یادبود پیروزی بانکوک


Bangkok Victory Monument

امتیاز 117 نفر 6 از 10

تصاویر یادبود پیروزی بانکوک

امتیاز دهی امتیاز دهی
ارسال دیدگاه ارسال دیدگاه
ارسال تصویر ارسال تصویر
تصویر 76287  یادبود پیروزی بانکوک
تصویر 76288  یادبود پیروزی بانکوکتصویر 76289  یادبود پیروزی بانکوکتصویر 76290  یادبود پیروزی بانکوک تصاویر بیشتر
نقشه بیسان گشت
بانکوک

معرفی یادبود پیروزی بانکوک

یادبود پیروزی بانکوک

یادبود پیروزی بانکوک (Bangkok Victory Monument) یک ابلیسک در پایتخت تایلند محسوب می‌شود. یادبود پیروزی بانکوک اهمیت فوق‌العاده‌ای برای مردم سرتاسر کشور داشته و نشانی از پیروزی به شمار می‌رود.

ابلیسک کلمه‌ای یونانی بوده و به معنی سوزن یا ستون نوک ‌تیز است، به همین دلیل از روی نام آن به خوبی می‌توان ظاهر این چنین سازه‌ها را حدس زد! ابلیسک به ستون سنگی چهارگوش بلند با نوک هرمی گفته می‌شود. برخی آن‌ها را به فراماسونرها و نمادی از آن‌ها نسبت می‌دهند، هر چند در قسمت‌هایی از بیشتر شهرهای مهم دنیا همچون استانبول، پاریس، تایلند و دیگر شهرها شاهد ساخت ابلیسک‌ها درست جایی در مرکز شهر هستیم.

درباره یادبود پیروزی بانکوک

یادبود پیروزی بانکوک در سال 1941 و برای گرامیداشت پیروزی تایلندی‌ها در جنگ فرانکو-تای (Franco-Thai War) ساخته شد. ویکی فرانس، در جنگ جهانی دوم به بخشی از جنوب فرانسه اطلاق می‌شد که دولت در آن مستقر شده بود. این ابلیسک در منطقه Ratchathewi، واقع در شمال غربی مرکز بانکوک، قرار دارد. ابلیسک‌ها در بیشتر شهرها، نمادی خاص محسوب شده و به علتی مشخص بنا شده‌اند، به همین دلیل از نظر فرهنگی و حتی تاریخی دارای اهمیت خاصی هستند، در نتیجه نباید بازدید از آن‌ها را فراموش کنیم. همچنین آن‌ها اغلب در مراکز شهر و محل‌های پرفت و آمد واقع شده‌اند، به همین دلیل برای دسترسی به آن‌ها به زحمت نیفتاده و می‌توانیم در مسیر رسیدن به دیگر مکان‌های دیدنی هر شهر از ابلیسک‌ها دیدن کنیم. این موضوع درباره بازدید از یادبود پیروزی طی تور بانکوک نیز صدق می‌کند.

اگرچه ریشه ابلیسک و سازه‌های شبیه به آن مصر باستان است، اما در شهرهای اروپایی متعدد و همچنین تعداد زیادی از شهرهای ایالات متحده آمریکا شاهد بنا شدن آن‌ها به عنوان یادبود‌های ملی یا نظامی بوده‌ایم. در مصر باستان، این نوع سازه از سنگی یکپارچه ساخته می‌شد، اما ابلیسک‌های امروزی ممکن است لایه‌های درونی نیز داشته باشند. از آنجایی که طی امپراطوری بیزانس، که مرکز فرماندهی آن شهر قسطنطنیه (استانبول کنونی) بود نیز ابلیسک‌های زیادی ساخته شد،‌ امروز با رفتن به برخی قسمت‌های استانبول نیز این نماد را مشاهده خواهید کرد.

ابلیسک یادبود پیروزی بانکوک تماما منطبق با معماری فاشیستی بنا شده است. این معماری دقیقا مخالف یادبود دیگر ساخته شده در بانکوک یعنی یادبود دموکراسی محسوب می‌شود که معماری آن، کاملا مبتنی بر معماری سنتی و بومی تایلند است. یادبود پیروزی تایلند شبیه به پنج سرنیزه قلاب شده به یکدیگر طراحی شده و پنج مجسمه، نمایش‌دهنده نیروهای زمینی، دریایی، هوایی، پلیس و جنگجویان غیر نظامی در کنار آن دیده می‌شوند. ابلیسک یادبود پیروزی بانکوک به دست مجسمه‌ساز ایتالیایی شناخته شده، کورادو فروزای (Corrado Feroci) بنا شد. نکته بسیار جالب، نظر سازنده این ابلیسک درباره اثر دست خود است. از نظر وی، ترکیب کارش با یک ابلیسک کار جالبی نبوده است، به همین دلیل از یادبود پیروزی تایلند به عنوان پیروزی خجالت (The Victory Of Embarrassment) یاد کرد!

تاریخچه یادبود پیروزی تایلند و دلیل ساخت آن

در سال 1940 و 1941 میلادی، تایلند در درگیری کوتاهی با مقامات استعمارگر فرانسه در فرنچ ایندوچاینا به پیروزی رسید. در نتیجه ارتش تایلند توانست کنترل بخش‌هایی از غرب کامبوج و همچنین شمال و جنوب لائوس را به دست بگیرد. این مناطق، که در ابتدا در اختیار پادشاهی سیام (سیام نام قدیمی تایلند است) قرار داشتند، طی حمله نیروهای فرانسوی در سال‌های 1893 و 1904 از تسلط آن خارج شده بودند.

توضیحات
نمایش بیشتر

هتل‌های نزدیک به یادبود پیروزی بانکوک

موقعیت یادبود پیروزی بانکوک روی نقشه

لوگوی نقشه بیسان گشت مشاهده نقشه
117 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند

نظرات در مورد یادبود پیروزی بانکوک


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد یادبود پیروزی بانکوک بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
برای رزرو تور و یا اتاق در یادبود پیروزی بانکوک با آژانس بیسان گشت به شماره 91004446-021 تماس بگیرید. (۹ صبح تا ۶ عصر )
تماس اضطراری خارج از زمان اداری : 09127109283
مرکز تماس
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به یادبود پیروزی بانکوک

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای یادبود پیروزی بانکوک

لطفا تصاویری فقط در مورد "یادبود پیروزی بانکوک" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ