پلیس دبی درباره فیلم برداری یا عکاسی از دیگران در سواحل هشدار داد

پلیس دبی  به افرادی که برای تفریح به سواحل این شهر می‌روند، هشدار داد. بر اساس قوانین، فیلم برداری یا عکاسی از دیگر افراد بدون گرفتن اجازه از آن‌ها، مورد پیگرد قانونی قرار خواه...

پلیس دبی  به افرادی که برای تفریح به سواحل این شهر می‌روند، هشدار داد. بر اساس قوانین، فیلم برداری یا عکاسی از دیگر افراد بدون گرفتن اجازه از آن‌ها، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

بر اساس هشدار جدید پلیس دبی برای جلوگیری از افتادن مسافران و توریست‌ها به دردسر، آن‌ها باید برای فیلم برداری یا تصویربرداری از دیگران کسب اجازه کنند. نکته اینجاست که ممکن است فردی هیچ قصدی برای گرفتن عکس یا فیلم برداری از فرد دیگری نداشته باشد، اما به طور تصادفی، وی را در چارچوب دوربین خود قرار داده و در فیلم یا تصویری ثبت کند. این اشتباه می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد.

مطلب پیشنهادی: با بهترین کلاب‌های ساحلی و استخرهای دبی آشنا شوید

قوانین سفت و سخت پلیس دبی درباره به فیلم برداری و عکاسی در سواحل

نکته بسیار مهمتر طبق هشدارهای جدید پلیس دبی اینجاست که قوانین مربوط به فیلم برداری یا عکاسی از دیگران، علاوه بر سواحل، در دیگر مکان‌های عمومی نیز صادق است. با این حال تاکید بیشتری روی سواحل وجود دارد، چرا که اغلب افراد به صورت برهنه در این مکان‌ها ظاهر می‌شوند. سال گذشته افراد زیادی به خاطر عدم توجه به این قانون به دردسر افتادند. پلیس دبی در سال 2018 نزدیک به 290 را به جرم عکس برداری یا فیلم برداری به شکل غیر قانونی و بدون کسب اجازه از خانم‌ها دستگیر کرد. البته بدون شک، در این بین یک سری افراد با نیت‌های غیر خواهانه و به صورت عمدی از بانوان فیلم برداری کرده یا از آن‌ها عکس گرفته بودند، اما یک سری فرد دیگر، به صورت تصادفی آن‌ها را در چارچوب تصویر خود قرار داده بودند.

سواحل دبی

بر اساس گفته‌های پلیس دبی، جریمه این رفتار متفاوت خواهد بود. برخی افراد به پرداخت جریمه محکوم شده و برخی دیگر راهی زندان می‌شوند. تعیین تنبیه فرد خاطی بسته به نوع و میزان تجاوز به حریم خصوصی دیگران و همچنین نحوه سواستفاده از تصویر یا فیلم متفاوت خواهد بود.

این موضوع برای مسافران تور دبی هشدارهای مهمی را به همراه دارد. در صورت سفر به دبی، حین عکاسی در مکان‌های عمومی، مخصوصا سواحل و استخر هتل‌ها و استخرهای عمومی، خیلی حواستان را جمع کنید. حتی اگر به صورت غیر عمدی، بدون رضایت فردی، وی را در تصویر یا ویدیوی گرفته شده توسط دوربین گوشی یا دوربین حرفه‌ای خود ثبت کرده باشید، باید در رابطه با این موضوع پاسخگو باشید. در نتیجه گوشی یا دوربین خود را بدون توجه به این نکات، در هر جایی به این سو و آن سو نگیرید. برخی توریست‌ها درباره این موضوع به شدت حساس بوده و پیگیر حادثه خواهند شد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*پلیس دبی درباره فیلم برداری یا عکاسی از دیگران در سواحل هشدار داد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۵۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو