محدودیت های خرید ملک در استانبول برای خارجی ها

محدودیت های خرید ملک در استانبول برای خارجی ها و سایر شهرهای ترکیه را بشناسید و قبل از هر اقدامی آنها را در این مقاله بررسی کنید....

در این مقاله می خواهیم قوانین و خرید ملک را در ترکیه مورد بررسی قرار دهیم. ترکیه یک کشور بزرگ و دارای مناطق سکونتی بسیار است. شاید شما قصد خرید ملک در این کشور داشته باشید، اما سوالات زیادی ذهن شما را به خود مشغول کرده است. قوانین خرید خانه در این کشور چگونه است؟ به چه مدارکی احتیاج دارید؟ و برای خرید خانه در ترکیه چه مراحلی را باید طی کنید و در اخر بعد از خرید خانه در ترکیه باید مالیات پرداخت کرد؟ که ما به همه این سوالات در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

کشور ترکیه امروزه مقصد بسیاری از افراد ساکن در اسیا و اروپا شده است و از محبوبیت بسیاری برخوردار است. کشور ترکیه همان طور که اشاره کردیم دارای مناطق بسیاری است که می توانید در این مناطق خرید ملک انجام دهید. شهروندانی از خارج برای خرید ملک و زمین به ترکیه مسافرت می کنند. افرادی هستند بر اساس سلیقه و نوع فعالیت خود دست به سرمایه گذاری در این کشور می زنند. اگر به فکر ان هستید که در کشور ترکیه به ساخت و ساز در حوزه املاک بپردازید باید مدت 2 سال قبل فرایند مربوط به ساخت و ساز را انجام دهید. این پروژه بسته به هدف ساختمان برای تایید به یکی از وزرات خانه های ترکیه ارسال می شود. یکی از عواملی که سرمایه گذاران و خریداران ملک به این کشور علاقه پیدا کردند ان است که ترکیه در استانه عضویت اتحاد اروپاست که این خود یک سرمایه گذاری موفق در این کشور محسوب می شود. بازار ساخت و ساز و همچنین املاک دارای رشد بسیار است و اینده درخشانی دارد. سرمایه گذاران بسیاری از کشورهای مختلف جذب این کشور می شوند. کشورهایی مانند ایران، روسیه، کویت، المان و همچنین عراق برای خرید ملک و سرمایه گذاری به این کشور سفر می کنند. شهرهای استانبول و انتالیا شهرهای برتر این کشور برای خرید ملک هستند.

قوانین خرید ملک در ترکیه برای مهاجران

ممکن است هنگام خرید ملک در ترکیه قوانین و محدودیت هایی روبه رو شوید. قوانین این کشور برای افراد خارجی این است که شما نمی توانید در مناطق نظامی صاحب ملک شوید و اگر می خواهید در این مناطق خرید ملک انجام دهید، برای آن نیاز به مجوز نظامی دارید. زمان دریافت همچین مجوزی باید یک دوره سه هفته ای را بگذرانید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هرگونه اقدام به خرید ملک و پراخت هزینه، حتما با یک وکیل با تجربه و مجرب مشاوره داشته باشید. قبل از هر گونه اقدام به خرید ملک در ترکیه، باید یک درخواست به اداره ثبت اسناد و املاک ارائه شود. پس از ان که جستجو و بررسی های مورد نیاز انجام شد انتقال عنوان توسط اداره ثبت و اسناد و املاک انجام می شود. پس از ان که افراد خارجی قرارداد خرید ملک را در دستگاه مربوط ( دفتر اسناد رسمی) تنظیم می کنند و متعهد می شوند که به ارزش 250 هزار دلار خرید ملک در ترکیه انجام دهند می توانند پس از خرید ملک تابعیت کشور ترکیه را نیز دریافت کنند. برای دریافت اخذ تابعیت باید در نظر داشته باشید که شخصی ملک را خریداری می کند نباید به مدت سه سال ان را منتقل کند که این مورد باید در قرارداد محضری حاشیه نویسی شود. پروژه هایی که در حال ساخت هستند با تعهد خرید ملک اعتبار دارد.


مراحل خرید ملک در ترکیه

در گام اول باید ملک مناسب را پیدا کنید و پس از ان باید بررسی های لازم در رابطه با ان ملک را انجام دهید. بهتر است یک وکیل در ترکیه استخدام کنید تا از طرف و به نمایندگی شما بتواند مذاکره کند تا خرید و فروش را از طرف شما تنظیم کند. در ابتدا و شروع معامله باید 10 تا 20 درصد از مبلغ را به حساب بانکی واریز کنید. پس از ان شما می توانید توافق نهایی را امضا کنید. درخواست اولیه باید توسط مالک قدیمی و جدید ثبت شود و پس از انجام این کار در اخرین مرحله مالک جدید باید درخواست را به همراه سایر اسناد و مدارک به ثبت احوال ارائه کند. این اسناد به منظور انتقال اموال و صدور سند مالکیت جدید ثبت می شود. برای انتخاب درست ملک و تصمیم مناسب برای خرید ملک به این چند مورد دقت کنید. گزینه خود را با توجه به قیمت املاک با یک مشاوره املاک در میان بگذارید. افراد خارجی این اجازه را دارند که با استخدام یک وکیل از راه دور ملک را خریداری کند. اگر می خواهید به عنوان سرمایه گذاری ملک خریداری کنید باید این را بدانید که بیش از 30 هکتار به شما اجازه خرید را نمی دهند. هزینه های مانند هزینه ثبت نام، ثبت اسناد رسمی و معامله را در نظر داشته باشید. در هنگام خرید ملک در استانبول و ترکیه افراد خارجی باید دارای بیمه نامه باشند.


قوانین ویزا و اقامت برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه افراد خارجی نیازی به اقامت ندارند. در صورت خرید هر نوع ملکی به افراد خارجی اجازه اقامت و یا کار در ترکیه را نمی دهند. فقط در صورتی که ملک خریداری شده ارزش ان به 250 هزار دلار امریکا یا معادل همین پول از جمله لیره ترکیه اقدام به خرید کنید ان وقت است که می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید. مزایای خرید همچین ملکی با این قیمت این است که شما می توانید برای همسر خود و اگر فرزندی زیر 18 سال داشته باشید اجازه اقامت و تابعیت کشور ترکیه را دریافت کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر مایل به خرید ملک در ترکیه هستید باید شماره هویت خارجی خود را از وزارت امور خارجه در نزدیک ترین شهر دریافت کنید.


محدودیت خرید ملک در ترکیه برای افراد خارجی

برای خرید ملک در ترکیه، افراد خارجی با محدودیت هایی مواجه می شوند و باید شرایط گفته شده را رعایت کنند. همان طور که اشاره کردیم افراد با تابعیت خارجی مجاز به خرید بیش از سی هکتار نیستند. این افراد نمی توانند ملکی را خرید یا اجاره کنند در مناطق نظامی این کشور، افراد خارجی می توانند حداکثر 10 درصد از مساحت کل یا شهری در یک ناحیه را خریداری کنند. این را باید بدانید افرادی که دارای تابعیت خارجی هستند فقط می توانند املاک و زمین هایی را که در شهر هستند خریداری کنند که در ان شهرداری در ان ناحیه مشغول به فعالیت باشد و این افراد نمی توانند املاکی را که در مناطق روستایی هستند خریداری کنند. در ادامه به شرایطی که خرید ملک را می تواند منحل کند اشاره خواهیم کرد. اگر اموال شخص بر خلاف قوانین به دست امده باشد. اگر دستگاه های زیر ربط مانند وزارت خانه و ادارات تشخیص دهند که ملک در جهت خلاف هدف خرید استفاده می شود. اگر ملک با تعهد پروژه خریداری شده باشد و فرد خارجی در موعد مقرر به وزارت خانه مربوط مراجعه نکند.


قوانین و محدودیت خرید ملک در ترکیه و اجاره

در کشور ترکیه هر شخصی می تواند و حق دارد که ملک خود را اجاره دهد و می دانید که حتما باید بین دو طرف یعنی صاحب ملک و مستاجر قردارد امضاء شود. اگر ملک برای اقامت استفاده می شود، صاحب خانه باید مالیات بر درامد اجاره را پرداخت کند. اگر ملک در جهت اهداف تجاری اجاره داده می شود صاحب ملک باید این اطمینان را داشته باشد که مستاجر مالیات را به موقع پرداخت می کند و اگر مالیات به موقع پرداخت نشود می تواند برای صاحب ملک مشکل ساز شود.


قوانین خرید ملک در ترکیه و اسناد مالکیت

بر اساس قانون کشور ترکیه تنها در اداره های ثبت اراضی انتقال مالکیت امکان پذیر است. در کشور ترکیه دو نوع سند مالکیت وجود دارد. اولی یک سند مربوط به سند مالکیت زمین و دومی سندی است که پس از دریافت گواهی سکونت دریافت می کنید. برای گرفتن اخذ گواهی سکونت بسیار زمان بر و پیچیده است. در نتیجه اگر می خواهید در کشور ترکیه خرید ملکی انجام دهید در صورت نداشتن گواهی سکونت، باید با چالش احتمالی ان روبه رو شوید. شهرداری محلی نیز گواهی سکونت را صادر می کنند. در کشور ترکیه طبق قانون املاک باید فروشنده مالکیت را به مالک جدید واگذار کند. برای انجام این کار باید به اداره ثبت اسناد و املاک مربوط به محل یا شهر انجام شود. در گام اول خرید ملک بین طرفین قرارداد خرید و فروش اولیه منعقد می شود، که این قرارداد شامل شرایط اصلی فروش است و این قرارداد به هر دو طرف برخی اختیارات را می دهد. برای این که انتقال مالکیت قرارداد فروش به تنهایی کافی نیست بلکه هنگام ارائه در خواست برای اداره ثبت اسناد و املاک خریدار و فروشنده باید به همراه خود مدارک زیر را با خود ارائه دهد. 1 مدرک شناسایی، 2. سند مالکیت، 3. بیمه نامه زلزله و حوادث طبیعی، 4. سند ارزیابی ارزش دارایی، 5. عکس فروشنده و خریدار، 6 در صورت لازم اثبات پرداخت هزینه های مالکیت و مالیات ها.

دقت داشته باشید این اسناد باید ترجمه شود و اگر خریدار حضور نداشته باشد می تواند از وکالتنامه استفاده کند. برای ترجمه اسناد شما به یک مترجم که دارای اعتبار رسمی و مجوز باشد باید استفاده کنید، که در کشور ترکیه دفاتر ثبت اسناد و املاک فهرستی از مترجمان قانونی را دارند که با این دفاتر کار می کنند.


استفاده از وام مسکن برای خرید ملک در ترکیه

برخی از بانک های ترکیه به افراد خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند وام مسکن می دهند که در برخی از بانک ها میزان وام، شرایط دریافت وام و همچنین نرخ بهره با هم تفاوت دارند. اگر تصمیم به گرفتن وام مسکن در کشور ترکیه را دارید بهتر است قبل از ان با چند بانک تماس بگیرید. پس از آن شرایط دریافت وام را از بانک ها مورد بررسی قرار دهید و بهترین گزینه را برای دریافت وام انتخاب کنید. اگر چنانچه در صورت دریافت وام به مشکل خوردید با اداره ثبت اسناد و املاک تماس بگیرید. این ادارات مشکل به وجود امده را مورد بررسی قرار می دهند و نتیجه را اعلام می کنند.


مالیات خرید ملک در ترکیه

افراد خارجی که ملک خود را اجاره داده اند درامد حاصل از اجاره خانه در کشور ترکیه را به وسیله مالیات پرداخت می کنند. سال مالیاتی در کشور ترکیه سال تقویمی است و مشمول تعدادی از مالیات های مربوط به اموال هستند. کشور ترکیه با برخی از کشورها توافق نامه امضاء کرده که شهروندان این کشورها از مالیات معاف باشند. هنگام واگذاری مالکیت، مالیات ان در کشور ترکیه 1.5 درصد بوده که باید توسط خریدار و فروشنده پرداخت شود که بر اساس گزارش ارزیابی اموالی که توسط یک متخصص انجام می شود این میزان مالیات 3 درصد از ارزش کل ملک خواهد بود. در این گزارش ارزیابی توجه داشته باشید که 3 ماه اعتبار دارد و گزارش گرفته شده باید به دفتر سند مالکیت ارائه شود. اگر ملکی می خرید که یک ساختمان است برای دریافت تضمین بلاهای طبیعی ان را باید بیمه کنید.شهرداری ها سالانه مالیات حدود 0.3 درصد را برای ساختمان های خصوصی دریافت می کنند. املاکی که به تازگی ساخته شده باشند از پرداخت مالیات به مدت پنج سال معاف هستند.


نکات مهم در رابطه با قوانین و محدودیت های خرید ملک در ترکیه

اگر افراد اتباع خارجی دچار هرگونه مشکل در دریافت وام مسکن و مشکل در پرداخت هزینه ها شوند باید با اداره ثبت اسناد و املاک تماس بگیرند. اگر که فرد از تبعه خارج باشد و خرید ملک ان رد شود، باید به دفتر منطقه مربوط به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کند و در خواست تجدید نظر بدهد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که به دلیل احتمال بوجود امدن این مشکل برای افراد خارجی، تبع خارجی تنها با متخصصان ثبت نام شده و تحت نظارت قرارداد ببندند. در اخر اگر از کسانی هستید که قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید، باید در رابطه با قوانین و مقررات خرید ملک توسط افراد خارجی اطلاعات کسب کنید. ما در این مطلب در مورد دریافت وام مسکن و محدودیت های افراد خارجی برای خرید ملک در ترکیه را مورد برررسی قرار دادیم. در نهایت برای اطمینان از سرمایه گذاری خود می توانید با مشاورین و متخصصان ما در تماس باشید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*محدودیت های خرید ملک در استانبول برای خارجی ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو