راهنمای گردشگری و تور

مسابقه بزرگ شتر سواری به زودی در دبی برگزار می‌شود


به زودی مسابقه شتر سواری بزرگی در زمین مسابقه مخصوص آل مرموم برگزار می‌شود. این مسابقه شتر سواری در دبی هیجان فوق‌العاده‌ای داشته و به برندگان جوایز بسیار نفیسی اهدا خواهد شد. تا زمان برگزاری این مسابقه کمتر از یک هفته زمان باقی مانده است.

در تاریخ و فرهنگ امارات، شترها جایگاه خاصی دارند. بسیاری از ثروتمندان ساکن در شهرهای امارات متحده عربی با وجود داشتن سرمایه‌ای عظیم، ماشین‌ های لوکس و خانه های مجلل، همچنان در محیط هایی مخصوص شتر نگهداری کرده و از آن‌ها به صورت ویژه نگهداری می‌کنند. دیدن یک شتر با آن عظمتش بسیار هیجان‌ انگیز است، حال شرایطی را در نظر بگیرید که در آن تعداد زیادی از آن‌ها را در کنار یکدیگر ببینید! بله، در مسابقه مسابقه شترسواری دبی که بین روزهای یازدهم تا سیزدهم ژانویه (بیست و یکم تا بیست و سوم دی) برگزار خواهد شد، با چنین صحنه‌ای رو به رو می‌شوید.

در فرهنگ امارات با وجود اینکه اکنون مملو از شیخ نشین و افراد دارای ثروت فراوان است، بیش از مسابقه اتومبیل سواری، مسابقه شتر سواری رایج بوده و آن‌ها علاقه خاصی به این مسابقه نشان می‌دهند. مردم نیز توجه خاصی به این مسابقه داشته و به صورتی بسیار پرشور برای دیدن مسابقات در استادیوم حاضر می‌شوند. محبوبیت آن به حدی است که زمین های مسابقه مخصوص فقط برای شتر سواری، در شهرهای مختلف امارات متحده عربی ساخته شده است.

مطلب پیشنهادی: نمایشگاه بین المللی اسب دبی (DIHF 2018)

شتر سواری

البته امارات تنها کشوری نیست که این مسابقه در آن دارای طرفداران بسیار زیادی است. عربستان سعودی، پاکستان، مصر، بحرین، اردن، قطر، عمان و حتی استرالیا از جمله کشورهایی هستند که مردمانش علاقه خاصی به مسابقه شتر سواری دارند.

سطوح مختلف مسابقه شتر سواری


همانند مسابقه های اسب سواری، این مسابقه نیز دارای درجه بندی است، به همین دلیل مردم برای هیجان بیشتر تنها در مسابقه های حرفه‌ای و پیشرفته حضور پیدا می‌کنند. رویداد پیش رو نیز دقیقا محل گرد هم آمدن شتر سواران حرفه‌ای است. محل برگزاری مسابقه سی دقیقه از بیسان گشتصله داشته و در پشت استادیوم Sevens واقع شده است. در اینجا بزرگترین زمین برگزاری مسابقه شتر سواری وجود داشته و جذابیت رویدادهای برگزار شده در آن به حدی است که همه ساله توریست های زیادی برای مشاهده آن‌ها به استادیوم مراجعه می‌کنند.

در روستایی که این استادیوم واقع شده است، مردم های زیادی زندگی کرده و شغل اصلی آن‌ها پرورش و خرید و فروش شتر است. آن‌ها کسب و کار فوق‌العاده پررونقی دارند. در فصل برگزار مسابقات، این روستا مملو از افرادی می‌شود که تصمیم به خرید شتر داشته و یا می‌خواهند شتر کنونی خود را برای مسابقه آماده کنند.

در زمین مسابقه آل مرموم بین ماه های سپتامبر تا آوریل (مهر تا اردیبهشت) مسابقات متعددی برگزار شده و در این بازه زمانی علاقه‌مندان به شتر سواری از سراسر امارات متحده عربی به روستای محل قرارگیری این استادیوم می‌آیند. بسته به سن شترها، طول زمین مسابقه بین 4 کیلومتر، 5 کیلومتر و 6 کیلومتر متغیر است. پیشنهاد می‌کنیم اگر بین روزهای بیست و یکم تا بیست و سوم دی امسال در دبی و یا حتی دیگر شهرهای امارات قرار دارید، خود را به محل برگزاری این مسابقه رسانده و از تماشای آن لذت ببرید.

*مسابقه بزرگ شتر سواری به زودی در دبی برگزار می‌شود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
برج خلیفه دبی صورتی شد
burj khalifa to glow pink for breast cancer
طرح جدید هم‌سفری برای کاهش ترافیک دبی
new carpooling plan to cut down dubai traffic
آتش سوزی در برج سلافه دبی در دبی مارینا
fire breaks out in sulafa tower in dubai marina
از سرگیری پرواز مستقیم بوشهر - دبی
the resumption of direct flights bushehr dubai
بستن
نمایشگاه صنعت پلاستیک دبی ArabPlast 2019
حکومت شروانشاهان را بیشتر بشناسید
وای‌فای رایگان در فرودگاه‌های دبی: با سرعت بالا و نامحدود
جنگل های انبوه داخل هتل دبی !
ساخت بزرگترین چرخ فلک دنیا در دبی ، عین دبی
کابین های بیزینس جدید در پرواز های آدلاید امارات
شرکت اعمار در دبی
بررسی حقوق مشاغل مختلف در دبی
نحوه گرفتن ویزای آذربایجان (بخش دوم)
تور دبی : شام در قایق کروز 5 ستاره بر روی خور دیره

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو