راهنمای گردشگری و تور

حمل موتورسیکلت یا خودرو با قطار به دیگر شهرها چگونه است؟


حمل موتورسیکلت یا خودرو با قطار راهکاری اقتصادی و هیجان‌انگیز است. به این ترتیب می‌توانید در شهر مقصد، با استفاده از خودروی شخصی خود به این سو و آن سو بروید.

رانندگی حتی با بهترین خودروها، در مسافت‌های طولانی تبدیل به امری خسته‌کننده می‌شود. به همین دلیل افراد زیادی با وجود داشتن خودروی شخصی، سفر با هواپیما یا اتوبوس را ترجیح می‌دهند. استفاده از قطار برای سفر به دیگر نقاط کشور و حتی دنیا، دلخواه افراد زیادی است. قطار ایمن‌ترین روش برای سفر کردن تلقی شده و در مقایسه با اتوبوس بسیار راحت‌تر است. از طرفی هزینه‌های بالای هواپیما را نیز روی دست مسافر نمی‌گذارد.

سفر کردن با قطار دارای مزیت‌های بسیار زیادی است که برای ذکر کردن آن‌ها به یک مطالب جداگانه نیاز است. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افراد را به مسافرت با استفاده از خودروی شخصی خود تشویق می‌کند، آسودگی به وسیله در اختیار داشتن خودروی شخصی در شهر مقصد است. به این ترتیب می‌توان بدون نیاز به استفاده از تاکسی یا دیگر وسایل سیستم حمل و نقل عمومی در آن جا، خیلی راحت بین نقاط مختلف جابه‌جا شد.

افراد موتورسیکلت سوار نیز علاقه شدیدی به در اختیار داشتن وسیله نقلیه خود در شهر مقصد دارند، اما به خاطر مسافت زیاد و از طرفی ممنوعیت‌های قانونی، نمی‌توانند خطر سفر کردن از دل جاده با استفاده از موتورسیکلت را به جان بخرند. برای هر دو دسته افراد راهکار بسیار خوبی وجود دارد.

حمل خودرو با قطار دارای قوانین و پیشنهادات ریز و درشتی است، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خوبی از همه قوانین اطلاع پیدا کنید.

حمل خودرو با قطار

می‌توان خودرو یا موتورسیکلت را بار قطار کرد و آن را در شهر مقصد تحویل گرفت. به این ترتیب در عین سفر با استفاده از وسایل نقلیه عمومی، همچنان در شهری که در آن اقامت دارید، خودروی شخصی خود را در اختیار خواهید داشت. حمل اتومبیل با قطار اجباری برای سفر به  شهر مقصد با استفاده از همین وسیله ایجاد نمی‌کند. به عبارتی یک فرد می‌تواند با هواپیما به شهری سفر کرده و خودرو یا موتورسیکلتش را با استفاده از قطار به همانجا ببرد.

حمل خودرو با قطار

افراد زیادی از امکان‌پذیر بودن حمل خودرو با قطار مطلع هستند، اما جزئیات و نحوه استفاده از این سرویس را نمی‌دانند. در این مطلب قصد داریم به سوال‌های بی‌جواب آن‌ها در این راستا پاسخ بدهیم.

به این منظور باید یک بلیط خریداری کنید. این بلیط مخصوص حمل خودرو یا موتورسیکلت با قطار بوده و با بلیطی که برای خود یا دیگر اعضای خانواده یا دوستان داخل واگن‌ها تهیه کرده‌اید متفاوت است. خوشبختانه در ایران، امکان جابه‌جا کردن کردن وسیله نقلیه در سرتاسر ناوگان ریلی فراهم است. هزینه این کار نیز مخصوصا اگر قرار باشد برای مدت زمانی طولانی در شهر مقصد اقامت داشته باشید، بسیار اقتصادی محسوب می‌شود؛ بسته به مسافت طی شده، هزینه حمل خودرو بین 109 هزار تومان تا 225 هزار تومان متفاوت است.

مقاله پیشنهادی: منظور از بلیط چارتر دقیقا چیست؟

بیشتر قوانین بلیط عادی قطار درباره بلیط حمل اتومبیل نیز صدق می‌کنند. به عنوان نمونه در صورت گم شدن آن،‌ امکان درخواست برای صدور بلیط المثنی وجود دارد. خرید بلیط به صورت آنلاین امکان‌پذیر است. این کار دردسرهای مربوط به مراجعه حضوری را از بین می‌برد.

حمل موتورسیکلت با قطار

این عمل شرایطی همچون جابه‌جا کردن خودرو با استفاده از قطار دارد. همچنان باید بلیط تهیه کنید. در هر مسیری که امکان جابه‌جا کردن اتومبیل با استفاده از قطار فراهم شده، می‌توان موتورسیکلت را نیز حمل کرد. طبق انتظار، هزینه این کار در مقایسه با زمان حمل خودرو پایین‌تر است.

تحویل دادن خودرو در شهر مبدا

می‌بایست بین ساعت 8 صبح تا 3 ساعت قبل از حرکت قطار بلیط تهیه کرده باشید. در زمانی که قصد داریم اتومبیل یا موتورسیکلت خود را برای بار کردن داخل قطار تحویل بدهید، می‌بایست مدارک آن شامل سند مالکیت، کارت و مدارک شناسایی را به همراه داشته باشید. همچنین تنها پرداخت هزینه بلیط کافی نیست و می‌بایست حق بیمه را نیز به شرکتی که قطار را در اختیار دارد پرداخت کنید. بر اساس درصدی از ارزش خودرو یا موتورسیکلت شما، مبلغ بیمه مشخص خواهد شد.

حمل خودرو با قطار

پیش از تحویل گرفتن خودرو، قسمت‌هایی از آن برای اطمینان از سلامت وسیله بررسی می‌شود، به همین دلیل درصورت خاموش، معیوب یا تصادفی بودن وسیله، از دریافت آن خودداری خواهند کرد. فراموش نکنید در زمان تحویل می‌بایست میزان بنزین موجود در باک، یک سوم ظرفیت کل آن باشد. پس با باک کاملا پر یا خالی، اتومبیل یا موتورسیکلت خود را به سمت محل تحویل وسیله نقلیه نبرید.

اگر تصمیم دارید یک خودروی گذر موقت را به این شیوه به شهر دیگری ببرید، تنها در صورتی اجازه حمل خودرو با قطار را خواهید داشت که بازه زمانی تعیین شده به عنوان مجوز عبور و مرور به پایان نرسیده باشد. اگر وسیله هنوز پلاک نشده، می‌بایست برگه فروش آن را به مسئولان نشان بدهید. برای خودروهای صفر کیلومتر و فاقد پلاک، 6 رقم آخر شماره شاسی به جای شماره پلاک ثبت می‌شود.

مقاله پیشنهادی: این قطار شیشه‌ ای از دل کوه های راکی کانادا عبور می‌کند!

یکی از شرایطی که سبب می‌شود مسئولان از تحویل گرفتن خودروی شما خودداری کنند، داشتن ارتفاع بیشتر از 160 سانتی متر و عرض بیشتر از 180 سانتی متر است. همچنین فراموش نکنید در صورتی که به جز جک و زاپاس، هر نوع شی دیگری داخل خودرو داشته باشید، در صورت گم شدن، شرکت هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد. در نتیجه بهتر است پیش از تحویل دادن خودرو آن را به خوبی بررسی کرده و هیچ چیز مهمی را داخل آن رها نکنید. این موضوع سبب شده مسئولان قبل از تحویل گرفتن خودرو، داخل آن را بررسی کرده و در صورت وجود بار اضافی درونش، شما را به تخلیه آن وادار کنند.

حمل خودرو با قطار

یکی از نکات امنیتی پیش از تحویل خودرو، جدا شدن سر باتری است. در مقصد این قسمت دوباره روی خودرو متصل خواهد شد. در صورتی که خودرو یا موتورسیکلت شخصی نبوده و در اختیار یک سازمان قرار دارد، در صورت تمایل به حمل با قطار می‌بایست از نهاد مالک آن نامه معرفی دریافت کرده باشید.

تحویل گرفتن خودرو در مقصد

اکنون وسیله نقلیه شما با قطار به شهر مقصد آورده شده است. فراموش نکنید برای تحویل گرفتن خودرو یا موتورسیکلت بعد از رسیدن آن به مقصد، 24 ساعت بیشتر زمان ندارید، به همین دلیل نباید این کار را به تعویق بیندازید. در صورتی که وسیله شما بیشتر از این بازه زمانی در مقصد منتظر بماند، مشمول پرداخت هزینه پارکینگ خواهید شد. حین تحویل گرفتن، همان زمان تحویل دادن، در اختیار داشتن کارت ماشین، سند وسیله و کارت شناسایی ضروری است.

بعد از گذشت 24 ساعت از زمان رسیدن وسیله به مقصد، هزینه پارکینگ به ازای هر روز 1500 تومان است. این تعرفه به شش روز اول مربوط می‌شود. اگر تا یک هفته همچنان خودرو را تحویل نگیرید، به ازای هر روز می بایست 3000 تومان پرداخت کنید.

تنها شخصی قادر به تحویل گرفتن خودرو در مقصد خواهد بود که داخل بارنامه، به عنوان تحویل‌دهنده آن ذکر شده است. به عبارتی نمی‌توان تحویل گرفتن وسیله را به فرد دیگری سپرد. به همین دلیل هم در زمان بار کردن و هم در زمان تحویل دادن، در اختیار داشتن کارت شناسایی الزامی است.

جبران خسارت

قوانین خوبی برای صیانت از حقوق مشتریان در نظر گرفته شده است. در صورتی که تاخیر در تحویل خودرو به 24 ساعت برسد، 50 درصد هزینه به مشتری بازگردانده خواهد شد. در صورت افزایش زمان انتظار، کل هزینه عودت داده می‌شود. پس در صورت افزایش زمان انتظار حتما برای دریافت خسارت اقدام کنید.

*حمل موتورسیکلت یا خودرو با قطار به دیگر شهرها چگونه است؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره

هزینه زندگی در دبی
how much does it cost to live in dubai
8 وبسایت خرید آنلاین برتر در دبی:
8 best online shopping websites in dubai
یافتن کار در دبی
get a job in dubai
بهترین مکان ها برای خرید لوازم الکترونیکی در دبی
dubai electronics shopping best places to buy electronics in dubai
تحصیل در مدارس دبی
going to school in dubai
زبان ، مذهب و واحد پول در دبی
language religion currency in dubai
سفر به دبی در تابستان
travel to dubai in summer 2
قوانین مالی و حمل پول در دبی
financial and carry money in dubai

برچسب ها :

دسته بندی اماکن

خرید
۰ مورد
هتل
۰ مورد
تفریح و سرگرمی
۰ مورد

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

آبان ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
آذر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰