بهترین زمان سفر به پوکت تایلند

بهشت تایلند را باید تعبیر خوبی برای شهر پوکت دانست. در این مطلب قصد داریم به بررسی بهترین زمان سفر به پوکت تایلند بپردازیم. در این بازه به پوکت مسافرت کنید...

بهشت تایلند را باید تعبیر خوبی برای شهر پوکت دانست. در این مطلب قصد داریم به بررسی بهترین زمان سفر به پوکت تایلند بپردازیم.

پوکت یکی از بهترین مقاصد گردشگری در کشور تایلند است. با وجود بی‌شمار شهر در این کشور، مسافران اغلب به سه شهر بانکوک، پاتایا و پوکت در این کشور سفر می‌کنند. جزایر فی فی تنها یکی از دیدنی‌هایی است که طی تور پوکت از تماشای آن مبهوت خواهید ماند.

بهترین زمان سفر به پوکت

نوامبر تا آوریل (نیمه‌های آبان تا نیمه‌های اردیبهشت) را باید شش ماه برتر در تقویم توریست این شهر دانست. در این بازه زمان، آب و هوا به گردشگران اجازه می‌دهد به راحتی در سواحل شهر گشت و گذار کنند، بدون این که آفتاب آن‌ها را آزار بدهد. شنا کردن و قایق سواری در ماه‌های قرار گرفته بین آبان تا فروردین به شدت لذت‌بخش است.

شش ماه بی می تا اکتبر (شش ماه دیگر سال) فصل موسمی است. اگرچه در این شش ماهه قیمت هتل‌ها کاهش پیدا می‌کند، اما وضعیت آب در برخی شرایط خطرناک می‌شود، به طوری که جرات تن زدن به آب نخواهید داشت! افزایش حجم بارندگی و وزش‌ بادهای شدید علت این موضوع است. در دو چارت زیر، متوسط دمای هوا و متوسط میزان رطوبت در تقویم توریستی شهر پوکت را مشاهده می‌کنید.

دمای هوا شهر پوکت


نوامبر تا آوریل (نیمه آبان تا نیمه اردیبهشت)

طی ماه‌های قرار گرفته در بازه زمانی یاد شده، حجم توریست‌های روانه شهر پوکت به بیشترین میزان می‌رسد. به طور طبیعی آن‌ها بهترین زمان سفر به پوکت را انتخاب کرده‌اند. دمای هوا در وضعیت بسیار خوبی قرار داشته و دریاها مواج نیستند، به همین دلیل می‌توان در آن‌ها (در مناطق امن و مجاز) شنا کرد. در آن سو، طی فصل موسمی آب‌های منتهی به شهر شدیدا مواج شده و در برخی شرایط بسیار وحشی ظاهر می‌شوند! در نظر داشته باشید به خاطر افزایش حجم مسافر در این بازه زمانی، قیمت هتل‌ها افزایش پیدا می‌کند.

می تا اکتبر (نیمه اردیبهشت تا نیمه آبان)

دلیل کاهش حجم مسافر طی این شش ماهه، افزایش حجم بارندگی و عصبانی شدن دریاها است، به طوری که موج‌های سنگینی روانه سواحل می‌کنند. شرایط به هیچ عنوان برای شنا کردن یا حتی قایق سواری مناسب نیست و با ریسک‌های زیادی همراه خواهد بود. طی شش ماهه بین می تا اکتبر مخصوصا باید از شنا کردن در سواحل شرقی شهر خودداری کنید.

دلیل ما برای منع مسافرت در این بازه زمانی، مواج بودن آب است و مشکلی از نظر دمای هوا وجود ندارد. با وجود گرم شدن هوا، هرگز نمی‌توان آن را آزاردهنده خطاب کرد. با در نظر گرفتن اهمیت هزینه‌های سفر برای برخی توریست‌ها، ممکن است بین ماه اردیبهشت تا آبان را بهترین زمان سفر به پوکت تلقی کنید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*بهترین زمان سفر به پوکت تایلند را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۶۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو