مرگبارترین تیراندازی تایلند 83 کشته و زخمی بر جای گذاشت

در جریان مرگبارترین تیراندازی تایلند که در روز نوزدهم بهمن رخ داد، 26 نفر کشته و 57 نفر زخمی شدند. اما ماجرای تیراندازی شهر ناخون راتچاسیما چه بود؟ ...

در جریان مرگبارترین تیراندازی تایلند که در روز نوزدهم بهمن رخ داد، 26 نفر کشته و 57 نفر زخمی شدند. اما ماجرای تیراندازی شهر ناخون راتچاسیما چه بود؟

در روز نوزدهم بهمن ماه سال 1398، یک سرباز تایلندی با ورود به یک مرکز خرید در شمال شرقی این کشور، مردم را به گلوله بست. این اتفاق در مرکز خرید ترمینال 21  در شهر ناخون راتچاسیما رخ داد و طی آن، تعداد زیادی جانشان را از دست داده و تعداد بیشتری زخمی شدند. گزارش‌های اولیه به کشته شدن 20 نفر و زخمی شدن 30 نفر اشاره داشت، اما امروز اعلام شد در جریان مرگبارترین تیراندازی تایلند تا امروز 26 نفر کشته و 57 نفر زخمی شده‌اند. ممکن است منابع خبری در روزهای آتی این آمار را اصلاح و به تعداد آن بیفزایند.

بد نیست بدانید ناخون راتچاسیما دارای مساحت 37 کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن بر اساس آخرین سرشماری در سال 2011، برابر 166 هزار نفر است. این تیراندازی خونبار متاسفانه در یک مرکز خرید شلوغ در این شهر روی داد، جایی که مردم زیادی در آن تردد داشتند.

تور بانکوک

این اتفاق حواشی زیادی داشت، به طوری که سرباز عامل قتل عام مردم، بعد از کشتن و زخمی کردن تعداد زیادی در همان ابتدا، تعدادی را گروگان گرفت و در عین حال اقدام به انتشار عکس‌هایی در شبکه‌های مجازی کرد. بر اساس گزارش اولیه سخنگوی پلیس تایلند، فرد ضارب قبل از ورود به مرکز خرید یک زن رهگذر و یک سرباز دیگر را کشته و یک نفر دیگر را زخمی کرد. بعد از ورود به مرکز خرید، فاجعه اصلی رقم خورد.

جزئیاتی درباره تیراندازی تایلند در روز نوزدهم بهمن 1398

سرباز قاتل، قبل از رفتن به مرکز خرید ترمینال 21، فرمانده خود را نیز کشته بود! وی در ادامه سلاحی برداشته و به سمت سربازان همرده خود نیز تیر شلیک کرد. در ابتدا، انگیزه فرد از این کار مشخص نبود. پلیس برای هشیاری مردم، تصویری از این سرباز را در رسانه‌های ملی منتشر کرد.

عامل سرباز تیراندازی تایلند

ماموران پلیس بلافاصله بعد از تیراندازی تایلند در شهر نام برده به محل اعزام شده و مرکز خرید را به محاصره در آوردند. همچنین خیابان‌های اطراف مرکز خرید ترمینال 21 نیز بسته شد. در یکی از ویدیوهای منتشر شده از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی، افرادی در پارکینگ مجموعه تجاری، با شنیدن صدای تیراندازی فرار را بر قرار ترجیح داده و به دنبال پناهگاه می‌گردند.

سخنگوی وزارت دفاع خیلی زود رو به روی دوربین قرار گرفت و اعلام کرد فرد ضارب، سرباز ارتش بوده و جاکراپاهانث توما (Jakraphanth Thomma) نام دارد. گفتنی است جاکراپاهانث توما همزمان با انتشار پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، از کپشن‌هایی همچون «وقت هیجان است» و «هیچ کسی نمی‌تواند از مرگ بگریزد» استفاده می‌کرد. شبکه اجتماعی فیس بوک بلافاصله بعد از قرار گرفتن در جریان ماجرا، صفحه وی را بست.


آخرین اخبار درباره تیراندازی مرگبار تایلند

امروز بیستم بهمن ماه و یک روز بعد از وقوع حادثه اعلام شد تیراندازی تایلند با کشته شدن سرباز مهاجم به دست ماموران پلیس خاتمه پیدا کرده است. همچنین تعداد کشته شدگان و افراد زخمی به ترتیب 26 نفر و 57 نفر اعلام شد. این حادثه مرگبارترین حادثه تیراندازی در تایلند نام گرفت و تعداد زیادی را داغدار کرد. 16 ساعت مقاومت سرباز، با کشته شدنش تمام شد.

اما ماجرا از چه قرار بوده و جاکراپاهانث توما چرا دست به چنین اقدامی زده است؟ طبق اعلام مقام‌های نظامی، این سرباز ارتش بر سر مسائل مالی در مرکز نظامی خود به مشکل برخورد کرده و سپس عصبانی شد. در همین حین، وی با کشیدن اسلحه روی همرزم‌های خود، دو نفر را در جا از پای در آورد و در ادامه به سمت مرکز خرید ترمینال 21 متواری شد. بد نیست بدانید ناخون راتچاسیما جزو شهرهای فقیرنشین تایلند به شمار می‌رود.

تیراندازی تایلند

نخست وزیر تایلند نیز خیلی زود واکنش نشان داد و اعلام کرد در جریان تیراندازی تایلند در شهر ناخون راتچاسیما هیچ فردی به ضرب گلوله (اشتباهی) پلیس کشته نشده است. نخست وزیر تایلند امروز بیستم بهمن ماه به عیادت زخمی‌های این تیراندازی مرگبار رفت و حادثه را کاملا غیر قابل پیش‌بینی خواند. وی ابراز امیدواری کرد هرگز در طول تاریخ تایلند، مجددا حوادث مشابهی رخ ندهد.

تحقیقات برای پی بردن به انگیزه سرباز همچنان ادامه دارد،‌ اما بر اساس ارزیابی‌های اولیه طبق پست‌های منتشر شده توسط وی در شبکه‌های اجتماعی، اختلال روانی علت اصلی عنوان می‌شود. بر اساس گفته‌های نخست وزیر تایلند، حادثه احتمالا از مشکل سلامت روانی فرد در همان لحظه ریشه می‌گیرد. به عبارت دقیق‌تر، جنون آنی به وی دست داده است.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*مرگبارترین تیراندازی تایلند 83 کشته و زخمی بر جای گذاشت را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو