مرکز فرهنگی حیدر علی اف


HEYDAR ALIYEV CENTER

امتیاز 423 نفر 7 از 10

تصاویر مرکز فرهنگی حیدر علی اف

امتیاز دهی امتیاز دهی
ارسال دیدگاه ارسال دیدگاه
ارسال تصویر ارسال تصویر
تصویر 1931  مرکز فرهنگی حیدر علی اف
تصویر 1932  مرکز فرهنگی حیدر علی اف تصویر 1933  مرکز فرهنگی حیدر علی اف تصویر 1934  مرکز فرهنگی حیدر علی اف تصاویر بیشتر
نقشه بیسان گشت
باکو باکو - خیابان حیدر علی اف
+994 12 505 60 01

معرفی مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف ( حیدر عیلوف ) تنها در باکو، بلکه در کل جهان یکی از دیدنی‌ترین نقاط برای توریست‌‌ها محسوب می‌شود. این سازه بسیار زیبا دارای مساحت زیادی بوده و سال‌ها است تبدیل به نمادی از آذربایجان و باکوی مدرن شده است. معماری فوق‌العاده خاص و استثنایی مرکز فرهنگی حیدر علیف سبب شده از زمان ساخت آن، همه ساله شاهد قرارگیری نام مرکز در بین زیباترین و بهترین معماری‌‌های سال باشیم.

مرکز فرهنگی حیدر علیف از يک سالن کنفرانس، يک موزه، يک کتابخانه و پارکی به مساحت 9 هکتار تشکیل شده است. طراحی منحنی و کاملا خاص آن سبب شده این مرکز به یکی از مدرن‌ترین سازه‌‌ها در سراسر دنیا تبدیل شود. زها حديد (Zaha Hadid) معمار معروف بریتانیایی - عراقی، طراحی این مرکز را عهده‌دار بود. این مسئولیت در سال 2007 و بعد از برگزاری یک مسابقه به این بانوی معمار سپرده شد.

شکل ظاهری مرکز فرهنگی حیدر علیف شبیه به یک موج صعودی است که از زمین به سوی آسمان کشیده می‌شود. این موج بعد از صعود، مجددا با سرعتی پایین‌تر از آسمان به سمت زمین برمی‌گردد. بعد از استفاده از یک تور باکو و سفر به این شهر زیبا، در صورت عدم مراجعه و دیدن از مرکز فرهنگی حیدر علیف ، بدون شهر سفر خود را بدون نتیجه گذاشته‌اید. با تهیه یک بلیط قادر خواهید بود از قسمت‌‌های مختلف این مرکز فرهنگی همچون موزه بزرگ آن دیدن کنید.

مرکز فرهنگی خیدر علی اف ساختمانی به مساحت صد هزار متر مربع است که تمامی توابع آن همراه با ورودی‌‌های مرکز به صورت چین‌‌هایی در یک سطح متوالی نمایان شده‌اند. بعد از مطرح شدن طرح، ارائه طرح اولیه و معماری مد نظر و در ادامه چند سال ساخت آن، مرکز فرهنگی حیدر علیف سرانجام در سال 2012 به صورت رسمی افتتاح شد.

البته در اصل، شرکت معماری زاها حدید موفق شد مسئولیت طراحی مرکز فرهنگی حیدر علیف را بر عهده بگیرد. یکی از افتخارات بزرگ ما، حضور بانویی ایرانی در طراحی این مرکز بوده است. خانم سارا شیخ اکبری جزو تیم طراحی زها حدید بوده و مسئولیت بزرگ طراحی داخلی مرکز فرهنگی حیدر علی اف را بر عهده داشته است.

یکی از اهداف بنا کردن این سازه خارق‌العاده، تبدیل کردن آن به محلی به منظور برگزاری برنامه‌‌های فرهنگی مهم کشور آذربایجان بوده است. ساختار موج گونه آن در کل مرکز به چشم خورده و چه در حال حرکت بیرون از آن و چه حین حرکت درون مرکز به خوبی حس می‌شود.

امروز مرکز فرهنگی حیدر علی اف تبدیل به چهره آذربایجان و باکو شده است و هر فردی با مسافرت به این شهر، بدون شک بازدید از بخش‌‌های مختلف آن را از دست نمی‌دهد. توصیه می‌کنیم بعد از سفر به باکو، حتما چندین مرتبه از مرکز فرهنگی حیدر علیف دیدن کنید.

توضیحات
نمایش بیشتر

هتل‌های نزدیک به مرکز فرهنگی حیدر علی اف

موقعیت مرکز فرهنگی حیدر علی اف روی نقشه

لوگوی نقشه بیسان گشت مشاهده نقشه
423 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند

نظرات در مورد مرکز فرهنگی حیدر علی اف


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد مرکز فرهنگی حیدر علی اف بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
برای رزرو تور و یا اتاق در مرکز فرهنگی حیدر علی اف با آژانس بیسان گشت به شماره 91004446-021 تماس بگیرید. (۹ صبح تا ۶ عصر )
مرکز تماس
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به مرکز فرهنگی حیدر علی اف

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای مرکز فرهنگی حیدر علی اف

لطفا تصاویری فقط در مورد "مرکز فرهنگی حیدر علی اف " ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ