ترکیه و شهر استانبول به مدت 20 روز در نیمه دوم رمضان قرنطینه میشود

ترکیه و شهر استانبول به مدت 21 روز از تاریخ 29آپریل 2021 تا 17 می 2021  در نیمه دوم رمضان به قرنطینگی کامل خواهد رفت و محدودیت های کرونایی به شدت کنترل...

ترکیه و شهر استانبول به مدت 21 روز از تاریخ 29آپریل 2021 تا 17 می 2021  در نیمه دوم رمضان به قرنطینگی کامل خواهد رفت و محدودیت های کرونایی به شدت کنترل خواهد شد .

محدودیت های کرونایی در استانبول ترکیه:

این روز ها وضعیت کرونا در استانبول نیز به پیک خود رسیده و اکثر شهر های ترکیه به وضعیتی قرمز و سیاه تبدیل شده اند. از جمله شهر هایی که این روز ها وضعیت نابسامانی از همه گیری کرونا دارد شهر استانبول می باشد که هر روزه فوتی هایی زیادی را بر جای میگذارد . شیب صعودی همه گیری بیماران کرونایی باعث شده تا دولت ترکیه تدابیری را جهت کاهش این شیب در نظر بگیرد که از جمله مهمترین آن ها قرنطینگی کامل شهر به مدت دو هفته و نیم در نیمه دوم رمضان می باشد . تا پیش از تاریخ 29 آپریل تمامی هفته ها روز های شنبه و یکشنبه منع رفت و آمد و قرنطینگی کامل بوده است . هر چند این وضعیت قرنطینه مشکلات اقتصادی زیادی را برای صاحبان کسب و کار به ویژه فعالان زمینه گردشگری ، مراکز اداری مثل مرکز انگشت نگاری وک کانادا در استانبول ، بازار های عمده فروشی ، رستوران ها و غیره به وجود آورده است اما یکی از بهترین تدابیری می تواند باشد تا از شیوع بیش از حد ویروس کرونا جلوگیری کند . در ادامه به طور دقیق تر به بررسی محدودیت ها برای کاهش کرونا در شهر استانبول خواهیم پرداخت.

استانبول به قرنطینگی کامل رفت


محدودیت های در نظر گرفته شده در تاریخ 29 آپریل تا 17 می در استانبول :

در پی شیوع بیش از حد کرونا در این روز ها دولت محدودیت های سخت گیرانه ای را اعمال خواهد کرد تا از شیوع بیش از حد  COV-19  تا حدودی جلوگیری به عمل آورد .

به طوری که از ساعت 17 روز 29 آپریل 2021 که برابر با 9 اردیبهشت 1400 تا ساعت 5 صبح روز 17 می 2021 برابر با 27 اردیبهشت 1400 استانبول و ترکیه به طور کرونا به قرنطینه خواهند رفت و شهر وندان تنها می توانند برای انجام کار های ضروری از خانه بیرون آیند .

در این تاریخ تنها سوپر مارکت ها، بازار های مواد غذایی ، سبزی فروشی ها ، شیرینی فروشی ها ، قصابی ها ، نانوایی ها می توانند از ساعت 10 صبح تا 17:00 باز باشند . به علاوه سوپر مارکت ها روز های یکشنبه باید به طور کامل تعطیل نمایند .

بیمارستان ها ، دارو خانه ها و مراکز درمانی در تمام تایم ها باز خواهند بود .

کارمندان بخش دولتی باید تا حد ممکن کارهای خود را در خانه پیش ببرند .

در طول 20 روز کل مدارس و مهد کودک ها تعطیل می باشد .

تمام جشن ها و رویداد ها در این تاریخ تعطیل و باید به تایم دیگری موکول گردد .

حمل و نقل عمومی باید با ظرفیت 50 درصد مسافر جابه جا کنند .

برای سفر های بین شهری مجوز تردد مورد نیاز خواهد بود .

ساکنان شهر های استانبول ، آنکارا و استان گری برای ورود به بانک ها ، مراکز دولتی و مراکز عمومی موظفند کد HES  را با خود داشته باشند .

ماسک زدن و رعایت فاصله اجباری است.

پرواز های مستقیم به برزیل و آفریقای جنوبی به طور کامل کنسل خواهد شد .

بنا به شرایط محدودیت ها ممکن است تغییر کند و یا مدت قرنطینه افزایش یابد که بعد تر اعلام خواهد شد.

تور استانبول


محدودیت های کرونایی در تاریخ های غیر از 29 آپریل تا 17 می :

در روز های شنبه و یکشنبه کلیه پاساژها و مراکز خرید تعطیل میباشد . تنها نانوایی ها و سوپر مارکت های شهر باز می باشد.

در روز های شنبه و یکشنبه افراد بالای 65 سال و زیر 18 سال اجازه تردد ندارند اما مابقی افراد در محدوده منزل تا ساعت 5 بعد از ظهر اجازه تردد به صورت پیاده را دارا می باشند .

در روز های شنبه و یکشنبه جا به جایی با اتوموبیل شخصی کاملا ممنوع می باشد و تنها با حمل و نقل عمومی امکان تردد در شهر وجود دارد .

در روز های دو شنبه تا جمعه نیز شهر با محدودیت های اتخاذ شده باز می باشد . به طوری که فقط در بازه 5 صبح تا 7 عصر مراکز خرید و بازار باز است  و اجازه تردد وجود دارد با این حال افراد بالای 65 سال و زیر 18 سال نباید بیش از دو ساعت در خارج از منزل باشند .

از روز دو شنبه تا جمعه از ساعت 7 عصر تا 5 صبح روز بعد منع رفت و آمد به صورت جدی وجود دارد و در صورت قانون شکنی مبلغ 3000 لیر جریمه در نظر گرفته شده است.

کافه ها و رستوران ها تنها میتوانند به صورت بیرون بر سرویس ارایه دهند .

اماکنی چون سینما، تئاتر ، حمام ها ، استخر ها و اماکنی از این قبیل به طور کامل تعطیل میباشد.

ممنوعیت های تردد شامل مسافران تور استانبول نمی شود


وضعیت واکسیناسیون در استانبول به چه صورت است ؟

در حال حاضر دولت ترکیه 3 میلیون دوز واکسن چینی وارد کرده است که با این حجم دز از واکسن 1و نیم میلیون نفر کادر درمان و افراد با بیماری های خاص و بالای 65 سال را در اولویت قرار داده و به طور کامل این قشر واکسینه شده اند .

در حال حاضر فاز جدید واکسیناسیون مربوط به افراد 60 سال در استانبول می باشد که در حال واکسینه شدن هستند  گفتنیست در ماه های آتی 50 میلیون دوز دیگر از این واکسن چینی به ترکیه وارد خواهد شد و حجم بالاتری از جمعیت واکسینه خواهند شد .

آیا در این روز های کرونایی دولت ترکیه حمایت های اقتصادی لحاظ کرده است؟

در حال حاضر دولت ترکیه  برنامه خاصی جهت حمایت اقتصادی به شهروندان خود در نظر نگرفته است اما در ماه های اول ورود کرونا به این کشور بسته های حمایتی به شهروندان به صورت ماهانه داده می شود . به علاوه دولت ترکیه از صاحبان ملک خواستار تاخیر در گرفتن اجاره از مستاجران شد .

منبع : سایت گاردا

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*ترکیه و شهر استانبول به مدت 20 روز در نیمه دوم رمضان قرنطینه میشود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو