیره بزرگ) مشخص است، ابعاد بسیار بزرگی در بین مجمع‌الجزایر پرنسس دارد.

از بین 9 جزیره مجمع‌الجزایر پرنسس، بزرگترین مورد جزیره بیوک آدا است. معمولا گردشگران تلاش می‌کنند رفتن به این جزیره را حتما در برنامه تور استانبول خود قرار بدهند. با استفاده ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۷۲۵ نفر
جزیره هیبلی آدا استانبول

جزیره هیبلی آدا استانبول - Istanbul Heybeliada

جزیره هیبلی آدا استانبول (Istanbul Heybeliada) دومین جزیره بزرگ در مجمع‌الجزایر پرنس است. زیبایی جزیره هیبلی آدا وصف نشدنی بوده و امروز یکی از مقاصد اصلی گردشگران ترکیه و شهر استانبول است.

جزایر پرنس، امروز جزو بکرترین نقاط دنیا برای تفریح و گذران وقت محسوب شده و توریست‌ها و حتی مردم کشور ترکیه از آن‌ها با عنوان بهشت‌هایی روی کره زمین یاد می‌کنند. با این حال ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۵۷۸ نفر
پل بسفر (پل شهدای 15 جولای) استانبول

پل بسفر (پل شهدای 15 جولای) استانبول - Bosphorus Bridge

پل بسفر یا پل شهدای 15 جولای (Bosphorus Bridge) روی تنگه بسفر ایجاد شده و قسمت آسیایی شهر استانبول را به قسمت اروپایی آن متصل می‌کند. نام پل بسفروس چند سالی است که به پل شهدای 15 جولای تغییر کرده است.

اهمیت تنگه بسفر برای گردشگران پرواضح است؛ این تنگه در واقع مرز حائل قسمت آسیایی و اروپایی شهر استانبول است و به همین دلیل هر فردی در ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۵۳۰ نفر
میدان سلطان احمد استانبول

میدان سلطان احمد استانبول - Sultanahmet Square

میدان سلطان احمد یا به طور کلی منطقه سلطان احمد با عنوان استانبول قدیم نیز شناخته شده و جزو نقاطی از شهر است که سر زدن به آن را هرگز نباید از قلم بیندازید. اطراف میدان سلطان احمد استانبول مکان‌های گردشگری، دیدنی و تاریخی زیادی وجود دارند.

استانبول شهری بسیار وسیع است، به همین دلیل در صورت عدم اقامت در یک محله نزدیک به اصلی‌ترین مکان‌های دیدنی آن، ... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۴۹۱ نفر
پارک ییلدیز استانبول

پارک ییلدیز استانبول - Istanbul Yıldız Park

پارک ییلدیز استانبول (Istanbul Yıldız Park) از جمله پارکهای دیدنی شهر استانبول است. این پارک مملو از درختان قدکشیده و بلند بوده و مناظر طبیعی بسیار زیبایی را درست در دل شهر در معرض دیدتان قرار میدهد.

پارک ییلدیز استانبول را با نام باغ سلطنتی ییلدیز نیز میشناسند، چرا که روزی اقامتگاه تعدادی از پادشاهان عثمانی به شمار میرفته است. این ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۴۷۵ نفر
برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول - Istanbul Galata Tower

برج گالاتا استانبول که با نام گالاتا کوله سی نیز شناخته می‌شود، از جمله مکان‌هایی است که در تور استانبول خود نباید سر زدن به آن را فراموش کنید. Galata Tower با داشتن ارتفاعی حدود 67 متر چشم هر بیننده‌ای را به سمت خود خیره می‌کند.

برج گالاتا فقط یک مکان تاریخی که با تماشای آن از بیرون لذت ببرید، نیست. با رفتن به بالای این برج ... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۴۸۱ نفر
کاخ دلمه باغچه استانبول

کاخ دلمه باغچه استانبول - Dolmabahçe Palace

کاخ دولما باغچه استانبول از جمله دیدنی‌ترین مکان‌های این شهر است. قصر Dolmabahçe Palace ترکیه در استانبول از آنجایی مورد توجه است که دارای ابعاد بزرگی بوده و روزگاری، اصلی‌ترین مرکز اداری امپراطوری عثمانی تلقی می‌شد.

روزی روزگاری، کاخ دولما باغچه استانبول اصلی‌ترین مرکز اداری امپراطوری عثمانی بود، امپراطوری که قدرت آن تن فرمانروایان دیگر نقاط دنیا را به لرزه می‌انداخت. این مکان با داشتن چیزی حدود ... ادامه مطلب

۷ از ۵ امتیاز ۴۶۶ نفر
شهربازی اسفانبول (ویالند استانبول)

شهربازی اسفانبول (ویالند استانبول) - İsfanbul Tema Park

شهربازی اسفانبول یا همان ویالند استانبول (İsfanbul - Tema Park) یکی از جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی است که در شهر استانبول ترکیه پیدا خواهید کرد. محبوبیت شهربازی اسفانبول استانبول در حد بین المللی است.

شهربازی اسفانبول در سال 2013، با نام ویالند استانبول و به عنوان بزرگترین شهربازی مهم‌ترین شهر ترکیه افتتاح شد، اما چند سال بعد نامش به آن چه امروز می‌شنویم تغییر پیدا کرد. در واقع اسفانبول نام ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۴۸۵ نفر
تنگه بسفر (بسفروس)

تنگه بسفر (بسفروس) - Bosporus

تنگه بسفر یا بسفروس که آن را با نام تنگه استانبول نیز می‌شناسند، دارای 32 کیلومتر طول بوده و متصل‌کننده دریای مرمره و دریای سیاه است. تنگه Bosporus جزو پررفت و آمدترین کانال‌های آبی در سرتاسر دنیا محسوب می‌شود.

تنگه بسفر یکی از دیدنی ترین نقاط استانبول است. در طول 32 کیلومتری این تنگه، عرض آن در کمترین حالت به 500 متر و در بیشترین حالت ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۴۵۸ نفر
شاخ طلایی استانبول

شاخ طلایی استانبول - Golden Horn

شاخ طلایی استانبول (Golden Horn) که با نام منطقه خلیج شاخ طلایی استانبول نیز شناخته می‌شود، یک آبراه فوق‌العاده زیبا در این شهر بوده و منظره بسیار بکری دارد. اغلب مسافران بازدید از آن را در برنامه تور استانبول خود قرار می‌دهند.

شاخ طلایی که نزد مردم محلی با نام هالیچ (Haliç) نیز شناخته می‌شود، یک آبدره بوده و به خاطر داشتن شکلی شبیه به شاخ، ... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۴۱۶ نفر
موزه پرا استانبول

موزه پرا استانبول - Istanbul Pera Museum

موزه پرا استانبول (Istanbul Pera Museum) یک موزه هنر بوده و همه روزه بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. موزه پرا ترکیه از جمله دیدنی‌ترین مکان‌های دیدنی این کشور برای علاقه‌مندان به هنر است.

موزه پرا استانبول در منطقه بیوقلو و در قسمت اروپایی شهر واقع شده است، به همین دلیل برای رسیدن به آن از بخش آسیایی می‌بایست از روی تنگه بسفر عبور کنید. موزه پرا ... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۴۱۳ نفر
آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول  - Istanbul Aquarium

آکواریوم استانبول (Istanbul Aquarium) از جمله مکان‌های دیدنی مدرن این شهر است. برخلاف مکان‌های دیدنی تاریخی، هر فردی اعم از پیر یا جوان با رفتن به آکواریوم استانبول به وجد خواهد آمد.

قدمت برخی از مکان‌های دیدنی شهر استانبول به بیش از 2 هزار سال پیش برمی‌گردد، اما آکواریوم استانبول کمتر از 10 سال سن دارد! این آکواریوم بسیار بزرگ، در سال 2011 در جنوب غربی استانبول ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۳۱۰ نفر
موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول - Istanbul Museum of Modern Art

موزه هنرهای مدرن استانبول (Istanbul Museum of Modern Art) به گردشگران کمک می‌کند بیشتر با فرهنگ کنونی مردم ترکیه معاصر آشنا شوند. برخلاف سایر موزه‌های سرتاسر ترکیه و مخصوصا استانبول، موزه هنرهای مدرن رنگ و بویی مدرن، امروزی و تکنولوژیک دارد!

استانبول گنجینه‌ای عظیم از اسرار تاریخی را در سینه دارد. این شهر از سال‌ها قبل و زمان امپراطوری بیزانس حدود 2 هزار سال پیش، وقتی که ... ادامه مطلب

۷ از ۵ امتیاز ۳۴۰ نفر
تخت استانبول

تخت استانبول - taht istanbul

tahtistanbul.com
عکس های اینستاگرامی با تخت استانبول
امکان ندارد شما یکی از کاربرهای اینستاگرام باشید اما عکس سلبریتی ها و افراد مختلف را در تخت استانبول ندیده باشید. تخت استانبول یکی از مکان های دیدنی استانبول ترکیه است که اگر اهل عکاسی باشید حتما باید در سفر به استانبول در این مکان با منظره 360 درجه شهر استانبول عکسهایی بیندازید. ما در این مطلب به تخت استانبول میپردازیم
ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۲۲۸ نفر
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو