مهار کرونا در تایلند به شکلی باورنکردنی صورت گرفت

تایلند از جمله کشورهایی بود که در اولین روزهای شیوع ویروس کرونا خارج از چین، اولین بیماران در آن رویت شدند. با این حال به شکلی بسیار موفقیت‌آمیز مهار کرونا در تایلند صورت گرفت. ...

تایلند از جمله کشورهایی بود که در اولین روزهای شیوع ویروس کرونا خارج از چین، اولین بیماران در آن رویت شدند. با این حال به شکلی بسیار موفقیت‌آمیز مهار کرونا در تایلند صورت گرفت.

تایلند از جمله توریستی‌ترین کشورهای دنیا است، به همین دلیل در ابتدای شیوع ویروس کرونا خارج از مرزهای کشور چین تصور کردیم اینجا جزو کشورهایی است که بیماری نام برده با سرعتی بالا در آن شیوع پیدا خواهد کرد. با این حال، تا امروز از بین 40 نفر مبتلا به کرونا ویروس جدید که در کشور تایلند رویت شده‌اند، 22 نفر بهبود یافته و هنوز هیچ آماری از مرگ و میر بر اثر این بیماری در کشور نام برده گزارش نشده است. این موضوع خبر از مهار کرونا در تایلند دارد.

در حالی که تعداد مبتلایان در کشورهایی مثل ایران، ایتالیا و کره جنوبی در حال افزایش است، تایلند هیچ موردی از ابتلا به کرونا ویروس جدید ثبت نکرده است. این در حالی است که تایلند یکی از توریستی‌ترین نقاط دنیا بوده و گردشگرانی از سراسر دنیا، مخصوصا چین، به شهرهای آن سفر می‌کنند. تایلند ارتباط خوبی با چین داشته و به همین دلیل تعداد توریست‌های چینی در آن زیاد است. حتی در پایتخت آن، بانکوک، قسمتی به عنوان محله چینی‌ها وجود دارد! محله چینی ها در بانکوک از جمله بخش‌هایی است که حتما باید طی تور بانکوک خود از آن دیدن کنید.

از زمان منتشر شدن ویروس جدید از خانواده کروناویروس‌ها، خیابان‌ها و مراکز عمومی به صورت مستمر ضدعفونی می‌شوند. در ورودی همه ساختمان‌های اداری چک مقدماتی شامل تب فرد صورت گرفته و دست‌ها باید با نظارت ضدعفونی شوند. استفاده از ماسک طی یک مدت برای همه الزامی شد. اگرچه تعداد مسافران و توریست‌ها کاهش پیدا کرده است، اما رفت و آمد آن‌‌ها از کشورهای مختلف هنوز ادامه داشته و به همین دلیل اختلال خاصی در جریان زندگی مردم به وجود نیامده است.

اکنون و بعد از مهار کرونا در تایلند استرس مردم به شدت کاهش یافته و اجبار برای استفاده از ماسک از بین رفته است. عملا انتشار کرونا ویروس جدید مهار شده است، مگر این که مجددا موج جدیدی از آن به راه بیفتد. در مصاحبه چند گزارشگر خارجی با مردم در شهرهای مختلف تایلند، آن‌ها دلیلی برای ترسیدن پیدا نکرده و همه چیز را تحت کنترل دولت بیان کردند.

در کشورهایی نظیر ایتالیا و کره جنوبی به همراه ایران بیماری در حال گسترش با سرعت بیشتری است، در حالی که کشورهایی نظیر تایلند موضوع را به خوبی مدیریت کرده‌اند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*مهار کرونا در تایلند به شکلی باورنکردنی صورت گرفت را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو