برج مایدن - قلعه دختر باکو

Maiden Tower

امتیاز ۲۵۴ نفر ۷ از 10

معرفی برج مایدن - قلعه دختر باکو

برج مایدن - قلعه دختر باکو

اگر پیش از این درباره مکان‌‌های دیدنی در شهر باکو پیش از سفر به کشور آذربایجان تحقیق کرده باشید، بدون شک در هر وب سایتی نام برج مایدن یا قلعه دختر باکو را مشاهده کرده‌اید. این مکان در شهر قدیمی که به زبان آذربایجانی شهر داخلی بیان می‌شود واقع شده است و در مقابل بلوار شهر که خود به خاطر مجاورت با دریای خزر جزو دیدنی ترین مکان‌‌ها در باکو است قرار دارد.

برج مایدن باکو

شگفتی‌‌های برج مایدن

برج مایدن را می‌توان به برج ایفل باکو تشبیه کرد! سنگ نوشته‌‌های روی دیوارهای آن نشان می‌دهد زمان ساخت این بنا به قرن دوازده میلادی یعنی حدود هشتصد سال پیش برمی‌گردد که نشان دهنده ارزش فوق‌العاده زیاد این بنا است. با این حال درباره زمان ساخت این برج همچنان ابهاماتی وجود دارد، چرا که نحوه معماری و طراحی و همچنین سنگ‌‌های استفاده شده در برج مایدن ، با سایر بناهای ایجاد شده در همان دوره زمانی کاملا متفاوت است. به همین دلیل دانشمندان و تاریخ نویسان درباره زمان ساخته شدن برج ایفل باکو با یکدیگر اختلاف دارند.

این برج آن‌چنان بلند نیست و ساختمان‌‌های بلندتر از آن نیز در باکو پیدا می‌شود، اما ظاهر مرموز و اسرارآمیز آن سبب شده برج مایدن از تمامی سازه‌‌های واقع در پایتخت آذربایجان متفاوت شود. از دید هوایی این برح شبیه به بوتا (الگوی پیزلی) به نظر می‌رسد که جزو نمادهای زیورآلات در آذربایجان محسوب می‌شود.

هنوز مشخص نیست در زمان ساخت برج مایدن، هدف از پیاده سازی آن چه چیزی بوده است. احتمالا این برج به عنوان معبدی برای زرتشتیان ساخته شده بود، چرا که الگوهای پیزلی یاد شده در بالا، شبیه به آتش هستند. همچنین این قصر احتمالا در زمان‌‌هایی به عنوان دژی مستحکم برای شیروان شاه به حساب می‌آمده است.

افسانه‌ای بسیار معروف درباره این برج قدیمی و زیبا وجود دارد. بر اساس افسانه‌‌ها، یک پادشاه در زمانی دور تصمیم می‌گیرد تا با دختر خویش ازدواج کند! دختر که از تصمیم پدر خود شرمسار شده بود، از پدر خود می‌خواهد برجی بنا کند و به محض تکمیل برج با وی ازدواج خواهد کرد. بعد از تکمیل برج، آن دختر با پرت کردن خود به پایین از بالای آن اقدام به خودکشی کرد.

دولت آذربایجان از مدت‌‌ها قبل مرمت‌‌هایی را برای سرپا نگه داشتن برج مایدن انجام داده است. در سال 2000 این برج در سایت میراث جهانی یونسکو ثبت شد. برای بازدید از این مکان می‌توانید همه روز بین ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر به آن مراجعه کنید. افراد خارجی برای ورود 8 منات (پول آذربایجان)، اهالی آذربایجان 2 منات و دانش آموزان 0.6 منات پرداخت می‌کنند. حتی دانشجویان و دانش آموزان خارجی نیز با نشان دادن کارت خود می‌توانند با تخیفی ویژه از برج مایدن دیدن کنند.

توضیحات
نمایش بیشتر

هتل‌های نزدیک به برج مایدن - قلعه دختر باکو

موقعیت برج مایدن - قلعه دختر باکو روی نقشه

لوگوی نقشه بیسان گشت مشاهده نقشه

*برج مایدن - قلعه دختر باکو را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲۵۴ نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند

نظرات در مورد برج مایدن - قلعه دختر باکو


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد برج مایدن - قلعه دختر باکو بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
برای رزرو تور و یا اتاق در برج مایدن - قلعه دختر باکو با آژانس بیسان گشت به شماره ۹۱۰۰۴۴۴۶-۰۲۱ تماس بگیرید. (۹ صبح تا ۶ عصر )
مرکز تماس
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به برج مایدن - قلعه دختر باکو

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای برج مایدن - قلعه دختر باکو

لطفا تصاویری فقط در مورد "برج مایدن - قلعه دختر باکو" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ