آموزش خرید بلیط حمل خودرو یا موتورسیکلت با قطار

خرید بلیط حمل خودرو آسان است. خوشبختانه برای حمل خودرو یا موتورسیکلت نیازمند مراجعه حضور نبوده و می‌توانید این کار را می‌توان به صورت غیر حضوری انجام داد...

خرید بلیط حمل خودرو کار دشواری نیست. خوشبختانه امروز برای حمل خودرو یا موتورسیکلت با قطار نیازمند مراجعه حضوری نبوده و می‌توانید این کار را همانند زمان خرید بلیط عادی، به صورت غیر حضوری انجام بدهید.

در یکی از مطالب قبلی، به چگونگی حمل موتورسیکلت یا خودرو با قطار به دیگر شهرها اشاره کردیم. در مطلب قبلی همچنین مزایای این کار را برشمرده و فواید در اختیار داشتن خودرو در شهر مقصد را عنوان کردیم. این کار علاوه بر راحتی، در بیشتر موارد، آسودگی خاطر را نیز به ارمغان خواهد آورد.

در مقاله پیشین همچنین خاطر نشان کردیم حمل خودرو یا موتورسیکلت با قطار تحت قوانین و شرایط خاصی صورت می‌گیرد، به همین دلیل پیشنهاد ما، توجه به همه نکات پیش از اقدام برای خرید بلیط حمل خودرو یا موتورسیکلت با قطار است.

مدت‌ها قبل می‌بایست به این منظور به صورت حضوری به انبار توشه راه آهن مراجعه می‌کردید، اما امروز اجبار به این کار از بین رفته است. به همین دلیل وسیله نقلیه شما، به وسیله خرید یک بلیط عادی، مثل خود شما، بلیط سفر به شهری دیگر را دریافت خواهد کرد. خوشبختانه حتی زمانی که خود با استفاده از هر وسیله دیگری به غیر از قطار راهی مقصدی هستید، همچنان می‌توانید از سیستم ناوگان ریلی به منظور جابه‌جا کردن اتومبیل یا موتورسیکلت استفاده کنید.

تور گرجستان

خرید بلیط حمل خودرو با قطار

پورتال خرید بلیط حمل خودرو با قطار با پورتال خرید بلیط برای مسافران یکسان است. ابتدا به وب سایت شرکت رجا به آدرس raja.ir بروید. در ادامه با تصویر زیر رو به رو خواهید شد:

خرید بلیط حمل خودرو با قطار

در صورت نیاز به خرید بلیط برای مسافران عادی، باید در قسمت مربعی شکل در مرکز تصویر، در سمت چپ، روی قسمت بلیط قطار کلیک کنید. در اینجا بعد از مشخص کردن شهر مبدا و مقصد، نوع مسافر اعم از عادی، ویژه برادران، ویژه خواهران و حمل خودرو را مشخص خواهید کرد. می‌توانید در پنل سمت چپ، با کلیک روی قسمت حمل خودرو به صورت مستقیم وارد این بخش شوید.

سپس زمان حرکت را مشخص خواهید کرد. در ادامه روی کلیک جستجو کلیک کنید. بهتر است روزها قبل از سفر برای خرید بلیط اقدام کنید. در زمان نوشتن این مطلب، تا بیش از یک هفته بعد از روز اقدام برای خرید، امکان تهیه کردن بلیط به خاطر پر شدن ظرفیت وجود نداشت.

خرید بلیط حمل خودرو


قوانین حمل خودرو با قطار

در مطلب خرید بلیط حمل خودرو نیز برخی از قوانین مربوط جابه‌جا کردن وسیله نقلیه با استفاده از قطار را بررسی خواهیم کرد. این قوانین در خود وب سایت شرکت رجا درج شده‌اند:

 • در نظر داشته باشید تحویل خودرو تنها در ساعت‌های اداری صورت می‌گیرد. به همین دلیل به محض رسیدن به مقصد، قادر به تحویل گرفتن اتومبیل یا موتورسیکلت خود نخواهید بود.
 • ساعت حرکتی که روی بلیط حمل خودرو درج شده است، آخرین زمان پذیرش محسوب می‌شود و نباید دیرتر از آن اقدام کرد. شروع پذیرش هر روز از 8 صبح است. بهتر است کار را را به آخرین ساعات موکول نکنید.
 • در صورتی که خودروی شما دارای ارتفاع بیشتر از 160 سانتی‌متر و عرض 180 سانتی متر باشد، امکان جابه‌جا کردن آن با قطار وجود ندارد.
 • برای خودروهای عبوري از ايستگاه راه آهن شهر تهران، می‌بایست لازم بليت حمل خودرو در مسير دوم با يک روز فاصله از ورود قطار اول به تهران صادر شود.
 • در زمان تحویل دادن و تحویل گرفتن وسیله باید مدارک شناسایی آن شامل سند و کارت مالکیت را به همراه کارت شناسایی خود ارائه کنید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*آموزش خرید بلیط حمل خودرو یا موتورسیکلت با قطار را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۵۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو