بهترین زمان سفر به بانکوک تایلند

بهترین زمان سفر به بانکوک چه بازه زمانی، چه فصل و چه ماهی است؟ با در نظر گرفتن تجربه مسافران و همچنین ویژگی‌های جغرافیایی کشور تایلند و مخصوصا شهر بانکوک...

بهترین زمان سفر به بانکوک چه بازه زمانی، چه فصل و چه ماهی است؟ با در نظر گرفتن تجربه مسافران و همچنین ویژگی‌های جغرافیایی کشور تایلند و مخصوصا شهر بانکوک به جواب این سوال خواهیم رسید.

بانکوک دارای آب و هوا موسمی گرمسیری بوده و در سرتاسر سال، گرم و مرطوب باقی می‌ماند. این جزو معدود شهرهایی است که می‌توان در همه ماه‌ها و فصل‌های سال بدون ترس از مواجهه با آب و هوایی آزاردهنده به آن سفر کرد. هر فصل در بانکوک دارای ویژگی منحصربه‌فردی است و طبیعتش، ظاهری دلربا رو به روی گردشگر تور بانکوک قرار خواهد داد.

بهترین زمان سفر به بانکوک

با این حال، بهترین زمان سفر به بانکوک را بر اساس بازه‌ای که بیشترین میزان توریست به این شهر سفر می‌کنند باید بین ماه نوامبر (آبان - آذر) و مارس (اسفند - فروردین) دانست. همانطور که گفتیم آب و هوای پایتخت تایلند روی هم رفته گرم است، به همین دلیل با وجود آزاردهنده نبودن تابستان‌های آن، با سفر به این شهر از نیمه پاییز تا انتهای زمستان، لذت بیشتری خواهید برد.

گرما طی سه ماه مارس، آوریل و می (نیمه‌های اسفند تا نیمه‌های خرداد) به بیشترین میزان می‌رسد. در تقویم توریستی بانکوک، از ماه دسامبر (آذر - دی) و فوریه (بهمن - اسفند) به عنوان سرد یاد می‌کنند. به منظور گشت و گذار در محیط‌های شهری، بازه زمانی بین دو ماه نام برده بهترین محسوب می‌شود. در این فاصله، دمای هوا طی بعد از ظهرها به کمتر از 20 درجه سانتیگراد می‌رسد.

بین ماه‌های مارس تا می، همانطور که گفتیم، در تقویم توریستی شهر هوا گرم تلقی می‌شود. در این بازه زمانی جشن سال تحویل مخصوص تایلندی‌ها برگزار و فستیوالی چند روزه در سرتاسر شهرهای کشور اجرا می‌شود. اگر در این ماه‌ها به پایتخت تایلند سفر کردید، سواری بر قایق، خرید در مراکز تجاری و آفتاب گرفتن کنار ساحل را از دست ندهید. همانطور که گفتیم در سرتاسر سال دمای هوا در بانکوک مطلوب است و نمی‌توان هیچ بازه زمانی را بسیار بهتر از بقیه دانست. با این حال بر اساس تجربه مسافران و حجم سفرهای انجام شده به این شهر طی یک بازه زمانی مشخص، نیمه آبان تا نیمه فروردین را بیان کردیم.

از می تا اکتبر (خرداد تا مهر)، در بانکوک به عنوان «فصل پایین» یاد می‌شود. در این بازه به خاطر کاهش حجم سفر، قیمت هتل‌ها و تورهای شهری کاهش پیدا می‌کند. بین خرداد تا مهر، گهگاه با بارندگی‌های روزانه و شبانه مواجه خواهید شد.

بسته به عادات هر فرد، ممکن است تعریف از بهترین زمان سفر به بانکوک تغییر کند. به عنوان نمونه برخی افراد به شدت از گرما فراری هستند. برخی افراد دیگر از خنکی هوا بیزار بوده و گرمای در حد متوسط را بیشتر ترجیح می‌دهند. در این مطلب اطلاعات کاملی درباره آب و هوای پایتخت تایلند طی ماه‌های مختلف سال در اختیارتان قرار دادیم. بر اساس آن می‌توانید بهترین زمان سفر را برای خود مشخص کنید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*بهترین زمان سفر به بانکوک تایلند را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو