آب و هوای دبی در طول چهار فصل سال چگونه است؟

آب و هوای دبی یکی از نکات مهمی است که باید حین سفر به این شهر مد نظر داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب، به بررسی دمای هوا در شهر دبی طی فصل‌های مختلف سال می‌پردازیم. ...

آب و هوای دبی یکی از نکات مهمی است که باید حین سفر به این شهر مد نظر داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب، به بررسی دمای هوا در شهر دبی طی فصل‌های مختلف سال می‌پردازیم.

امارات همچون عربستان منطقه‌ای کویری محسوب می‌شود،‌ به همین دلیل غالب هوای آن گرم است. این موضوع نشان می‌دهد دو فصل ابتدایی سال مخصوص تابستان برای سفر به تور دبی و دیگر شهرهای این کشور مناسب نیست. اغلب افرادی که به هر دلیل، طی فصل تابستان به دبی سفر می‌کنند،‌ تا پیش از غروب آفتاب از محل اقامت خود خارج نشده یا وقتشان را در پارک های آبی، استخرها و کلاب های ساحلی می‌گذرانند.

مقاله پیشنهادی: با بهترین کلاب‌های ساحلی و استخرهای دبی آشنا شوید

آب و هوای دبی طی چهار فصل سال

به خاطر جغرافیای کشور امارات، از اواخر شهریور ماه، تعداد مسافران شهرهای مختلف آن مخصوصا دبی افزایش پیدا می‌کند. دمای هوا در نیمه‌های تابستان به شکل وحشتناکی افزایش پیدا می‌کند، به طوری که برای ایرانی‌ها، مخصوصا افراد ساکن در شهرهای شمالی کشور که به چنین آب و هوایی عادت ندارند، وضعیت غیر قابل تحمل خواهد شد.

آب و هوای شهر دبی همچون سایر شهرهای امارات بسیار گرم و خشک است. این وضعیت در فصل تابستان به اوج خود رسیده و هوا بسیار گرم و خشک می‌شود، هر چند باد به طور متناوب می‌وزد. طی فصل تابستان، در طول روز، متوسط دمای هوا 40 درجه سانتیگراد است. دمای هوا بعد از غروب آفتاب و حین تاریکی هوا، در این فصل، به 30 درجه سانتیگراد می‌رسد. به همین دلیل تاکید داریم در فصل تابستان، در زمان قرار داشتن خورشید در آسمان، به ندرت می‌توان در مکان‌های سرباز و فاقد سیستم‌های سرمایشی به گشت و گذار پرداخت، مگر این که در آب قرار داشته باشید.

آب و هوای دبیکویری بودن منطقه و گرم و خشک بودن آب و هوای دبی به حدی است که وقتی در دیگر کشورها، برف و بوران همه را اسیر می‌کند، دبی در وضعیتی گرم و رو به متعادل قرار دارد. به همین دلیل کمتر توریستی تابستان را برای سفر به دبی به جای زمستان انتخاب می‌کند. در زمستان، فصل سرد سال، که دمای همه در برخی شهرهای ایران به منفی ده درجه و حتی کمتر می‌رسد، متوسط دما در شهر دبی برابر 23 درجه برای روز و 14 درجه برای شب است.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*آب و هوای دبی در طول چهار فصل سال چگونه است؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۱۰
دیدگاه ها
  نفیسه بایی
  5 سال پیش
  0 تشکر
  " خشن اه "
  مفید بود ؟ تشکر

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو