مشکلات سفر اربعین 98 شامل کمبود آب و وسایل نقلیه عده‌ای را به بازگشت مجبور کرد

مشکلات سفر اربعین گریبان‌گیر عده‌ای از مسافران شد، به طوری که مجبور شدند بدون ورود به عراق یا بعد از رسیدن به نزدیکی کربلا، مجددا به ایران برگردند....

مشکلات سفر اربعین گریبان‌گیر عده‌ای از مسافران شد، به طوری که مجبور شدند بدون ورود به عراق یا بعد از رسیدن به نزدیکی کربلا، مجددا به ایران برگردند.

هر چه تعداد مسافران کشور عراق برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین افزایش پیدا می‌کند، به طور طبیعی مشکلات سفر اربعین نیز بیشتر و بیشتر بروز می‌کند. تا روز بیستم مهر ماه، تعداد ایرانیان شرکت‌کننده در بزرگترین گردهمایی مذهبی دنیا نزدیک به دو میلیون و سیصد هزار نفر اعلام شد. این در حالی است که بخشی از آمار یاد شده، به خاطر یک سری مشکلات مجبور به بازگشت به کشور شدند.

بخشی از مشکلات سفر اربعین 98

نبود وسایل نقلیه به منظور رفتن به کربلا از مرز ایران و عراق و نبود امکانات ضروری همچون آب اصلی‌ترین دلایل بازگشت عده‌ای از زائران مراسم راهپیمایی اربعین 98 اعلام شده است. بر اساس گزارشی از خبرگزاری فارس، امسال تعداد شرکت‌کنندگان در مراسم به حدی بوده که کشور عراق به طور کامل غافلگیر شده است، به همین دلیل اکنون قادر نیست امکانات لازم برای میلیون‌ها مسافر کربلا مخصوصا وسایل نقلیه برای جابه‌جایی آ‌ن‌ها به کربلا را تامین کند.

در همین گزارش اعلام شد بخش قابل توجهی از ایرانی‌هایی که خود را از مرز خسروی وارد عراق کرده‌اند، در لبه مرز ایران و عراق منتظر انتقال به کربلا مانده‌اند. این در حالی است که هنوز خبری از تامین امکانات نیست.

مشکلات سفر اربعین

همانطور که سال‌های گذشته نیز چنین حوادثی رخ داده بود، امسال هم کمبود وسایل نقلیه سبب شد رانندگان وسایل موجود، کرایه‌های گزافی را از زائران طلب کنند. این موضوع به دفعات توسط ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرده است. همچنین آن دسته از افرادی که در پی سفر به کربلا با خودرو شخصی بودند، در نهایت برای قرار دادن خودرو در پارکینگ‌های مرزی، مجبور به پرداخت هزینه‌های به مراتب بالاتری در مقایسه با نرخ‌های مصوب شدند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام اعلام کرد با هدف رسیدگی به شکایات مردمی و جلوگیری از دریافت کرایه‌های نامتعارف از زائران، یک سری تیم نظارت و بازرسی در مرزهای دو کشور ایران و عراق مستقر شده‌اند.


گزارش‌های مردمی از مشکلات پیاده‌روی اربعین

بر اساس توئیت یکی از مسافران، وی در نهایت از عراق به ایران بازگشت و موفق نشد در مراسم پیاده‌روی شرکت کند. این فرد سه کودک به همراه داشت، اما مشاهده مشکلات سفر اربعین جرات ریسک را از وی گفت و این زائر را به بازگشت به کشور ترغیب کرد. او ورود به مرز مهران را شروع فاجعه‌ای بزرگ قلمداد کرد، به طوری که چندین هزار نفر بعد از عبور از مرز، داخل خاک عراق درمانده شده و هیچ وسیله‌ای به منظور جابه‌جا کردن آن‌ها وجود نداشت. به بلاتکلیفی آن‌ها باید تشنگی و گشنگی را نیز اضافه کرد. متاسفانه همچون کرایه وسایل نقلیه، قیمت اجناس خوردنی و نوشیدنی نیز شدیدا افزایش پیدا کرده بود.

در مرز، عده‌ای از ماموران مرزی از مردم خواستند از سفر به کربلا برای شرکت در مراسم اربعین منصرف شوند. آماده بودن زیرساخت‌ها در کشور عراق علت مطرح شدن این درخواست اعلام شد. همانطور که گفتیم، بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، مسئولان مجری سر و سامان دادن به مراسم پیاده‌روی کربلا در کشور همسایه ایران از تعداد زائران بهت‌زده شده و قادر نیستند لوازم ضروری را برای آن‌ها مهیا کنند.

بخشی از این مشکلات بر گردن آشوب‌هایی است که از هفته‌ها قبل در کشور عراق به جان دولت افتاده است. حجم این آشوب‌ها در یک بازه زمانی به حدی بود که وزارت خارجه ایران به وسیله انتشار بیانیه‌ای رسمی درخواست کرد سفر به کربلا در اربعین 1398 را به تعویق بیندازید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*مشکلات سفر اربعین 98 شامل کمبود آب و وسایل نقلیه عده‌ای را به بازگشت مجبور کرد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو