تفریح و سرگرمی و دیدنی در باکو

تفریح و سرگرمی در باکو

امکان تفریح و سرگرمی در باکو به خوبی مهیا است‌!‌ در پایتخت آذربایجان مراکز تفریحی متعدد و بزرگی همچون مرکز فرهنگی حیدر علی اف وجود داشته و مکان های تاریخی زیادی برای گشت و گذار در آن پیدا خواهید کرد.

تمامی قسمت‌های باکو برای توریست‌ها جذاب نیست، به همین دلیل پیش از سفر بهتر است از مکان های دیدنی باکو اطلاع پیدا کنید. ایچری شهر یا بخش قدیمی باکو از سده‌های میانی به جا مانده و از جمله آثار به ثبت رسیده در سایت میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. بر اساس اطلاعات تاریخی به جا مانده، اولین شواهد و مستندات این شهر به قرن ششم میلادی برمی‌گردد. نکته جالب اینجاست که با ورق زدن کتاب‌های تاریخی متوجه می‌شویم طی دوره یاد شده، باکو و در کل آذربایجان بخشی از امپراطوری در اختیار فرمانراوایان پارسی بوده است. با وجود این پیشینه تاریخی که یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت تور باکو به شمار می‌رود، بیشتر مکان‌ های دیدنی و تاریخی باکو به قرن چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم میلادی مربوط می‌شوند.

مکان های دیدنی باکو و تفریح و سرگرمی در این شهر

به عنوان نمونه‌ای از دیدنی‌ترین مکان‌ های دیدنی باکو می‌توان به کاخ شیروان شاه اشاره کرد که ساخت آن به حدود 500 سال پیش برمی‌گردد. البته وقوع چندین زلزله و همچنین فرسایش سازه سبب تخریب آن با گذر زمان شد، اما در هر صورت دولت وقت برای سر پا نگه داشتن آن همت زیادی کرد. کاخ شیروان شاه در سال 1964 میلادی به یک موزه تبدیل شد. اگرچه ورود به ایچری شهر رایگان است، اما برای دیدن این موزه باید ورودی پرداخت کنید. بخش دیگری از مکان های تفریحی پایتخت آذربایجان در خارج از شهر قرار دارند. به عنوان نمونه می‌توان به یانار داغ اشاره کرد که محبوبیتی در سطر جهانی دارد. این کوه سوزان همیشه شعله‌ور است و با رفتن به آنجا، شعله‌های آتشی را خواهید دید که از دل زمین بیرون زده‌اند!

وجود مکان های دیدنی تاریخی متعدد باکو با در نظر گرفتن مرکز فرهنگی حیدر علی اف  سبب می‌شود حسی متضاد حین سفر به باکو برای توریست‌ها به وجود بیاید! این مرکز بسیار تکنولوژیک و لوکس بوده و از زمان ساختنش، چندین سال به صورت پیاپی برنده جایزه بهترین معماری سال شده است. در دل این مرکز به مساحت 9 هکتار، یک موزه، سالن کنفرانس، کتابخانه، پارک و بخش‌های تفریحی و فرهنگی دیگری ایجاد شده است، به همین دلیل به جرات می‌توان گفت توریست‌ها می‌توانند طی سفر 4 الی 5 روزه خود به باکو، تمام وقتشان را در مرکز فرهنگی حیدر علی اف سپری کنند و همچنین برای گشت و گذار در آن با کمبود زمان مواجه شوند!

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف  - HEYDAR ALIYEV CENTER

مرکز فرهنگی حیدر علی اف ( حیدر عیلوف ) تنها در باکو، بلکه در کل جهان یکی از دیدنی‌ترین نقاط برای توریست ها محسوب می‌شود. این سازه بسیار زیبا دارای مساحت زیادی بوده و سال‌ها است تبدیل به نمادی از آذربایجان و باکوی مدرن شده است. معماری فوق‌العاده خاص و استثنایی مرکز فرهنگی حیدر علیف سبب شده از زمان ساخت آن، همه ساله شاهد قرارگیری نام مرکز در ... ادامه مطلب

۷ از ۵ امتیاز ۴۲۳ نفر
موزه فرش آذربایجان در باکو

موزه فرش آذربایجان در باکو - azerbaijan carpet museum

داشتن تاریخ و فرهنگی غنی دلیلی است که بسیاری از افراد را به دیدن باکو به جای دیگر شهرهای بین المللی و توریستی تشویق می‌کند. در موزه فرش جمهوری آذربایجان به عنوان یکی از دیدنی ترین نقاط در سرتاسر این کشور می‌توان مجموعه‌ای عظیم از فرش ها و قالیچه ها را مشاهده کرد که نشان دهنده طرح های مدرن و همچنین سنتی هنر به ثبت رسیده آذربایجان در ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۲۴۵ نفر
چرخ و فلک باکو

چرخ و فلک باکو - Baku Ferris Wheel

وقتی از تمامی مکان های دیدنی شهر باکو دیدن کردید، بد نیست در انتهای سفر خود یک جمع بندی نیز داشته باشید، به این روش که با رفتن به چرخ و فلک باکو کل شهر را دیده و خاطرات مکان هایی که طی سفر خود از آن‌ها بازدید کرده‌اید را تداعی کنید. به لطف چرخ و فلک باکو می‌توان نمایی 360 درجه از پایتخت آذربایجان را مشاهده کرد.

ادامه مطلب

۹ از ۵ امتیاز ۱۸۷ نفر


بلوار باکو - محلی فوق العاده برای پیاده روی - Baku Boulevard

دلیل اصلی جذابیت باکو، ترکیب معماری و سازه های مدرن با ساختمان قدیمی و باستانی است. به عنوان نمونه با قدم گذاشتن در باکو از یک طرف با کاخ شیروان شاه که قدمتی بیش از پانصد سال دارد رو به رو می‌شویم و از دیگر، به مرکز فرهنگی حیدر علیف برخورد می‌کنیم که سال ها است جایزه برترین معماری مدرن را به خود اختصاص می‌دهد. بلوار ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۱۸۴ نفر
رستوران باغ هنر باکو

رستوران باغ هنر باکو - ART GARDEN

از برج مایدن در شهر قدیمی باکو، تا رسیدن به رستوران باغ هنر تنها 5 دقیقه راه است. بسیاری از مردم حین نظر دادن درباره این رستوران در جای جای اینترنت اعلام می‌کنند در این مکان غذاهای ترکیه‌ای سرو می‌شود، اما این عقیده نادرستی است. باغ هنر رستورانی آذربایجانی و سنتی بوده و غذاهای بسیار خوبی در آنجا سرو می‌شود. محیط درون آن به سبک قرون وسطی طراحی ... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۲۰۱ نفر
موزه کتاب‌ های مینیاتوری باکو

موزه کتاب‌ های مینیاتوری باکو - Baku Museum of Miniature Books

موزه کتاب‌ های مینیاتوری باکو به عنوان تنها نمونه در نوبه خود شناخته می‌شود. همانند بسیاری دیگر از مکان های دیدنی در پایتخت آذربایجان، این مکان نیز در ایچری شهر واقع شده و در مجاورت کاخ شیروان شاه قرار دارد. بعد از آغاز فعالیت موزه در سال 2002، به واسطه گذشت کمتر از یک ماه درب های آن به روی عموم برای استفاده همگانی باز شد.

ادامه مطلب

۷ از ۵ امتیاز ۱۵۹ نفر
پارک ملی قبوستان آذربایجان

پارک ملی قبوستان آذربایجان - Gobustan National Park

پارک ملی قوبوستان که در سایت میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است یک مکان دیدنی و تاریخی در کشور آذربایجان محسوب می‌شود. این مکان مملو از آثار باستانی سنگی، سنگ های حکاکی شده و مخصوصا کوه های آتش فشان گل و لای است.

منطقه پارک ملی قوبوستان

این میراث تاریخی در واقع منطقه‌ای تپه‌ای و کوهستانی به شمار آمده و در جنوب شرقی رشته‌کوه‌ های قفقاز واقع ... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۱۳۵ نفر

رستوران فیروزه باکو

رستوران فیروزه باکو - firuze restaurant

رستوران فیروزه باکو از نظر دسترسی فوق‌العاده بوده و به خاطر قرار گرفتن درست در مرکز شهر در میدان فواره، به راحتی می‌توان به آنجا مراجعه کرد. این رستوران قدیمی است، اما طی گذر زمان به میزان فوق‌العاده زیادی تغییر پیدا کرده است. داخل آن دارای طرح‌ های ملی زیادی بوده و با فرش ها و نقاشی های فوق‌العاده‌ای تزیین شده است. اگر در دل شهر باکو به ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۱۵۷ نفر
رستوران تونقال باکو

رستوران تونقال باکو - TONGAL RESTAURANT

باکو شهری بسیار جذاب برای توریست ها است، به همین دلیل مکان هایی مختلف برای افراد دارای فرهنگ های گوناگون در آن وجود دارد. اما اگر فردی بخواهد در محیطی منحصربه‌فرد و دارای فرهنگ و آداب و رسوم آذربایجان، غذاهای محلی این کشور را صرف کند باید به کجا برود؟ در صورت طرح این پرسش، بیشتر افراد محلی رستوران تونقال را به شما معرفی خواهند کرد.

رستوران ... <a class=ادامه مطلب

۹ از ۵ امتیاز ۱۲۸ نفر
میدان فانتین باکو

میدان فانتین باکو -  Fontaine Square

میدان فانتین باکو ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۱۰ نفر
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو